Holdinformationer om RHK (D)


INFORMATIONER

Kontaktpersoner (mailadresser er kun tilgængelige efter login):

Sarah Sheye HemmingsenTlf:/22108177

Spilletøj(primær/sekundær): Sort/Rød / Sort/Rød.

Primær hjemmebane: Ryparken.

Status 2020: Nr. 4 i 1. Division Dame (1 point efter 5 kampe)

Kollegietilknytning: RHK, Jagtvej 120, 2200 Kbh. N

KOMMENDE KAMPE
Søndag d. 25/4-202115:30RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)Ryparken

Resultater i 2020
Lørdag d. 11/4-202017:30Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 1  Ryparken
Søndag d. 27/9-202016:00RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 3  Ryparken
Søndag d. 4/10-202017:30RHK (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  0 - 1  Ryparken
Søndag d. 25/10-202013:00Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  5 - 0  Artillerivej
Søndag d. 18/4-202117:00Tietgen (D) - RHK (D) (1. Dame)  3 - 1  Artillerivej

NUVÆRENDE SPILLERTRUP (kampe i 2020)
Anne Sofie Diemer Wulff
Anne Sofie Diemer Wulff
(0 kampe i 2020)
Anne Sudergaard Moltsen
Anne Sudergaard Moltsen
(0 kampe i 2020)
Cecilie Uhre Jørgensen
Cecilie Uhre Jørgensen
(0 kampe i 2020)
Charlotte Gryholt Larsen
Charlotte Gryholt Larsen
(0 kampe i 2020)
Karen Rygaard
Karen Rygaard
(0 kampe i 2020)
Karoline Balle Hvidberg
Karoline Balle Hvidberg
(0 kampe i 2020)
Katrine Kaasgaard
Katrine Kaasgaard
(0 kampe i 2020)
Laura Juul Stubgaard
Laura Juul Stubgaard
(0 kampe i 2020)
Lea Bejstrup Jensen
Lea Bejstrup Jensen
(0 kampe i 2020)
Louise Jensen
Louise Jensen
(0 kampe i 2020)
Maja Heegaard
Maja Heegaard
(0 kampe i 2020)
Maria Gade
Maria Gade
(0 kampe i 2020)
Sigrid Schjær Jensen
Sigrid Schjær Jensen
(0 kampe i 2020)
Tenna Nyland Kristensen
Tenna Nyland Kristensen
(0 kampe i 2020)

STATISTIK (indeværende sæson)
TOPSCORERLISTE

IALT0
ASSISTLISTE

IALT0

TIDLIGERE RESULTATER
Søndag d. 17/11-201916:15RHK (D) - DGK (D) (Pokal Dame)  0 - 1  DR Byen 7 Mands Kunstbane
Søndag d. 10/11-201916:00RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 3/11-201917:45RHK (D) - Otto Mønsted (D) (Pokal Dame)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 27/10-201914:00Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 0  Artillerivej
Søndag d. 20/10-201916:45Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 2  Ryparken
Onsdag d. 16/10-201917:15Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 0  Artillerivej
Søndag d. 29/9-201915:15RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 3  Ryparken
Søndag d. 22/9-201917:00Tietgen (D) - RHK (D) (1. Dame)  3 - 1  Ryparken
Søndag d. 22/9-201916:30RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 8/9-201916:00Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 1  Artillerivej
Søndag d. 16/6-201919:00RHK (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  0 - 3  Ryparken
Søndag d. 26/5-201916:00Tietgen (D) - RHK (D) (Pokal Dame)  0 - 1  Artillerivej
Søndag d. 12/5-201918:45RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  3 - 4  Ryparken
Søndag d. 5/5-201918:45RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 28/4-201918:15Tietgen (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 1  Artillerivej
Søndag d. 4/11-201815:00Tietgen (D) - RHK (D) (Pokal Dame)  1 - 3  Artillerivej
Søndag d. 28/10-201817:15Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  3 - 9  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 7/10-201818:45RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  0 - 1  Ryparken
Torsdag d. 4/10-201817:40Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 4  Fælledparken NORD
Søndag d. 30/9-201815:45Tietgen (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 3  Artillerivej
Søndag d. 23/9-201818:45Nordisk - RHK (D) (Pokal Dame)  0 - 11  Ryparken
Søndag d. 16/9-201818:30RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  1 - 2  Ryparken
Søndag d. 9/9-201818:45RHK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  7 - 1  Ryparken
Søndag d. 2/9-201818:30RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  4 - 1  Ryparken
Søndag d. 10/6-201814:00Tietgen (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 6  Artillerivej
Søndag d. 3/6-201817:00RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  6 - 2  Ryparken
Søndag d. 27/5-201815:00Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 4  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 20/5-201817:00Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  7 - 1  Artillerivej
Søndag d. 13/5-201820:00RHK (D) - Otto Mønsted (D) (Pokal Dame)  8 - 0  Ryparken
Søndag d. 29/4-201818:45RHK (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  3 - 4  Ryparken
Onsdag d. 8/11-201718:45Grønjord (D) - RHK (D) (Pokal Dame)  3 - 2  DR Byen 7 Mands Kunstbane
Søndag d. 5/11-201717:50Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 4  Ryparken
Søndag d. 29/10-201712:45Tietgen (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 0  Artillerivej
Søndag d. 8/10-201716:40Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 6  Ryparken
Søndag d. 1/10-201717:00Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 4  Ryparken
Søndag d. 17/9-201717:00RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  3 - 6  Ryparken
Søndag d. 10/9-201718:30RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  1 - 2  Ryparken
Torsdag d. 7/9-201718:50Otto Mønsted (D) - RHK (D) (Pokal Dame)  1 - 6  Artillerivej
Søndag d. 11/6-201718:15RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 1  Ryparken
Søndag d. 4/6-201716:00Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  4 - 1  Artillerivej
Søndag d. 21/5-201717:15RHK (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  2 - 0  Ryparken
Søndag d. 14/5-201717:15RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 7/5-201717:15Løvinderne (D) - RHK (D) (Pokal Dame)  0 - 2  Ryparken
Søndag d. 30/4-201718:15RHK (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  2 - 0  Ryparken
Lørdag d. 29/4-201718:45RHK (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  3 - 4  Ryparken
Søndag d. 23/4-201717:45Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  8 - 6  DR Byen 7 Mands Kunstbane
Torsdag d. 20/4-201719:30RHK (D) - Løvinderne (D) (Træning)  5 - 0  Artillerivej
Søndag d. 30/10-201618:30RHK (D) - Tietgen (D) (Pokal Dame)  4 - 1  DR Byen 7 Mands Kunstbane
Søndag d. 2/10-201617:15Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 6  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 25/9-201618:45RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 4  Ryparken
Søndag d. 18/9-201618:45RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 11/9-201617:00Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 0  Ryparken
Søndag d. 4/9-201620:00Sølund (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 3  Ryparken
Søndag d. 19/6-201618:15RHK (D) - Sølund (D) (Pokal Dame)  5 - 2  Ryparken
Søndag d. 12/6-201617:45RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 5/6-201618:45RHK (D) - Sølund (D) (1. Dame)  2 - 2  Ryparken
Søndag d. 22/5-201618:15RHK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  6 - 0  Ryparken
Søndag d. 15/5-201615:45Otto Mønsted (D) - RHK (D) (Pokal Dame)  0 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 8/5-201617:05Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 2  Artillerivej
Søndag d. 24/4-201618:15Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 2  Ryparken
Søndag d. 15/11-201517:15Grønjord (D) - RHK (D) (Pokal Dame)  0 - 2  Fælledparken Kunst
Mandag d. 19/10-201520:55RHK (D) - Sølund (D) (Pokal Dame)  3 - 2  Ryparken
Søndag d. 4/10-201517:15Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 6  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 27/9-201516:30RHK (D) - Nordisk (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 20/9-201518:45RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  1 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 13/9-201515:45PoNyerne (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 6  Vadgård Skole
Søndag d. 6/9-201519:30RHK (D) - Løvinderne (D) (Træning)  3 - 1  Ryparken
Lørdag d. 13/6-201517:00RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  4 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 7/6-201518:45RHK (D) - PoNyerne (D) (1. Dame)  3 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 31/5-201518:45Nordisk (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 5  Fælledparken Kunst
Søndag d. 24/5-201517:00RHK (D) - Egmont (D) (Pokal Dame)  6 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 17/5-201518:15RHK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  10 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 10/5-201518:45Løvinderne (D) - RHK (D) (Pokal Dame)  2 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 3/5-201516:15Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  3 - 5  Artillerivej
Søndag d. 26/4-201516:30Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 5  Ryparken
Søndag d. 5/10-201417:15Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 12  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 28/9-201415:45Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  3 - 5  Artillerivej
Søndag d. 21/9-201418:45Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 14/9-201418:45Nordisk (D) - RHK (D) (1. Dame)  3 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 15/6-201420:00RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  3 - 0  Fælledparken Kunst
Mandag d. 9/6-201418:45RHK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  5 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 1/6-201418:45RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  0 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 25/5-201420:15RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  2 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 18/5-201420:00RHK (D) - Nordisk (D) (1. Dame)  3 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 11/5-201417:00RHK (D) - Grønjord (D) (Pokal Dame)  1 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 4/5-201418:45Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  3 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 27/4-201417:00RHK (D) - Otto Mønsted (D) (Supercup)  3 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 24/11-201316:15RHK (D) - Otto Mønsted (D) (Pokal Dame)  0 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 3/11-201319:00RHK (D) - Grønjord (D) (Pokal Dame)  2 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 6/10-201320:30Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 29/9-201317:30Nybrogaard (D) - RHK (D) (Pokal Dame)  0 - 5  Vadgård Skole
Tirsdag d. 24/9-201318:25Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 6  Artillerivej
Søndag d. 22/9-201318:15RHK (D) - POP (D) (1. Dame)  13 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 15/9-201317:00Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 2/6-201318:15RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  1 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 26/5-201318:45RHK (D) - Nybrogaard (D) (Pokal Dame)  7 - 1  Fælledparken Kunst
Torsdag d. 9/5-201318:00POP (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 11  DTUs baner
Søndag d. 5/5-201318:45RHK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  2 - 2  Fælledparken Kunst
Mandag d. 22/4-201321:05RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 11/11-201217:30Otto Mønsted (D) - RHK (D) (Pokal)  3 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 4/11-201219:00POP (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 28/10-201218:40Nybrogaard (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 14/10-201215:15RHK (D) - POP (D) (Pokal)  4 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 7/10-201218:45Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 8  Fælledparken Kunst
Søndag d. 30/9-201219:45RHK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  1 - 2  Fælledparken Kunst
Onsdag d. 19/9-201218:00Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 0  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Søndag d. 16/9-201220:00Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 9/9-201217:00Nybrogaard (D) - RHK (D) (Pokal)  0 - 2  DTUs baner
Søndag d. 10/6-201217:00RHK (D) - POP (D) (1. Dame)  1 - 0  Fælledparken NORD
Søndag d. 3/6-201216:55RHK (D) - Nybrogaard (D) (1. Dame)  0 - 2  Fælledparken NORD
Søndag d. 27/5-201216:00RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 2  Ryparken
Søndag d. 20/5-201217:15Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  4 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 13/5-201218:20RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  4 - 0  Fælledparken NORD
Søndag d. 6/5-201217:00RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  2 - 2  Fælledparken NORD
Søndag d. 22/4-201217:00RHK (D) - Egmont (D) ()  4 - 2  Fælledparken NORD
Torsdag d. 17/11-201121:00Egmont (D) - RHK (D) (Pokal)  5 - 6  Ryparken
Søndag d. 9/10-201117:30RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  1 - 1  Fælledparken NORD
Torsdag d. 6/10-201121:00RHK (D) - Otto Mønsted (D) (Pokal)  3 - 1  Ryparken
Søndag d. 25/9-201116:30POP (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 2  DTUs baner
Mandag d. 19/9-201118:00Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 4  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 19/6-201116:00RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 3  Fælledparken NORD
Søndag d. 12/6-201115:00Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 2  Fælledparken NORD
Søndag d. 5/6-201117:00RHK (D) - POP (D) (1. Dame)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 29/5-201115:30RHK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  4 - 1  Fælledparken NORD
Søndag d. 8/5-201115:00Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 0  Fælledparken
Søndag d. 10/10-201012:30APK (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 6  Uafklaret
Tirsdag d. 28/9-201018:00RHK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 19/9-201016:00Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 2  Fælledparken NORD
Tirsdag d. 14/9-201018:30RHK (D) - POP (D) (1. Dame)  1 - 0  Ryparken
Søndag d. 12/9-201017:15RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  5 - 1  Ryparken
Torsdag d. 9/9-201018:00Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 5  Fælledparken NORD
Søndag d. 5/9-201012:30Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  3 - 1  Ryparken
Søndag d. 20/6-201014:30POP (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 8  Vadgård Skole
Søndag d. 6/6-201012:00APK (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 2  Fælledparken NORD
Søndag d. 23/5-201012:30RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 0  Uafklaret

STATISTIK (alle tiders)
TOPSCORERLISTE

Julie Flensborg9
Tenna Nyland Kristensen7
Trine Riis Jensen3
Laura Juul Stubgaard3
Anne Sudergaard Moltsen2
IALT24
ASSISTLISTE

Laura Juul Stubgaard1
IALT1

ANTAL KAMPE

Julie Flensborg9
Laura Juul Stubgaard9
Tenna Nyland Kristensen8
Maja Isabel Overmark Fosgerau4
Trine Riis Jensen4
IALT34
ANTAL SÆSONER

Tenna Nyland Kristensen3
Julie Flensborg2
Laura Juul Stubgaard2
Lea Bruun Hartvig Hansen2
Maja Isabel Overmark Fosgerau1
IALT10

TIDLIGERE SPILLERE
Amalie PihlAnne Mette Uldum-NielsenAnne Nielsen
Cecilie Lautrup DahlHelene ThomsenJulie Flensborg
Laura Poulsen MeisnerLea Bruun Hartvig HansenLea Bruun Hartvig Hansen
Lea LindegaardLine Ellen Ankjær NielsenMaja Isabel Overmark Fosgerau
Nicoline AndersenNina Astrid FengerRikke Hallgren Kaas
Sandra Elizabeth StrandbergTrine Riis Jensen
Til forsiden
Carlsberg Sport logo