Holdinformationer om Otto Mønsted (D)


INFORMATIONER

Kontaktpersoner (mailadresser er kun tilgængelige efter login):

Fie JelstrupTlf:2894 1811/
Ida Vægter RasmussenTlf:2747 5308/

Spilletøj(primær/sekundær): Blå / Sort.

Primær hjemmebane: Bavnehøj Idrætsanlæg.

Holdinformation: Bavnehøj ligger på:
Enghavevej 90
2450 København SV

Status 2017: Nr. 1 i 2. Division Dame (10 point efter 4 kampe)

Kollegietilknytning: Otto Mønsted, Rektorparken 1, 2450 Kbh. SV

KOMMENDE KAMPE
Søndag d. 24/9-201717:15Otto Mønsted (D) - DGK (D) (2. Dame)Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 1/10-201717:15Otto Mønsted (D) - PoNyerne (D) (2. Dame)Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 8/10-201717:15Otto Mønsted (D) - PoNyerne (D) (2. Dame)Bavnehøj Idrætsanlæg
Lørdag d. 28/10-201717:15Otto Mønsted (D) - Tietgen II (D) (2. Dame)Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 5/11-201717:15Otto Mønsted (D) - DGK (D) (2. Dame)Bavnehøj Idrætsanlæg

Resultater i 2017
Søndag d. 23/4-201716:30Otto Mønsted (D) - Nordisk (D) (2. Dame)  0 - 0  Artillerivej
Søndag d. 7/5-201718:00Otto Mønsted (D) - Tietgen II (D) (Pokal Dame)  4 - 0  Artillerivej
Søndag d. 21/5-201718:30DGK (D) - Otto Mønsted (D) (2. Dame)  0 - 2  Ryparken
Søndag d. 28/5-201718:15Nordisk (D) - Otto Mønsted (D) (2. Dame)  1 - 3  Ryparken
Søndag d. 11/6-201717:00Tietgen II (D) - Otto Mønsted (D) (2. Dame)  1 - 2  Artillerivej

NUVÆRENDE SPILLERTRUP (kampe i 2017)
Amanda Bak Larsen
Amanda Bak Larsen
(0 kampe i 2017)
Camilla Feineis
Camilla Feineis
(0 kampe i 2017)
Emilie Refsgaard
Emilie Refsgaard
(0 kampe i 2017)
Emmelie Mayer
Emmelie Mayer
(0 kampe i 2017)
Fie Jelstrup
Fie Jelstrup
(4 kampe i 2017)
Gaia Skaarup
Gaia Skaarup
(3 kampe i 2017)
Ida Lystrup Andresen
Ida Lystrup Andresen
(0 kampe i 2017)
Ida Vægter Rasmussen
Ida Vægter Rasmussen
(4 kampe i 2017)
Josefine Pallesen
Josefine Pallesen
(4 kampe i 2017)
Julie Marie Winckler
Julie Marie Winckler
(0 kampe i 2017)
Kirstine Mortensen
Kirstine Mortensen
(0 kampe i 2017)
Maibritt Huusmann Jensen
Maibritt Huusmann Jensen
(1 kampe i 2017)
Maiken Brøndum Pedersen
Maiken Brøndum Pedersen
(1 kampe i 2017)
Maria Chopart
Maria Chopart
(1 kampe i 2017)
Mette Ring
Mette Ring
(0 kampe i 2017)
Mia Mønster Tjørnum
Mia Mønster Tjørnum
(0 kampe i 2017)
Mia Rasmussen
Mia Rasmussen
(4 kampe i 2017)
Mise Biduda
Mise Biduda
(2 kampe i 2017)
Naja Duus Bendixen
Naja Duus Bendixen
(3 kampe i 2017)
Nathalie Eriksen
Nathalie Eriksen
(5 kampe i 2017)
Pernille Bøgedal
Pernille Bøgedal
(3 kampe i 2017)
Sandrine Biduda
Sandrine Biduda
(3 kampe i 2017)
Sara Lehne
Sara Lehne
(5 kampe i 2017)
Sarah Bisgaard Møller
Sarah Bisgaard Møller
(0 kampe i 2017)
Stina Sohl
Stina Sohl
(0 kampe i 2017)
Stine Jørgensen
Stine Jørgensen
(0 kampe i 2017)

STATISTIK (indeværende sæson)
TOPSCORERLISTE

Sandrine Biduda6
Josefine Pallesen2
Maiken Brøndum Pedersen1
Nathalie Eriksen1
Mise Biduda1
IALT11
ASSISTLISTE

Josefine Pallesen1
Nathalie Eriksen1
IALT2

TIDLIGERE RESULTATER
Søndag d. 2/10-201617:15Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 6  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 25/9-201617:15Otto Mønsted (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  0 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 18/9-201618:45Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  4 - 1  Ryparken
Søndag d. 11/9-201615:45Grønjord (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  6 - 1  Artillerivej
Søndag d. 4/9-201617:00Løvinderne (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 12/6-201616:30Sølund (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  8 - 1  Ryparken
Søndag d. 5/6-201618:30Otto Mønsted (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  0 - 4  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 22/5-201618:15RHK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  6 - 0  Ryparken
Søndag d. 15/5-201615:45Otto Mønsted (D) - RHK (D) (Pokal Dame)  0 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 8/5-201617:45Sølund (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  6 - 0  Ryparken
Søndag d. 24/4-201617:30Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 6  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 4/10-201517:15Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 6  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 27/9-201517:15Otto Mønsted (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  2 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 20/9-201517:15Otto Mønsted (D) - Nordisk (D) (1. Dame)  3 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 13/9-201515:45Grønjord (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  0 - 1  Artillerivej
Søndag d. 21/6-201517:30Otto Mønsted (D) - Grønjord (D) (Pokal Dame)  1 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 14/6-201516:15PoNyerne (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  3 - 0  Vadgård Skole
Søndag d. 7/6-201517:15Otto Mønsted (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  0 - 3  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 31/5-201516:30Løvinderne (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  0 - 0  Ryparken
Søndag d. 17/5-201518:15RHK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  10 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 10/5-201514:45Kampsax (D) - Otto Mønsted (D) (Pokal Dame)  0 - 3  DTUs baner
Søndag d. 3/5-201515:30Nordisk (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  2 - 2  Ryparken
Søndag d. 26/4-201517:15Otto Mønsted (D) - PoNyerne (D) (1. Dame)  7 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 5/10-201417:15Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 12  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 28/9-201417:00Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  1 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 21/9-201417:15Otto Mønsted (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  0 - 3  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 14/9-201417:15Otto Mønsted (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  6 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 15/6-201415:30Otto Mønsted (D) - Nordisk (D) (1. Dame)  2 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Mandag d. 9/6-201418:45RHK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  5 - 1  Fælledparken Kunst
Torsdag d. 5/6-201417:10DGK (D) - Otto Mønsted (D) (Pokal Dame)  1 - 0  Livgardens Kaserne
Søndag d. 1/6-201417:15Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 5  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 25/5-201413:30Grønjord (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  4 - 1  Artillerivej
Søndag d. 18/5-201418:45Løvinderne (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  2 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 4/5-201418:45Nordisk (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  3 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 27/4-201417:00RHK (D) - Otto Mønsted (D) (Supercup)  3 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 24/11-201316:15RHK (D) - Otto Mønsted (D) (Pokal Dame)  0 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 3/11-201319:00Løvinderne (D) - Otto Mønsted (D) (Pokal Dame)  1 - 2  Fælledparken Kunst
Torsdag d. 10/10-201321:00Nordisk (D) - Otto Mønsted (D) (Pokal Dame)  0 - 4  Ryparken
Søndag d. 6/10-201317:00Otto Mønsted (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  6 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 22/9-201317:00Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (Pokal Dame)  0 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 15/9-201317:00Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 9/6-201318:30Løvinderne (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  2 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 2/6-201315:40POP (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  1 - 1  Vadgård Skole
Søndag d. 26/5-201317:50Grønjord (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  3 - 0  Sundby Idrætspark
Søndag d. 12/5-201316:50Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (Pokal Dame)  6 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 5/5-201318:45RHK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  2 - 2  Fælledparken Kunst
Mandag d. 22/4-201321:05Otto Mønsted (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  2 - 0  Ryparken
Søndag d. 14/4-201317:50Otto Mønsted (D) - POP (D) (1. Dame)  12 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 7/4-201317:15Otto Mønsted (D) - Løvinderne (D) (Supercup)  0 - 3  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 11/11-201217:30Otto Mønsted (D) - RHK (D) (Pokal)  3 - 1  Fælledparken Kunst
Tirsdag d. 9/10-201217:35Løvinderne (D) - Otto Mønsted (D) (Pokal)  1 - 4  Vangeboskolen
Søndag d. 7/10-201217:15Otto Mønsted (D) - Nybrogaard (D) (1. Dame)  5 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 30/9-201219:45RHK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  1 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 16/9-201217:15Otto Mønsted (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  5 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 9/9-201215:20Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  0 - 5  Fælledparken Kunst
Onsdag d. 5/9-201218:00Grønjord (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  2 - 3  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Tirsdag d. 26/6-201219:00Nordisk (D) - Otto Mønsted (D) (Pokal)  1 - 4  Fælledparken
Søndag d. 17/6-201217:00POP (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  1 - 5  Vadgård Skole
Søndag d. 10/6-201217:15Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (1. Dame)  6 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 3/6-201216:55Løvinderne (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  1 - 1  Fælledparken NORD
Søndag d. 27/5-201217:00Nybrogaard (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  0 - 5  Vadgård Skole
Søndag d. 20/5-201217:15Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  4 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 29/4-201217:15Otto Mønsted (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  5 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 15/4-201217:15Otto Mønsted (D) - POP (D) (1. Dame)  5 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Mandag d. 10/10-201117:30Otto Mønsted (D) - POP (D) (1. Dame)  2 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Torsdag d. 6/10-201121:00RHK (D) - Otto Mønsted (D) (Pokal)  3 - 1  Ryparken
Mandag d. 19/9-201118:00Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 4  Bavnehøj Idrætsanlæg
Mandag d. 12/9-201118:00Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Torsdag d. 8/9-201117:30POP (D) - Otto Mønsted (D) (Pokal)  4 - 6  Vadgård Skole
Søndag d. 19/6-201114:30Løvinderne (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  1 - 2  Fælledparken NORD
Torsdag d. 16/6-201118:00POP (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  0 - 1  DTUs baner
Søndag d. 29/5-201115:30RHK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  4 - 1  Fælledparken NORD
Søndag d. 15/5-201117:45Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  1 - 1  Ryparken
Mandag d. 9/5-201118:00Otto Mønsted (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  4 - 2  Fælledparken
Tirsdag d. 28/9-201018:00RHK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 19/9-201015:00POP (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  3 - 0  Vadgård Skole
Søndag d. 12/9-201012:30Otto Mønsted (D) - APK (D) (1. Dame)  0 - 3  Fælledparken NORD
Torsdag d. 9/9-201018:00Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 5  Fælledparken NORD
Onsdag d. 8/9-201019:20Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 5/9-201016:00Løvinderne (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  6 - 1  Fælledparken
Søndag d. 20/6-201015:30APK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  1 - 2  Fælledparken NORD
Tirsdag d. 15/6-201018:00Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 2  Fælledparken
Søndag d. 30/5-201012:30Otto Mønsted (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  1 - 4  Fælledparken
Søndag d. 16/5-201014:30Otto Mønsted (D) - Grønjord (D) ()  2 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Mandag d. 10/5-201019:15Otto Mønsted (D) - POP (D) (1. Dame)  4 - 1  Fælledparken
Søndag d. 11/10-200914:00APK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  1 - 5  Fælledparken NORD
Onsdag d. 7/10-200917:30Grønjord (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  3 - 3  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Søndag d. 27/9-200912:30Otto Mønsted (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  2 - 5  Fælledparken
Søndag d. 20/9-200916:00Otto Mønsted (D) - POP (D) (1. Dame)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 13/9-200916:00Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 1  Fælledparken
Søndag d. 14/6-200914:00Otto Mønsted (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  1 - 3  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 7/6-200914:00Otto Mønsted (D) - APK (D) (1. Dame)  4 - 0  Fælledparken
Torsdag d. 28/5-200917:15Løvinderne (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  3 - 0  Livgardens Kaserne
Søndag d. 24/5-200912:00POP (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  3 - 0  DTUs baner
Søndag d. 17/5-200916:00Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  3 - 3  Fælledparken

STATISTIK (alle tiders)
TOPSCORERLISTE

Louise12
Stina Öberg12
Signe Røn9
Janne Juul Jørgensen8
Marion8
IALT49
ASSISTLISTE

Janne Juul Jørgensen8
Louise7
Marion7
Stina Öberg5
Signe Røn5
IALT32

ANTAL KAMPE

Signe Røn23
Stina Öberg22
Janne Juul Jørgensen18
Emilie RB14
Marion12
IALT89
ANTAL SÆSONER

Signe Røn4
Maria Lundsteen3
Janne Juul Jørgensen3
Emilie RB3
Stina Öberg3
IALT16

TIDLIGERE SPILLERE
AgnesAgnesAnita Cordua
AnnaAnne SofieBrianna
Camilla Bylling LangCarolinaChristel Schouenborg
ChristineDitte NørboEmilie RB
FrejaIda LundsteenIsabelle
Janne Juul JørgensenJuliaJulia
Julie Broen MejlbjergKirstine MortensenLouise
Louise AtkinsonMaria Maria Lundsteen
MarionMaureenMette Marie
Mette MarieMollyNives Kresojevic
Pernille Madsen SanneSigne Røn
Sofie Damgaard JensenStina ÖbergTina
Til forsiden
Carlsberg Sport logo