Holdinformationer om Egmont (D)


INFORMATIONER

Kontaktpersoner (mailadresser er kun tilgængelige efter login):

Kristine OhlenTlf:/51943421
Alberte LouaTlf:/20129321

Spilletøj(primær/sekundær): Grøn / .

Primær hjemmebane: Ryparken.

Status 2020: Nr. 1 i 1. Division Dame (9 point efter 5 kampe)

Kollegietilknytning: Egmont, Nørre Allé 75, 2100 Kbh. Ø

KOMMENDE KAMPE
Søndag d. 8/11-202017:00Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)Ryparken
Søndag d. 8/11-202017:00Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)Ryparken

Resultater i 2020
Søndag d. 6/9-202014:00Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 4  Artillerivej
Søndag d. 20/9-202016:45Egmont (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  8 - 2  Ryparken
Søndag d. 27/9-202016:00RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 3  Ryparken
Søndag d. 4/10-202017:30Egmont (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  1 - 2  Ryparken
Søndag d. 25/10-202014:15Tietgen (D) - Egmont (D) (1. Dame)  3 - 1  Artillerivej

NUVÆRENDE SPILLERTRUP (kampe i 2020)

(0 kampe i 2020)

(0 kampe i 2020)
Alberte Loua
Alberte Loua
(3 kampe i 2020)
Anna Fjorder
Anna Fjorder
(1 kampe i 2020)
Anne Damgaard Tophøj
Anne Damgaard Tophøj
(2 kampe i 2020)
Anne Timm
Anne Timm
(2 kampe i 2020)
Annika Gregil
Annika Gregil
(1 kampe i 2020)
Asta Gjerlev
Asta Gjerlev
(2 kampe i 2020)
Bodil Charlotte Arp
Bodil Charlotte Arp
(0 kampe i 2020)
Camilla Leppänen
Camilla Leppänen
(3 kampe i 2020)
Clara Frendrup
Clara Frendrup
(2 kampe i 2020)
Gerda Heldarskarð
Gerda Heldarskarð
(2 kampe i 2020)
Johanne Hove
Johanne Hove
(1 kampe i 2020)
Julie Andersen Schou
Julie Andersen Schou
(2 kampe i 2020)
Julie Elizabeth Klarskov
Julie Elizabeth Klarskov
(2 kampe i 2020)
Kristine Amalie Ohlen
Kristine Amalie Ohlen
(4 kampe i 2020)
Maria Brinkkjær
Maria Brinkkjær
(2 kampe i 2020)
Naja Johansen
Naja Johansen
(4 kampe i 2020)
Nana Gade
Nana Gade
(0 kampe i 2020)
Nina Horup Mathiasen
Nina Horup Mathiasen
(1 kampe i 2020)
Pernille Østergaard
Pernille Østergaard
(0 kampe i 2020)
Randi Emilie Dahlen
Randi Emilie Dahlen
(2 kampe i 2020)
Sarah Christiansen
Sarah Christiansen
(1 kampe i 2020)
Sarah Liv Richmond
Sarah Liv Richmond
(0 kampe i 2020)
Terese Marie Lauritzen
Terese Marie Lauritzen
(0 kampe i 2020)

STATISTIK (indeværende sæson)
TOPSCORERLISTE

Kristine Amalie Ohlen5
Clara Frendrup4
Asta Gjerlev2
Camilla Leppänen2
Anne Damgaard Tophøj1
Anne Timm1
Sarah Christiansen1
IALT16
ASSISTLISTE

IALT0

TIDLIGERE RESULTATER
Søndag d. 17/11-201915:00Egmont (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  0 - 2  DR Byen 7 Mands Kunstbane
Søndag d. 10/11-201917:15Egmont (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Onsdag d. 30/10-201917:00Egmont (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  0 - 4  DR Byen 7 Mands Kunstbane
Søndag d. 27/10-201917:40Løvinderne (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 2  Ryparken
Onsdag d. 16/10-201917:15Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 0  Artillerivej
Søndag d. 29/9-201915:15RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 3  Ryparken
Søndag d. 15/9-201916:00Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  4 - 0  Artillerivej
Søndag d. 8/9-201918:45Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  8 - 0  Ryparken
Torsdag d. 20/6-201921:00Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (Pokal Dame)  3 - 4  Artillerivej
Søndag d. 2/6-201915:00Tietgen (D) - Egmont (D) (1. Dame)  5 - 2  Artillerivej
Søndag d. 19/5-201919:15Egmont (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  3 - 7  Ryparken
Søndag d. 12/5-201918:45Løvinderne (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 2  Ryparken
Søndag d. 5/5-201918:45RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 4/11-201815:30Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 28/10-201817:00Egmont (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  3 - 0  Ryparken
Torsdag d. 4/10-201817:40Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 4  Fælledparken NORD
Søndag d. 30/9-201817:00Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  3 - 0  DR Byen 7 Mands Kunstbane
Torsdag d. 20/9-201818:00Grønjord (D) - Egmont (D) (Pokal Dame)  1 - 2  Artillerivej
Søndag d. 9/9-201818:45Egmont (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  1 - 0  Ryparken
Søndag d. 2/9-201818:30RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  4 - 1  Ryparken
Søndag d. 17/6-201817:00Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  1 - 1  Ryparken
Søndag d. 10/6-201818:45Egmont (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  1 - 1  Ryparken
Søndag d. 3/6-201817:00RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  6 - 2  Ryparken
Søndag d. 27/5-201816:45Tietgen (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 1  Artillerivej
Søndag d. 13/5-201818:45Egmont (D) - DGK (D) (Pokal Dame)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 6/5-201817:15Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 6  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 29/4-201816:00Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  3 - 0  Artillerivej
Søndag d. 5/11-201717:50Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 4  Ryparken
Søndag d. 29/10-201717:45Egmont (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  1 - 6  Ryparken
Søndag d. 15/10-201716:30Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  0 - 0  Ryparken
Onsdag d. 11/10-201717:15Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  8 - 1  Artillerivej
Søndag d. 8/10-201717:50Egmont (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  2 - 0  Ryparken
Søndag d. 24/9-201716:25Egmont (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  0 - 0  Ryparken
Søndag d. 10/9-201714:45Tietgen (D) - Egmont (D) (1. Dame)  3 - 0  Artillerivej
Søndag d. 11/6-201718:15RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 1  Ryparken
Søndag d. 28/5-201718:15Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  0 - 0  Ryparken
Onsdag d. 17/5-201719:00Grønjord (D) - Egmont (D) (Pokal Dame)  6 - 0  Artillerivej
Søndag d. 14/5-201717:15RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 7/5-201719:00Egmont (D) - Tietgen (D) (Pokal Dame)  2 - 1  Ryparken
Søndag d. 30/4-201718:15Løvinderne (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 3  Ryparken
Onsdag d. 26/4-201719:00Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 2  Artillerivej
Søndag d. 2/10-201618:45Sølund (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 2  Ryparken
Søndag d. 25/9-201618:45RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 4  Ryparken
Søndag d. 18/9-201618:45Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  4 - 1  Ryparken
Søndag d. 11/9-201617:00Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 0  Ryparken
Søndag d. 4/9-201618:45Egmont (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  5 - 1  Ryparken
Søndag d. 12/6-201618:00Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  3 - 0  Artillerivej
Søndag d. 5/6-201620:00Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  0 - 3  Ryparken
Tirsdag d. 31/5-201617:30Egmont (D) - DGK (D) (Pokal Dame)  1 - 2  Livgardens Kaserne
Søndag d. 22/5-201619:30Egmont (D) - Sølund (D) (1. Dame)  2 - 2  Ryparken
Søndag d. 8/5-201616:30Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  2 - 1  Ryparken
Søndag d. 24/4-201617:30Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 6  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 25/10-201518:15Egmont (D) - Kampsax (D) (2. Dame)  0 - 3  Ryparken
Søndag d. 4/10-201518:15Egmont (D) - DGK (D) (2. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 27/9-201515:15Tietgen (D) - Egmont (D) (2. Dame)  0 - 7  Artillerivej
Søndag d. 20/9-201518:15Egmont (D) - Sølund (D) (2. Dame)  4 - 3  Ryparken
Torsdag d. 10/9-201517:50DGK (D) - Egmont (D) (2. Dame)  1 - 3  Livgardens Kaserne
Søndag d. 6/9-201517:45Kampsax (D) - Egmont (D) (2. Dame)  5 - 0  DTUs baner
Søndag d. 7/6-201518:45Egmont (D) - Tietgen (D) (2. Dame)  13 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 31/5-201520:00Sølund (D) - Egmont (D) (2. Dame)  0 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 24/5-201517:00RHK (D) - Egmont (D) (Pokal Dame)  6 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 17/5-201519:30Egmont (D) - DGK (D) (2. Dame)  1 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 10/5-201518:45Egmont (D) - PoNyerne (D) (Pokal Dame)  4 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 3/5-201516:45Egmont (D) - Kampsax (D) (2. Dame)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 19/4-201515:50Tietgen (D) - Egmont (D) (2. Dame)  0 - 2  Artillerivej
Søndag d. 12/4-201517:00Sølund (D) - Egmont (D) (2. Dame)  3 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 5/10-201418:45Løvinderne (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 28/9-201417:00Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  1 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 21/9-201418:45Egmont (D) - Nordisk (D) (1. Dame)  0 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 14/9-201420:00Egmont (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  1 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 15/6-201420:00RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  3 - 0  Fælledparken Kunst
Mandag d. 9/6-201420:00Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  1 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 1/6-201417:15Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 5  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 25/5-201420:15Nordisk (D) - Egmont (D) (1. Dame)  8 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 18/5-201413:30Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  5 - 2  Artillerivej
Søndag d. 11/5-201418:15Nordisk (D) - Egmont (D) (Pokal Dame)  5 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 4/5-201418:45Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  3 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 29/9-201315:45Kampsax (D) - Egmont (D) (2. Dame)  3 - 5  DTUs baner
Søndag d. 22/9-201317:00Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (Pokal Dame)  0 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 15/9-201318:45Egmont (D) - Hjortespring (D) (2. Dame)  3 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 8/9-201317:00Egmont (D) - RJK (D) (2. Dame)  1 - 5  Fælledparken Kunst
Søndag d. 16/6-201316:50Egmont (D) - Nordisk (D) (2. Dame)  3 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 9/6-201319:40Egmont (D) - Nybrogaard (D) (2. Dame)  3 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 2/6-201317:00Nordisk (D) - Egmont (D) (2. Dame)  3 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 26/5-201318:45Egmont (D) - Kampsax (D) (2. Dame)  6 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 12/5-201316:50Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (Pokal Dame)  6 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 5/5-201314:50RJK (D) - Egmont (D) (2. Dame)  2 - 5  Sundby Idrætspark
Tirsdag d. 30/4-201318:25Nybrogaard (D) - Egmont (D) (2. Dame)  1 - 3  DTUs baner
Fredag d. 26/4-201319:30Hjortespring (D) - Egmont (D) (2. Dame)  0 - 3  Skinderskovgård
Søndag d. 11/11-201217:10Egmont (D) - Grønjord (D) (Træning)  1 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 28/10-201218:40Egmont (D) - POP (D) (1. Dame)  1 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 14/10-201218:50Egmont (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  1 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 7/10-201218:45Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 8  Fælledparken Kunst
Søndag d. 30/9-201218:30Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  0 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 23/9-201215:00Nybrogaard (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 0  Vadgård Skole
Søndag d. 9/9-201215:20Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  0 - 5  Fælledparken Kunst
Mandag d. 3/9-201217:30Egmont (D) - Løvinderne (D) (Pokal)  2 - 5  Livgardens Kaserne
Onsdag d. 20/6-201218:00Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 5  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Søndag d. 10/6-201217:15Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (1. Dame)  6 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 3/6-201216:00POP (D) - Egmont (D) (1. Dame)  3 - 2  Vadgård Skole
Søndag d. 27/5-201216:00RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 2  Ryparken
Søndag d. 20/5-201216:15Løvinderne (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 0  Ryparken
Søndag d. 13/5-201215:30Egmont (D) - Nybrogaard (D) (1. Dame)  1 - 1  Fælledparken
Søndag d. 22/4-201217:00RHK (D) - Egmont (D) ()  4 - 2  Fælledparken NORD
Torsdag d. 17/11-201121:00Egmont (D) - RHK (D) (Pokal)  5 - 6  Ryparken
Torsdag d. 6/10-201117:30Løvinderne (D) - Egmont (D) (Pokal)  2 - 6  Ryparken
Søndag d. 2/10-201115:50Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  9 - 1  Ryparken
Søndag d. 18/9-201117:00POP (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 0  Vadgård Skole
Mandag d. 12/9-201118:00Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 19/6-201116:00RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 3  Fælledparken NORD
Søndag d. 5/6-201115:00Løvinderne (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 4  Fælledparken NORD
Søndag d. 29/5-201117:00Egmont (D) - POP (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 15/5-201117:45Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  1 - 1  Ryparken
Søndag d. 8/5-201115:00Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 0  Fælledparken
Søndag d. 3/10-201016:00Løvinderne (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 0  Fælledparken NORD
Søndag d. 19/9-201017:15APK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 2  Fælledparken NORD
Søndag d. 12/9-201016:00Egmont (D) - POP (D) (1. Dame)  2 - 1  Ryparken
Onsdag d. 8/9-201019:20Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 5/9-201012:30Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  3 - 1  Ryparken
Søndag d. 20/6-201013:30Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  1 - 0  Ryparken
Tirsdag d. 15/6-201018:00Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 2  Fælledparken
Søndag d. 6/6-201012:30POP (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 6  Vadgård Skole
Søndag d. 23/5-201012:30RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 0  Uafklaret
Søndag d. 16/5-201013:00Egmont (D) - APK (D) (1. Dame)  4 - 1  Ryparken
Søndag d. 25/10-200914:00Egmont (D) - POP (D) (1. Dame)  3 - 1  Fælledparken
Tirsdag d. 20/10-200917:00Egmont (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  2 - 0  Fælledparken
Søndag d. 4/10-200914:00APK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 2  Fælledparken NORD
Søndag d. 13/9-200916:00Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 1  Fælledparken
Søndag d. 30/8-200914:30Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  3 - 0  Fælledparken
Søndag d. 21/6-200913:30Egmont (D) - APK (D) (1. Dame)  7 - 0  Fælledparken
Søndag d. 14/6-200915:00POP (D) - Egmont (D) (1. Dame)  3 - 1  DTUs baner
Mandag d. 8/6-200917:15Løvinderne (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 4  Livgardens Kaserne
Søndag d. 17/5-200916:00Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  3 - 3  Fælledparken
Mandag d. 11/5-200918:30Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 3  Dyvekeskolen

STATISTIK (alle tiders)
TOPSCORERLISTE

Kristine Amalie Ohlen14
Clara Frendrup8
Camilla Leppänen6
Anne Timm4
Sarah Christiansen3
IALT35
ASSISTLISTE

IALT0

ANTAL KAMPE

Kristine Amalie Ohlen16
Camilla Leppänen14
Randi Emilie Dahlen12
Naja Johansen12
Julie Andersen Schou9
IALT63
ANTAL SÆSONER

Naja Johansen2
Alberte Loua2
Maria Brinkkjær2
Anne Timm2
Julie Andersen Schou2
IALT10

TIDLIGERE SPILLERE
Aida SharzadEibhlin CaimbeulFrida Blicher Ørtenblad
Ida Marie Dahlsgaard Hansen
Til forsiden
Carlsberg Sport logo