Holdinformationer om RHK (D)


INFORMATIONER

Kontaktpersoner (mailadresser er kun tilgængelige efter login):

Maja HeegaardTlf:25364131/25364131

Spilletøj(primær/sekundær): Sort/Rød / Blå/blå.

Primær hjemmebane: Ryparken.

Status 2018: Nr. 4 i 1. Division Dame (0 point efter 2 kampe)

Kollegietilknytning: RHK, Jagtvej 120, 2200 Kbh. N

KOMMENDE KAMPE
Søndag d. 27/5-201815:00Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 3/6-201817:00RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)Ryparken
Søndag d. 10/6-201814:00Tietgen (D) - RHK (D) (1. Dame)Artillerivej

Resultater i 2018
Søndag d. 29/4-201818:45RHK (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  3 - 4  Ryparken
Søndag d. 13/5-201820:00RHK (D) - Otto Mønsted (D) (Pokal Dame)  8 - 0  Ryparken
Søndag d. 20/5-201817:00Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  7 - 1  Artillerivej

NUVÆRENDE SPILLERTRUP (kampe i 2018)
Anne Sofie Diemer Wulff
Anne Sofie Diemer Wulff
(0 kampe i 2018)
Anne Sudergaard Moltsen
Anne Sudergaard Moltsen
(0 kampe i 2018)
Helene Thomsen
Helene Thomsen
(0 kampe i 2018)
Laura Juul Stubgaard
Laura Juul Stubgaard
(0 kampe i 2018)
Laura Poulsen Meisner
Laura Poulsen Meisner
(0 kampe i 2018)
Lea Bruun Hartvig Hansen
Lea Bruun Hartvig Hansen
(0 kampe i 2018)
Lea Lindegaard
Lea Lindegaard
(0 kampe i 2018)
Maria Gade
Maria Gade
(0 kampe i 2018)
Marie Tuxen
Marie Tuxen
(0 kampe i 2018)
Nicoline Andersen
Nicoline Andersen
(0 kampe i 2018)
Rikke Hallgren Kaas
Rikke Hallgren Kaas
(0 kampe i 2018)
Tenna Nyland Kristensen
Tenna Nyland Kristensen
(0 kampe i 2018)

STATISTIK (indeværende sæson)
TOPSCORERLISTE

IALT0
ASSISTLISTE

IALT0

TIDLIGERE RESULTATER
Onsdag d. 8/11-201718:45Grønjord (D) - RHK (D) (Pokal Dame)  3 - 2  DR Byen 7 Mands Kunstbane
Søndag d. 5/11-201717:50Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 4  Ryparken
Søndag d. 29/10-201712:45Tietgen (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 0  Artillerivej
Søndag d. 8/10-201716:40Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 6  Ryparken
Søndag d. 1/10-201717:00Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 4  Ryparken
Søndag d. 17/9-201717:00RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  3 - 6  Ryparken
Søndag d. 10/9-201718:30RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  1 - 2  Ryparken
Torsdag d. 7/9-201718:50Otto Mønsted (D) - RHK (D) (Pokal Dame)  1 - 6  Artillerivej
Søndag d. 11/6-201718:15RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 1  Ryparken
Søndag d. 4/6-201716:00Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  4 - 1  Artillerivej
Søndag d. 21/5-201717:15RHK (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  2 - 0  Ryparken
Søndag d. 14/5-201717:15RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 7/5-201717:15Løvinderne (D) - RHK (D) (Pokal Dame)  0 - 2  Ryparken
Søndag d. 30/4-201718:15RHK (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  2 - 0  Ryparken
Lørdag d. 29/4-201718:45RHK (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  3 - 4  Ryparken
Søndag d. 23/4-201717:45Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  8 - 6  DR Byen 7 Mands Kunstbane
Torsdag d. 20/4-201719:30RHK (D) - Løvinderne (D) (Træning)  5 - 0  Artillerivej
Søndag d. 30/10-201618:30RHK (D) - Tietgen (D) (Pokal Dame)  4 - 1  DR Byen 7 Mands Kunstbane
Søndag d. 2/10-201617:15Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 6  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 25/9-201618:45RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 4  Ryparken
Søndag d. 18/9-201618:45RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 11/9-201617:00Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 0  Ryparken
Søndag d. 4/9-201620:00Sølund (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 3  Ryparken
Søndag d. 19/6-201618:15RHK (D) - Sølund (D) (Pokal Dame)  5 - 2  Ryparken
Søndag d. 12/6-201617:45RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 5/6-201618:45RHK (D) - Sølund (D) (1. Dame)  2 - 2  Ryparken
Søndag d. 22/5-201618:15RHK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  6 - 0  Ryparken
Søndag d. 15/5-201615:45Otto Mønsted (D) - RHK (D) (Pokal Dame)  0 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 8/5-201617:05Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 2  Artillerivej
Søndag d. 24/4-201618:15Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 2  Ryparken
Søndag d. 15/11-201517:15Grønjord (D) - RHK (D) (Pokal Dame)  0 - 2  Fælledparken Kunst
Mandag d. 19/10-201520:55RHK (D) - Sølund (D) (Pokal Dame)  3 - 2  Ryparken
Søndag d. 4/10-201517:15Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 6  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 27/9-201516:30RHK (D) - Nordisk (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 20/9-201518:45RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  1 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 13/9-201515:45PoNyerne (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 6  Vadgård Skole
Søndag d. 6/9-201519:30RHK (D) - Løvinderne (D) (Træning)  3 - 1  Ryparken
Lørdag d. 13/6-201517:00RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  4 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 7/6-201518:45RHK (D) - PoNyerne (D) (1. Dame)  3 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 31/5-201518:45Nordisk (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 5  Fælledparken Kunst
Søndag d. 24/5-201517:00RHK (D) - Egmont (D) (Pokal Dame)  6 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 17/5-201518:15RHK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  10 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 10/5-201518:45Løvinderne (D) - RHK (D) (Pokal Dame)  2 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 3/5-201516:15Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  3 - 5  Artillerivej
Søndag d. 26/4-201516:30Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 5  Ryparken
Søndag d. 5/10-201417:15Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 12  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 28/9-201415:45Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  3 - 5  Artillerivej
Søndag d. 21/9-201418:45Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 14/9-201418:45Nordisk (D) - RHK (D) (1. Dame)  3 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 15/6-201420:00RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  3 - 0  Fælledparken Kunst
Mandag d. 9/6-201418:45RHK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  5 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 1/6-201418:45RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  0 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 25/5-201420:15RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  2 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 18/5-201420:00RHK (D) - Nordisk (D) (1. Dame)  3 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 11/5-201417:00RHK (D) - Grønjord (D) (Pokal Dame)  1 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 4/5-201418:45Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  3 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 27/4-201417:00RHK (D) - Otto Mønsted (D) (Supercup)  3 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 24/11-201316:15RHK (D) - Otto Mønsted (D) (Pokal Dame)  0 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 3/11-201319:00RHK (D) - Grønjord (D) (Pokal Dame)  2 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 6/10-201320:30Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 29/9-201317:30Nybrogaard (D) - RHK (D) (Pokal Dame)  0 - 5  Vadgård Skole
Tirsdag d. 24/9-201318:25Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 6  Artillerivej
Søndag d. 22/9-201318:15RHK (D) - POP (D) (1. Dame)  13 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 15/9-201317:00Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 2/6-201318:15RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  1 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 26/5-201318:45RHK (D) - Nybrogaard (D) (Pokal Dame)  7 - 1  Fælledparken Kunst
Torsdag d. 9/5-201318:00POP (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 11  DTUs baner
Søndag d. 5/5-201318:45RHK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  2 - 2  Fælledparken Kunst
Mandag d. 22/4-201321:05RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 11/11-201217:30Otto Mønsted (D) - RHK (D) (Pokal)  3 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 4/11-201219:00POP (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 28/10-201218:40Nybrogaard (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 14/10-201215:15RHK (D) - POP (D) (Pokal)  4 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 7/10-201218:45Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 8  Fælledparken Kunst
Søndag d. 30/9-201219:45RHK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  1 - 2  Fælledparken Kunst
Onsdag d. 19/9-201218:00Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 0  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Søndag d. 16/9-201220:00Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 9/9-201217:00Nybrogaard (D) - RHK (D) (Pokal)  0 - 2  DTUs baner
Søndag d. 10/6-201217:00RHK (D) - POP (D) (1. Dame)  1 - 0  Fælledparken NORD
Søndag d. 3/6-201216:55RHK (D) - Nybrogaard (D) (1. Dame)  0 - 2  Fælledparken NORD
Søndag d. 27/5-201216:00RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 2  Ryparken
Søndag d. 20/5-201217:15Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  4 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 13/5-201218:20RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  4 - 0  Fælledparken NORD
Søndag d. 6/5-201217:00RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  2 - 2  Fælledparken NORD
Søndag d. 22/4-201217:00RHK (D) - Egmont (D) ()  4 - 2  Fælledparken NORD
Torsdag d. 17/11-201121:00Egmont (D) - RHK (D) (Pokal)  5 - 6  Ryparken
Søndag d. 9/10-201117:30RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  1 - 1  Fælledparken NORD
Torsdag d. 6/10-201121:00RHK (D) - Otto Mønsted (D) (Pokal)  3 - 1  Ryparken
Søndag d. 25/9-201116:30POP (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 2  DTUs baner
Mandag d. 19/9-201118:00Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 4  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 19/6-201116:00RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 3  Fælledparken NORD
Søndag d. 12/6-201115:00Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 2  Fælledparken NORD
Søndag d. 5/6-201117:00RHK (D) - POP (D) (1. Dame)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 29/5-201115:30RHK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  4 - 1  Fælledparken NORD
Søndag d. 8/5-201115:00Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 0  Fælledparken
Søndag d. 10/10-201012:30APK (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 6  Uafklaret
Tirsdag d. 28/9-201018:00RHK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 19/9-201016:00Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 2  Fælledparken NORD
Tirsdag d. 14/9-201018:30RHK (D) - POP (D) (1. Dame)  1 - 0  Ryparken
Søndag d. 12/9-201017:15RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  5 - 1  Ryparken
Torsdag d. 9/9-201018:00Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 5  Fælledparken NORD
Søndag d. 5/9-201012:30Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  3 - 1  Ryparken
Søndag d. 20/6-201014:30POP (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 8  Vadgård Skole
Søndag d. 6/6-201012:00APK (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 2  Fælledparken NORD
Søndag d. 23/5-201012:30RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 0  Uafklaret

STATISTIK (alle tiders)
TOPSCORERLISTE

Julie Flensborg9
Tenna Nyland Kristensen7
Trine Riis Jensen3
Laura Juul Stubgaard3
Anne Sudergaard Moltsen2
IALT24
ASSISTLISTE

Laura Juul Stubgaard1
IALT1

ANTAL KAMPE

Julie Flensborg9
Laura Juul Stubgaard9
Tenna Nyland Kristensen8
Maja Isabel Overmark Fosgerau4
Trine Riis Jensen4
IALT34
ANTAL SÆSONER

Tenna Nyland Kristensen3
Julie Flensborg2
Laura Juul Stubgaard2
Lea Bruun Hartvig Hansen2
Maja Isabel Overmark Fosgerau1
IALT10

TIDLIGERE SPILLERE
Amalie PihlAnne Mette Uldum-NielsenAnne Nielsen
Cecilie Lautrup DahlJulie FlensborgLea Bruun Hartvig Hansen
Line Ellen Ankjær NielsenMaja Isabel Overmark FosgerauNina Astrid Fenger
Trine Riis Jensen
Til forsiden
Carlsberg Sport logo