Holdinformationer om Grønjord (D)


INFORMATIONER

Kontaktpersoner (mailadresser er kun tilgængelige efter login):

Nikolaj Kappelgaard NowakTlf:81920222/
Anna TvergaardTlf:60193849/

Spilletøj(primær/sekundær): Grøn / Orange.

Primær hjemmebane: Artillerivej.

Holdinformation: http://gjk.dk/index.php/kollegianerforening/sport/kvindefodbold

Facebook: Grønjorden - GJK Soccer

Ligatitel: 2017
Pokalvinder: 2014, 2017

Status 2017: Nr. 1 i 1. Division Dame (31 point efter 12 kampe)

Kollegietilknytning: Grønjord, Grønjordskollegiet 1, 2300 Kbh. S

KOMMENDE KAMPE

Der er ikke tilføjet nogen kampe til programmet i denne sæson.

Resultater i 2017
Tirsdag d. 4/4-201720:00Tietgen (D) - Grønjord (D) (Træning)  2 - 4  DR Byen 7 Mands Kunstbane
Søndag d. 23/4-201717:45Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  8 - 6  DR Byen 7 Mands Kunstbane
Onsdag d. 26/4-201719:00Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 2  Artillerivej
Onsdag d. 3/5-201719:00Grønjord (D) - Nordisk (D) (Pokal Dame)  3 - 0  Artillerivej
Søndag d. 14/5-201716:00Grønjord (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  2 - 0  Artillerivej
Onsdag d. 17/5-201719:00Grønjord (D) - Egmont (D) (Pokal Dame)  6 - 0  Artillerivej
Søndag d. 21/5-201716:00Grønjord (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  7 - 0  Artillerivej
Søndag d. 28/5-201715:00Tietgen (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  2 - 2  Artillerivej
Søndag d. 4/6-201716:00Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  4 - 1  Artillerivej
Søndag d. 11/6-201718:30DGK (D) - Grønjord (D) (Pokal Dame)  2 - 14  DR Byen 7 Mands Kunstbane
Søndag d. 17/9-201717:00RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  3 - 6  Ryparken
Søndag d. 24/9-201715:15Løvinderne (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  0 - 10  Ryparken
Søndag d. 1/10-201717:15Tietgen (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  0 - 8  Artillerivej
Onsdag d. 11/10-201717:15Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  8 - 1  Artillerivej
Søndag d. 29/10-201717:45Egmont (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  1 - 6  Ryparken
Søndag d. 5/11-201716:40Løvinderne (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  0 - 9  Ryparken
Onsdag d. 8/11-201718:45Grønjord (D) - RHK (D) (Pokal Dame)  3 - 2  DR Byen 7 Mands Kunstbane

NUVÆRENDE SPILLERTRUP (kampe i 2017)
Amalie Christensen
Amalie Christensen
(1 kampe i 2017)
Anna Tvergaard
Anna Tvergaard
(13 kampe i 2017)
Cilie Hansen
Cilie Hansen
(1 kampe i 2017)
Fie Thorup Hansen
Fie Thorup Hansen
(9 kampe i 2017)
Gudrun Jonsdottir
Gudrun Jonsdottir
(3 kampe i 2017)
Jane Gotfredsen
Jane Gotfredsen
(15 kampe i 2017)
Karoline Knudsen
Karoline Knudsen
(2 kampe i 2017)
Kathrine Tarp
Kathrine Tarp
(0 kampe i 2017)
Katrine Thoregaard
Katrine Thoregaard
(15 kampe i 2017)
Linda Markworth
Linda Markworth
(3 kampe i 2017)
Line Anker
Line Anker
(8 kampe i 2017)
Line Thisted
Line Thisted
(1 kampe i 2017)
Lisbeth Christensen
Lisbeth Christensen
(9 kampe i 2017)
Louise Rasmussen
Louise Rasmussen
(0 kampe i 2017)
Mareike Kuhlendahl
Mareike Kuhlendahl
(9 kampe i 2017)
Maria Finke
Maria Finke
(1 kampe i 2017)
Marianne G. Nissen
Marianne G. Nissen
(3 kampe i 2017)
Marie Winther-Sørensen
Marie Winther-Sørensen
(0 kampe i 2017)
Nana Gram
Nana Gram
(11 kampe i 2017)
Nana Thisted
Nana Thisted
(2 kampe i 2017)
Nynne H. Almdal
Nynne H. Almdal
(8 kampe i 2017)
Rebecca Nansamba
Rebecca Nansamba
(4 kampe i 2017)
Sophia Fonager Weihe
Sophia Fonager Weihe
(3 kampe i 2017)
Stine Johnsen
Stine Johnsen
(12 kampe i 2017)
Veronica Liv Johansen
Veronica Liv Johansen
(11 kampe i 2017)

STATISTIK (indeværende sæson)
TOPSCORERLISTE

Nana Gram36
Line Anker17
Katrine Thoregaard12
Stine Johnsen5
Fie Thorup Hansen4
Nynne H. Almdal4
Veronica Liv Johansen4
Josephine Billenstein Nør3
Gudrun Jonsdottir3
Mareike Kuhlendahl2
Lisbeth Christensen2
Amalie Christensen2
Anna Tvergaard1
Jane Gotfredsen1
Sophia Fonager Weihe1
Cilie Hansen1
IALT98
ASSISTLISTE

Line Anker9
Veronica Liv Johansen3
Katrine Thoregaard3
Lisbeth Christensen1
Nynne H. Almdal1
Gudrun Jonsdottir1
Nana Gram1
Stine Johnsen1
IALT20

TIDLIGERE RESULTATER
Onsdag d. 5/10-201617:00Tietgen (D) - Grønjord (D) (Pokal Dame)  2 - 0  Artillerivej
Søndag d. 2/10-201615:45Grønjord (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  0 - 4  Artillerivej
Søndag d. 25/9-201615:00Grønjord (D) - Sølund (D) (1. Dame)  1 - 5  Artillerivej
Søndag d. 18/9-201618:45RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 11/9-201615:45Grønjord (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  6 - 1  Artillerivej
Søndag d. 4/9-201618:45Egmont (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  5 - 1  Ryparken
Torsdag d. 1/9-201617:45Grønjord (D) - DGK (D) (Pokal Dame)  7 - 6  Livgardens Kaserne
Torsdag d. 16/6-201619:00Grønjord (D) - PoNyerne (D) (Pokal Dame)  3 - 1  Artillerivej
Søndag d. 12/6-201618:00Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  3 - 0  Artillerivej
Søndag d. 5/6-201618:30Otto Mønsted (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  0 - 4  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 22/5-201618:15Løvinderne (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  0 - 1  Ryparken
Søndag d. 8/5-201617:05Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 2  Artillerivej
Søndag d. 24/4-201619:30Sølund (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  7 - 2  Ryparken
Søndag d. 15/11-201517:15Grønjord (D) - RHK (D) (Pokal Dame)  0 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 25/10-201513:45PoNyerne (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  1 - 4  Vadgård Skole
Søndag d. 4/10-201515:45Grønjord (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  1 - 0  Artillerivej
Søndag d. 27/9-201514:00Grønjord (D) - PoNyerne (D) (1. Dame)  4 - 0  Artillerivej
Søndag d. 20/9-201518:45RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  1 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 13/9-201515:45Grønjord (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  0 - 1  Artillerivej
Søndag d. 21/6-201517:30Otto Mønsted (D) - Grønjord (D) (Pokal Dame)  1 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 14/6-201514:30Grønjord (D) - Nordisk (D) (1. Dame)  2 - 0  Artillerivej
Søndag d. 7/6-201517:15Otto Mønsted (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  0 - 3  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 17/5-201517:00Løvinderne (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  0 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 10/5-201515:00Grønjord (D) - DGK (D) (Pokal Dame)  6 - 1  Artillerivej
Søndag d. 3/5-201516:15Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  3 - 5  Artillerivej
Søndag d. 26/4-201518:45Nordisk (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  0 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 9/11-201419:15Løvinderne (D) - Grønjord (D) (Pokal Dame)  0 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 26/10-201420:30Kampsax (D) - Grønjord (D) (Pokal Dame)  1 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 5/10-201418:45Nordisk (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  4 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 28/9-201415:45Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  3 - 5  Artillerivej
Torsdag d. 25/9-201418:00Grønjord (D) - Nordisk (D) (Pokal Dame)  1 - 1  Artillerivej
Søndag d. 21/9-201417:15Otto Mønsted (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  0 - 3  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 14/9-201420:00Egmont (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  1 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 15/6-201418:45Løvinderne (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  3 - 0  Fælledparken Kunst
Mandag d. 9/6-201419:00Grønjord (D) - Nordisk (D) (1. Dame)  3 - 1  Artillerivej
Søndag d. 1/6-201418:45RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  0 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 25/5-201413:30Grønjord (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  4 - 1  Artillerivej
Søndag d. 18/5-201413:30Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  5 - 2  Artillerivej
Søndag d. 11/5-201417:00RHK (D) - Grønjord (D) (Pokal Dame)  1 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 4/5-201413:30Grønjord (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  2 - 0  Artillerivej
Søndag d. 24/11-201316:15Nordisk (D) - Grønjord (D) (Træning)  2 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 3/11-201319:00RHK (D) - Grønjord (D) (Pokal Dame)  2 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 6/10-201317:00Otto Mønsted (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  6 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Tirsdag d. 24/9-201318:25Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 6  Artillerivej
Søndag d. 22/9-201317:50Grønjord (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  0 - 1  Artillerivej
Søndag d. 15/9-201317:40POP (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  1 - 0  Vadgård Skole
Søndag d. 8/9-201316:00Grønjord (D) - POP (D) (1. Dame)  3 - 0  Artillerivej
Fredag d. 21/6-201319:00Hjortespring (D) - Grønjord (D) (Pokal Dame)  0 - 13  Hammergårdsskolen
Søndag d. 2/6-201317:50Grønjord (D) - Hjortespring (D) (Pokal Dame)  7 - 2  Sundby Idrætspark
Søndag d. 26/5-201317:50Grønjord (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  3 - 0  Sundby Idrætspark
Søndag d. 12/5-201318:45Løvinderne (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  2 - 0  Fælledparken Kunst
Mandag d. 22/4-201321:05RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 11/11-201217:10Egmont (D) - Grønjord (D) (Træning)  1 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 14/10-201218:50Egmont (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  1 - 4  Fælledparken Kunst
Onsdag d. 10/10-201217:30Grønjord (D) - Nybrogaard (D) (1. Dame)  2 - 1  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Onsdag d. 26/9-201218:00Grønjord (D) - POP (D) (1. Dame)  1 - 1  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Onsdag d. 19/9-201218:00Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 0  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Søndag d. 16/9-201217:15Otto Mønsted (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  5 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 9/9-201216:30Løvinderne (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  0 - 0  Fælledparken Kunst
Onsdag d. 5/9-201218:00Grønjord (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  2 - 3  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Onsdag d. 20/6-201218:00Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 5  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Søndag d. 17/6-201215:45Nybrogaard (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  1 - 1  DTUs baner
Onsdag d. 6/6-201218:00Grønjord (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  0 - 3  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Søndag d. 27/5-201218:30POP (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  1 - 1  DTUs baner
Søndag d. 13/5-201218:20RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  4 - 0  Fælledparken NORD
Søndag d. 30/5-201012:30POP (D) - Grønjord (D) ()  3 - 0  Vadgård Skole
Søndag d. 16/5-201014:30Otto Mønsted (D) - Grønjord (D) ()  2 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 25/10-200915:00APK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  0 - 2  Fælledparken NORD
Tirsdag d. 20/10-200917:00Egmont (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  2 - 0  Fælledparken
Søndag d. 18/10-200915:00Grønjord (D) - POP (D) (1. Dame)  2 - 1  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Onsdag d. 7/10-200917:30Grønjord (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  3 - 3  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Torsdag d. 1/10-200917:00Grønjord (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  1 - 5  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Søndag d. 14/6-200914:00Otto Mønsted (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  1 - 3  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 7/6-200916:00POP (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  2 - 0  DTUs baner
Søndag d. 24/5-200915:00Grønjord (D) - APK (D) (1. Dame)  11 - 0  Dyvekeskolen
Mandag d. 18/5-200917:15Løvinderne (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  5 - 3  Livgardens Kaserne
Mandag d. 11/5-200918:30Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 3  Dyvekeskolen

STATISTIK (alle tiders)
TOPSCORERLISTE

Nana Gram36
Cilie Hansen24
Line Anker17
Katrine Thoregaard12
Nynne H. Almdal12
IALT101
ASSISTLISTE

Line Anker9
Veronica Liv Johansen9
Louise Rasmussen8
Rebecca Nansamba7
Nynne H. Almdal5
IALT38

ANTAL KAMPE

Veronica Liv Johansen47
Cilie Hansen31
Nynne H. Almdal27
Rebecca Nansamba21
Kathrine Tarp20
IALT146
ANTAL SÆSONER

Veronica Liv Johansen5
Marianne G. Nissen5
Rebecca Nansamba5
Nanett Kvist Nikolaisen4
Cilie Hansen4
IALT23

TIDLIGERE SPILLERE
Ann-Kristin HerrmannAnna DąbrowskaAnne Kidmose
AstridBianca SchibstadBirita W. Djurhuus
Bodil SlothCamilla GøtzscheCarina
Cécile BaudetCilie HansenDeeyar Itayem
Freja jensenHeidi Aaskov JensenHelga Phelga
Henriette LaursenHenriette LaursenJane Bojesen
Jenny OlsenJoan BojesenKathryn Voss
Katrin JakobsenKendra EpsteinKirstine Wilfred
Laura V. HansenLena FeddersLine Figa
Lisbeth BirklykkeLouise Friis JensenLouise Ingeman
Louise Villadsen NielsenMalan DjurhuusMaria Raae Christensen
Maria SchwartsonMarie BoesenMia Maja
Michala SlothNanett Kvist NikolaisenNina Sørensen
Noreen NealRagnhild Thorup ThomsenRebekka de Besche
Rebekka RafaelRita Hundebøl LaursenRúna-Star Mikkelsen
Sarah BryanSigne PaulsenSigne Sutorius Severinsen
Signe ThomsenSina DalbySisse Jørgensen
Sofie Reith-HaubergSvanlaug ÁrnadóttirThuja Nattestad
Zainab
Til forsiden
Carlsberg Sport logo