Holdinformationer om Otto Mønsted


INFORMATIONER

Kontaktpersoner (mailadresser er kun tilgængelige efter login):

Ulrik Møller PedersenTlf:28702080/
Mikkel Flaherty HansenTlf:60169950/

Spilletøj(primær/sekundær): Sort / Hvid.

Primær hjemmebane: Bavnehøj Idrætsanlæg.

Holdinformation: OMK Nonstars a.k.a. Englene fra Enghave

Status 2018: Nr. 2 i 1. Division Herre (18 point efter 7 kampe)

Kollegietilknytning: Otto Mønsted, Rektorparken 1, 2450 Kbh. SV

KOMMENDE KAMPE
Søndag d. 16/9-201815:30Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 7/10-201815:00Ostenfeld - Otto Mønsted (1. Herre)DTUs baner
Søndag d. 28/10-201815:30Otto Mønsted - Tietgen (1. Herre)Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 4/11-201813:30Tietgen - Otto Mønsted (1. Herre)Artillerivej
Søndag d. 11/11-201815:30Otto Mønsted - DGK (1. Herre)Bavnehøj Idrætsanlæg

Resultater i 2018
Søndag d. 29/4-201817:00Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 8  Ryparken
Onsdag d. 2/5-201819:00Otto Mønsted - Hjortespring (1. Herre)  3 - 0  Artillerivej
Søndag d. 6/5-201815:30Otto Mønsted - Studentergaarden (1. Herre)  2 - 6  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 13/5-201817:00Otto Mønsted - Tietgen (Pokal Herre)  3 - 4  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 27/5-201815:30Otto Mønsted - Ostenfeld (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Onsdag d. 6/6-201818:00Tietgen - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 1  Artillerivej
Søndag d. 10/6-201815:30Otto Mønsted - RHK (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 17/6-201817:00DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 3  Ryparken

NUVÆRENDE SPILLERTRUP (kampe i 2018)
Anders Stein Knudsen
Anders Stein Knudsen
(1 kampe i 2018)
André
André "Pete" Møller
(0 kampe i 2018)
Andreas Piil Pedersen
Andreas Piil Pedersen
(3 kampe i 2018)
Anthon Elm
Anthon Elm
(0 kampe i 2018)
Christian MAX
Christian MAX
(0 kampe i 2018)
Emil Elsborg
Emil Elsborg
(2 kampe i 2018)
Emil Holten-Andersen
Emil Holten-Andersen
(5 kampe i 2018)
Erik Stender Hornstrup
Erik Stender Hornstrup
(1 kampe i 2018)
Frederik Kage
Frederik Kage
(3 kampe i 2018)
Hans Ole
Hans Ole
(1 kampe i 2018)
Irvin Tekesinovic
Irvin Tekesinovic
(7 kampe i 2018)
Jonathan Engell
Jonathan Engell
(7 kampe i 2018)
Josef
Josef "Revisoren" Hajsen
(5 kampe i 2018)
Kim Pedersen
Kim Pedersen
(5 kampe i 2018)
Mads Samuttis
Mads Samuttis
(3 kampe i 2018)
Magnus Boye
Magnus Boye
(1 kampe i 2018)
Mathias Gregersen
Mathias Gregersen
(1 kampe i 2018)
Mathias Rostgaard
Mathias Rostgaard
(1 kampe i 2018)
Mathias Westermann
Mathias Westermann
(4 kampe i 2018)
McDKasper Falmer-Nielsen
McDKasper Falmer-Nielsen
(1 kampe i 2018)
Morten Kastrup
Morten Kastrup
(5 kampe i 2018)
Nicolai Larsen
Nicolai Larsen
(4 kampe i 2018)
Nicolai Riis Ladefoged
Nicolai Riis Ladefoged
(7 kampe i 2018)
Nikolai Klokholm
Nikolai Klokholm
(3 kampe i 2018)
Nikolaj skeem
Nikolaj skeem
(2 kampe i 2018)
Oliver Mortensen
Oliver Mortensen
(3 kampe i 2018)
Rasmus Linding
Rasmus Linding
(1 kampe i 2018)
Thomas Kragh
Thomas Kragh
(0 kampe i 2018)
Troels Møller Petersen
Troels Møller Petersen
(1 kampe i 2018)
Ulrik
Ulrik "Coach" Møller
(1 kampe i 2018)

STATISTIK (indeværende sæson)
TOPSCORERLISTE

Nicolai Riis Ladefoged9
Irvin Tekesinovic5
Rasmus Winkler Svennesen 2
Frederik Kage2
Daniel Stolzenbach Jensen1
Nicolai Larsen1
Frederik "Kattepote" Søtang1
Kim Pedersen1
Morten Kastrup1
IALT23
ASSISTLISTE

Irvin Tekesinovic4
Rasmus Winkler Svennesen 4
Nikolaj skeem 1
Mathias Gregersen1
Nicolai Larsen1
Josef "Revisoren" Hajsen1
Mathias Westermann1
Marius "Marcelo" Sørensen1
Kim Pedersen1
Nicolai Riis Ladefoged1
Morten Kastrup1
Nikolai Klokholm1
Oliver Mortensen1
Frederik Kage1
IALT20

TIDLIGERE RESULTATER
Søndag d. 5/11-201715:30Otto Mønsted - Ostenfeld (1. Herre)  2 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 29/10-201717:00Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  4 - 2  Ryparken
Søndag d. 15/10-201715:00Tietgen - Otto Mønsted (1. Herre)  3 - 0  Artillerivej
Søndag d. 8/10-201715:30Otto Mønsted - Studentergaarden (1. Herre)  0 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 1/10-201715:30Otto Mønsted - Nordisk (1. Herre)  4 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 24/9-201715:30Otto Mønsted - Tietgen (1. Herre)  1 - 4  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 10/9-201716:00Nybrogaard - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 2  Vadgård Skole
Søndag d. 10/9-201715:30Nybrogaard - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 2  Vadgård Skole
Søndag d. 11/6-201716:00Ostenfeld - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 2  DTUs baner
Søndag d. 4/6-201715:30Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 28/5-201716:30Studentergaarden - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 3  Ryparken
Søndag d. 21/5-201715:30Nordisk - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 0  Ryparken
Søndag d. 7/5-201717:15Otto Mønsted - Ostenfeld (Pokal Herre)  1 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 23/4-201717:15Otto Mønsted - Nybrogaard (1. Herre)  4 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Tirsdag d. 18/4-201718:30Tietgen - Otto Mønsted (Træning)  3 - 3  Artillerivej
Søndag d. 6/11-201614:00Otto Mønsted - Morbærhaven (1. Herre)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 30/10-201615:30Otto Mønsted - Ostenfeld (1. Herre)  5 - 3  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 9/10-201617:00Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 4  Ryparken
Søndag d. 25/9-201615:30Otto Mønsted - Nordisk (1. Herre)  5 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 18/9-201615:30Otto Mønsted - Tietgen (1. Herre)  1 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 11/9-201616:00Otto Mønsted - POP (Pokal Herre)  4 - 2  Valby Idrætspark
Søndag d. 4/9-201616:00Bergsøe - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 3  DTUs baner
Søndag d. 19/6-201616:00Otto Mønsted - Morbærhaven (Pokal Herre)  4 - 3  Bavnehøj Idrætsanlæg
Onsdag d. 15/6-201618:00Nybrogaard - Otto Mønsted (Pokal Herre)  1 - 2  Vadgård Skole
Lørdag d. 11/6-201615:00Ostenfeld - Otto Mønsted (1. Herre)  3 - 3  DTUs baner
Søndag d. 5/6-201616:45Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  3 - 3  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 29/5-201616:00Morbærhaven - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 1  Herstedøsterskole
Søndag d. 22/5-201616:30Nordisk - Otto Mønsted (1. Herre)  3 - 3  Ryparken
Søndag d. 15/5-201614:00Otto Mønsted - Hjortespring (Pokal Herre)  6 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 8/5-201614:00Tietgen - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 5  Artillerivej
Søndag d. 17/4-201617:05Otto Mønsted - Bergsøe (1. Herre)  4 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 1/11-201515:30Otto Mønsted - Ostenfeld (1. Herre)  2 - 5  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 25/10-201516:30Nordisk - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 3  Ryparken
Søndag d. 4/10-201515:30Otto Mønsted - RHK (1. Herre)  6 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 27/9-201515:30Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  1 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Onsdag d. 23/9-201521:00Otto Mønsted - Ostenfeld (Pokal Herre)  0 - 1  Ryparken
Søndag d. 20/9-201515:30Otto Mønsted - Tietgen (1. Herre)  2 - 5  Bavnehøj Idrætsanlæg
Onsdag d. 16/9-201517:45Rebæk Søpark - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 3  Rebæk Søpark
Søndag d. 13/9-201518:00William Demant - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 3  DTUs baner
Lørdag d. 13/6-201515:00Ostenfeld - Otto Mønsted (1. Herre)  4 - 1  DTUs baner
Søndag d. 7/6-201515:30Otto Mønsted - Nordisk (1. Herre)  6 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 31/5-201517:00RHK - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 17/5-201516:30Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 3  Ryparken
Søndag d. 10/5-201517:00Egmont - Otto Mønsted (Pokal Herre)  1 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 3/5-201514:00Tietgen - Otto Mønsted (1. Herre)  3 - 3  Artillerivej
Søndag d. 26/4-201515:30Otto Mønsted - William Demant (1. Herre)  4 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 19/4-201515:30Otto Mønsted - Rebæk Søpark (1. Herre)  2 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 9/11-201417:00Tietgen - Otto Mønsted (Pokal Herre)  5 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 26/10-201415:30Otto Mønsted - POP (1. Herre)  4 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Lørdag d. 11/10-201416:00Ostenfeld - Otto Mønsted (Pokal Herre)  4 - 5  DTUs baner
Søndag d. 5/10-201415:30Otto Mønsted - RHK (1. Herre)  4 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 28/9-201415:15Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 1  Ryparken
Søndag d. 21/9-201415:30Otto Mønsted - Tietgen (1. Herre)  0 - 4  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 14/9-201415:30Otto Mønsted - Nordisk (1. Herre)  1 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Fredag d. 12/9-201418:00Hjortespring - Otto Mønsted (Pokal Herre)  2 - 3  Hammergårdsskolen
Søndag d. 7/9-201417:00Ostenfeld - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 0  DTUs baner
Torsdag d. 19/6-201418:00Otto Mønsted - RHK (Pokal Herre)  3 - 0  Artillerivej
Torsdag d. 12/6-201417:15DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 4  Livgardens Kaserne
Mandag d. 9/6-201420:30POP - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 4  DTUs baner
Søndag d. 1/6-201415:30Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  1 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 25/5-201417:00RHK - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 18/5-201415:00Tietgen - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 2  Artillerivej
Søndag d. 11/5-201414:00Rebæk Søpark - Otto Mønsted (Pokal Herre)  2 - 4  Rebæk Søpark
Søndag d. 4/5-201418:30Nordisk - Otto Mønsted (1. Herre)  3 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 27/4-201415:30Otto Mønsted - Ostenfeld (1. Herre)  2 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 13/4-201415:30Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  5 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 27/10-201315:10Otto Mønsted - POP (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 6/10-201315:10Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  1 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 29/9-201315:15Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 22/9-201314:00Nybrogaard - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 3  Vadgård Skole
Søndag d. 15/9-201315:10Otto Mønsted - Studentergaarden (1. Herre)  6 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 16/6-201318:30Ostenfeld - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 2  DTUs baner
Søndag d. 9/6-201315:10Otto Mønsted - Tietgen (1. Herre)  3 - 3  Bavnehøj Idrætsanlæg
Onsdag d. 5/6-201318:00Kampsax - Otto Mønsted (Pokal Herre)  3 - 0  DTUs baner
Søndag d. 2/6-201314:00POP - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 2  Vadgård Skole
Mandag d. 27/5-201317:15DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 3  Livgardens Kaserne
Søndag d. 19/5-201314:30Otto Mønsted - Ostenfeld (1. Herre)  3 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 12/5-201315:10Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  2 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 5/5-201320:00Studentergaarden - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 3  Fælledparken Kunst
Tirsdag d. 30/4-201318:00Tietgen - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 4  Artillerivej
Søndag d. 28/4-201315:10Otto Mønsted - Nybrogaard (1. Herre)  12 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 14/4-201316:00Otto Mønsted - POP (Træning)  8 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 7/4-201315:30Otto Mønsted - Tietgen (Supercup)  5 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 11/11-201215:30Otto Mønsted - Tietgen (Pokal)  1 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 4/11-201215:20Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 28/10-201217:30Otto Mønsted - Studentergaarden (1. Herre)  0 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 14/10-201216:30Egmont - Otto Mønsted (Pokal)  0 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 7/10-201215:30Otto Mønsted - Kampsax (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Mandag d. 1/10-201217:30DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 4  Livgardens Kaserne
Søndag d. 16/9-201215:30Otto Mønsted - Ostenfeld (1. Herre)  5 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 9/9-201218:10Kampsax - Otto Mønsted (Pokal)  2 - 3  DTUs baner
Søndag d. 17/6-201215:00POP - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 1  Vadgård Skole
Søndag d. 10/6-201215:30Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  2 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 3/6-201215:20Studentergaarden - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 8  Fælledparken
Søndag d. 27/5-201215:00Kampsax - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 6  DTUs baner
Søndag d. 20/5-201215:30Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  6 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 6/5-201214:00Ostenfeld - Otto Mønsted (1. Herre)  3 - 6  DTUs baner
Søndag d. 29/4-201215:30Otto Mønsted - RHK (Pokal)  1 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 15/4-201215:30Otto Mønsted - POP (1. Herre)  5 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 1/4-201215:30Otto Mønsted - Egmont (Supercup)  4 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 9/10-201114:00Otto Mønsted - Studentergaarden (1. Herre)  4 - 5  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 25/9-201114:30POP - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 3  DTUs baner
Søndag d. 18/9-201113:00Kampsax - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 5  DTUs baner
Søndag d. 11/9-201113:00Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  2 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Tirsdag d. 21/6-201118:00Otto Mønsted - Nybrogaard (Pokal)  0 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 19/6-201114:00Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 6  Ryparken
Søndag d. 12/6-201117:00Studentergaarden - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 4  Fælledparken
Søndag d. 5/6-201115:00Otto Mønsted - POP (1. Herre)  4 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 29/5-201117:00Otto Mønsted - Kampsax (1. Herre)  3 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Mandag d. 16/5-201117:15DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  4 - 7  Livgardens Kaserne
Søndag d. 8/5-201113:00Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  0 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Mandag d. 4/10-201017:00Grønjord - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 3  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Torsdag d. 30/9-201017:15DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  4 - 1  Livgardens Kaserne
Søndag d. 19/9-201013:00POP - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 0  Vadgård Skole
Onsdag d. 8/9-201018:00Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 2  Fælledparken
Søndag d. 5/9-201014:00Studentergaarden - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 3  Ryparken
Søndag d. 20/6-201015:00Otto Mønsted - Kampsax (1. Herre)  7 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Onsdag d. 16/6-201020:00Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  4 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 13/6-201017:00Otto Mønsted - William Demant (1. Herre)  3 - 0  Fælledparken
Onsdag d. 9/6-201018:00Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  2 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 30/5-201014:00Otto Mønsted - Studentergaarden (1. Herre)  1 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 23/5-201016:00Bergsøe - Otto Mønsted ()  0 - 3  DTUs baner
Fredag d. 21/5-201018:00Hjortespring - Otto Mønsted ()  6 - 9  Skinderskovgård
Søndag d. 16/5-201013:00Otto Mønsted - Grønjord (1. Herre)  4 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 9/5-201014:00Otto Mønsted - POP (1. Herre)  6 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 2/5-201014:00Kampsax - Otto Mønsted (1. Herre)  4 - 4  DTUs baner
Søndag d. 25/4-201017:00William Demant - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 4  DTUs baner
Søndag d. 4/10-200914:00Otto Mønsted - Kampsax (1. Herre)  4 - 2  Fælledparken
Søndag d. 27/9-200914:00Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  5 - 2  Fælledparken
Søndag d. 20/9-200914:00Otto Mønsted - POP (1. Herre)  4 - 1  Fælledparken
Søndag d. 13/9-200914:00Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  1 - 1  Fælledparken
Søndag d. 6/9-200916:00Otto Mønsted - Studentergaarden (1. Herre)  1 - 4  Fælledparken
Søndag d. 30/8-200916:00Bergsøe - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 7  DTUs baner
Søndag d. 21/6-200917:00Otto Mønsted - Hjortespring (1. Herre)  5 - 2  Fælledparken
Tirsdag d. 16/6-200920:00Nybrogaard - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 5  DTUs baner
Søndag d. 7/6-200916:00Kampsax - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 7  DTUs baner
Mandag d. 1/6-200917:15DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  5 - 2  Livgardens Kaserne
Søndag d. 24/5-200914:00POP - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 6  Vadgård Skole
Søndag d. 17/5-200914:00Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  3 - 2  Ryparken
Søndag d. 10/5-200916:00Studentergaarden - Otto Mønsted (1. Herre)  4 - 1  Ryparken
Lørdag d. 2/5-200917:30Hjortespring - Otto Mønsted (1. Herre)  3 - 7  Hammergårdsskolen
Søndag d. 26/4-200914:00Otto Mønsted - Bergsøe (1. Herre)  0 - 0  Fælledparken
Søndag d. 19/4-200916:00Otto Mønsted - Nybrogaard (1. Herre)  2 - 0  Fælledparken
Søndag d. 5/10-200814:00Kampsax - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 2  DTUs baner
Søndag d. 28/9-200814:00Otto Mønsted - POP (1. Herre)  3 - 8  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 21/9-200814:00Otto Mønsted - Studentergaarden (1. Herre)  2 - 5  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 21/9-200814:00Studentergaarden - Otto Mønsted (Pokal)  5 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Fredag d. 12/9-200818:00Hjortespring - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 1  Skinderskovgård
Søndag d. 7/9-200814:00Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  3 - 3  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 31/8-200814:00Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  0 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 22/6-200816:00Otto Mønsted - Egmont (Pokal)  2 - 5  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 8/6-200814:00Otto Mønsted - Kampsax (1. Herre)  8 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 1/6-200814:00POP - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 1  Vadgård Skole
Søndag d. 25/5-200814:00Otto Mønsted - Hjortespring (1. Herre)  4 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 18/5-200816:00Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 0  Ryparken
Torsdag d. 15/5-200817:00DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 1  Livgardens Kaserne
Søndag d. 4/5-200816:00Studentergaarden - Otto Mønsted (1. Herre)  3 - 6  Ryparken
Søndag d. 14/10-200715:00Hjortespring - Otto Mønsted (1. Herre)  3 - 0  Hammergårdsskolen
Søndag d. 7/10-200715:00Egmont - Otto Mønsted (Pokal)  2 - 0  Ryparken
Søndag d. 7/10-200714:00Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 0  Ryparken
Søndag d. 23/9-200714:00Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  4 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 16/9-200714:00Studentergaarden - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 6  Fælledparken
Søndag d. 9/9-200714:00Otto Mønsted - Bergsøe (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 24/6-200714:00Studentergaarden - Otto Mønsted (Pokal)  1 - 2  Fælledparken
Søndag d. 27/5-200714:00Otto Mønsted - Kampsax (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 20/5-200714:00Otto Mønsted - POP (1. Herre)  2 - 3  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 13/5-200714:00Otto Mønsted - Ostenfeld (1. Herre)  6 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 6/5-200714:00Nybrogaard - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 3  DTUs baner
Søndag d. 8/10-200614:00Otto Mønsted - Nybrogaard (1. Herre)  3 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 1/10-200614:00Kampsax - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 5  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 1/10-200614:00Otto Mønsted - Kampsax (1. Herre)  5 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 24/9-200614:00Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Torsdag d. 14/9-200618:00Bergsøe - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 4  DTUs baner
Søndag d. 10/9-200616:00POP - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 2  Vadgård Skole
Torsdag d. 22/6-200617:00DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  8 - 3  Livgardens Kaserne
Onsdag d. 14/6-200619:00POP - Otto Mønsted (Pokal)  3 - 0  DTUs baner
Søndag d. 11/6-200614:00Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  3 - 1  Ryparken
Mandag d. 5/6-200618:00Nybrogaard - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 2  Vadgård Skole
Søndag d. 7/5-200614:00Otto Mønsted - POP (1. Herre)  4 - 4  Bavnehøj Idrætsanlæg
Onsdag d. 3/5-200618:00Grønjord - Otto Mønsted (Pokal)  0 - 2  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Søndag d. 30/4-200614:00Otto Mønsted - Bergsøe (1. Herre)  2 - 3  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 23/4-200614:00Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  1 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 6/11-200514:00Rebæk Søpark - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 3  Rebæk Søpark
Søndag d. 9/10-200514:00Otto Mønsted - Kampsax (Pokal)  1 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 2/10-200514:00Otto Mønsted - Bergsøe (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 25/9-200514:00Otto Mønsted - Grønjord (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 18/9-200515:00Kampsax - Otto Mønsted (1. Herre)  4 - 1  DTUs baner
Søndag d. 11/9-200514:00Otto Mønsted - POP (1. Herre)  5 - 5  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 5/6-200514:00Otto Mønsted - Kampsax (1. Herre)  0 - 3  Bavnehøj Idrætsanlæg
Onsdag d. 1/6-200518:00Grønjord - Otto Mønsted (1. Herre)  5 - 7  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Søndag d. 22/5-200514:00Otto Mønsted - Rebæk Søpark (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Fredag d. 20/5-200518:00Bergsøe - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 2  DTUs baner
Søndag d. 15/5-200515:00POP - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 3  Vadgård Skole
Torsdag d. 12/5-200519:00Nybrogaard - Otto Mønsted (1. Herre)  4 - 2  DTUs baner
Søndag d. 1/5-200514:00Otto Mønsted - Nybrogaard (Pokal)  2 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Fredag d. 29/4-200517:30Hjortespring - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 3  Skinderskovgård
Søndag d. 24/4-200514:00Otto Mønsted - Hjortespring (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 17/4-200514:00Otto Mønsted - Nybrogaard (1. Herre)  5 - 3  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 17/10-200414:00Otto Mønsted - Bergsøe (1. Herre)  4 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 10/10-200415:00Otto Mønsted - Grønjord (1. Herre)  4 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 3/10-200414:00Otto Mønsted - Rebæk Søpark (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 19/9-200415:00RHK - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 3  Ryparken
Søndag d. 12/9-200414:00Otto Mønsted - POP (1. Herre)  4 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Fredag d. 3/9-200418:00Hjortespring - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 0  Hammergårdsskolen
Torsdag d. 10/6-200417:00Kampsax - Otto Mønsted (Pokal)  5 - 2  DTUs baner
Søndag d. 6/6-200414:00Otto Mønsted - RHK (1. Herre)  4 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Fredag d. 28/5-200417:30Grønjord - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 5  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Onsdag d. 19/5-200418:00Bergsøe - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 1  DTUs baner
Søndag d. 16/5-200415:00POP - Otto Mønsted (1. Herre)  3 - 2  Vadgård Skole
Tirsdag d. 11/5-200418:00Herlev - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 2  Hammergårdsskolen
Søndag d. 9/5-200414:15Otto Mønsted - Grønjord (Pokal)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Fredag d. 7/5-200417:30Rebæk Søpark - Otto Mønsted (1. Herre)  4 - 0  Rebæk Søpark
Søndag d. 25/4-200414:00Otto Mønsted - Hjortespring (1. Herre)  1 - 4  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 18/4-200418:00Otto Mønsted - Herlev (1. Herre)  0 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 12/10-200314:00Otto Mønsted - Bergsøe (1. Herre)  1 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 5/10-200314:00Otto Mønsted - Grønjord (1. Herre)  6 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 21/9-200314:00Otto Mønsted - Hjortespring (1. Herre)  2 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Fredag d. 19/9-200318:00Ostenfeld - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 3  DTUs baner
Søndag d. 14/9-200316:00POP - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 2  Vadgård Skole
Søndag d. 7/9-200314:00RHK - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 1  Ryparken
Fredag d. 30/5-200318:00Otto Mønsted - Kampsax (1. Herre)  5 - 6  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 25/5-200314:00Bergsøe - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 2  DTUs baner
Fredag d. 16/5-200318:00Grønjord - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 1  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Fredag d. 9/5-200318:00Hjortespring - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 3  Skinderskovgård
Søndag d. 4/5-200314:00Otto Mønsted - Ostenfeld (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Onsdag d. 30/4-200318:00Otto Mønsted - POP (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 27/4-200314:00Otto Mønsted - RHK (1. Herre)  5 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Mandag d. 21/4-200316:00Kampsax - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 3  DTUs baner

STATISTIK (alle tiders)
TOPSCORERLISTE

Kasper "Den gode Fætter" Kragh84
Christian MAX39
Mads "Terminator" Kragh39
Christian Garde Petersen 25
Janus "Zlatan"21
IALT208
ASSISTLISTE

Kasper "Den gode Fætter" Kragh33
Christian MAX32
André "Pete" Møller21
Christian Garde Petersen 19
Janus "Zlatan"17
IALT122

ANTAL KAMPE

André "Pete" Møller110
Kasper "Den gode Fætter" Kragh69
Jesper "Kanon" Bøtner59
Niels Br Nielsen59
Rune Klitgaard56
IALT353
ANTAL SÆSONER

André "Pete" Møller13
Rune Klitgaard10
Niels Br Nielsen8
Kasper "Den gode Fætter" Kragh8
Mads "Terminator" Kragh8
IALT47

TIDLIGERE SPILLERE
"Roen"Aleksander BjerrumAlex "Maldini" Belmark
Anders "Debutant"Anders AagaardAnders bjerg
Anders Brander LauridsenAnders VictorAndreas "Orc" Lau
Andreas B. JørgensenAndreas HansenAndreas Hare
Andreas KaasiAndreas Palm KnudsenAndreas Sørensen
Ben (Australia)Benjamin FiskerCasper
CasperChristian BellChristian Dahl
Christian Garde Petersen Christian RitterChristian Vendelbo
Christoffer FlindtDonEmil Munksgaard
Frederik BeckFrederik Guldager MadsenFrederik Kaare Larsen
Frederik LøfHammerHenrik Eskildsen
Jacob Bang JeppesenJakob NielsenJanus "Zlatan"
Jens "Lyn"Jens BaunJes Thyge Jensen
JesperJesper "Kanon" BøtnerJesper Skytte
Joachim LumbyeJohannes EskeJonas "928"
Jonas "Parkour" MålmandJonas Brandt Kaare Linde
Karl Bryde BindslevKarsten VestergaardKasper Ebbesen
Kasper Skov MørkKasthuren RanjanKenneth hansen
Klaus "classic" Frandsen Kristian "Rooney" EskildsenKristian Carlsen
Kristian LindeKristian Per BruunKristian Printz
Kristian VincentzKristoffer MelsonLars Boldt
Lars HansenLauge RasmussenLaurits Krag Nielsen
Luke DownhamMads "Terminator" KraghMads clemmensen
Mads Engel PedersenMarkMartin Feineis
Martin HerrstedtMartin Kyed OlsenMathias Bjerre
Mathias EhrenbergMathias JelletoftMathias Wadsholt
Mathies AarhusMichael FleckMichael Schefferling
MikkelMikkel Flaherty HansenMorten "muffe"
Morten BitchNicholas FarrNiclas Bur Andersen
Niels BoldtNiels Br NielsenNiels Engberg
Niels Martin MadsenNikolaj JørgensenNikolaj Løkke Christensen
Nils Bruun JørgensenNis PrimdahlOdin Flyger
Palle NøhrPedroPitzner
Ramus KyhnRasmus "Lægen" GaardeRasmus Dengaledigter Nielsen
Rasmus HansenRasmus KristensenRasmus Målmand
Rasmus SøndergaardRoben KnudRune Klitgaard
Sigurd SteffensenSimon HaarhSimon Jacobsen
Simon Müller KarstoftSimon RuderSune Lindholdt
Søren PoppeThomas "flæske"Thomas "Youngboy" Riis Jensen
Thomas Frederik LausenThorbjørn ThaarupThorbjørn Weise
Tobias KjærulffTore KlitgaardTroels 1014
Troels FriisukendtUlrik Haseman
Til forsiden
Carlsberg Sport logo