Holdinformationer om Otto Mønsted


INFORMATIONER

Kontaktpersoner (mailadresser er kun tilgængelige efter login):

Ulrik Møller PedersenTlf:28702080/
Mikkel Flaherty HansenTlf:60169950/

Spilletøj(primær/sekundær): Sort / Hvid.

Primær hjemmebane: Bavnehøj Idrætsanlæg.

Holdinformation: OMK Nonstars a.k.a. Englene fra Enghave

Status 2017: Nr. 1 i 1. Division Herre (12 point efter 5 kampe)

Kollegietilknytning: Otto Mønsted, Rektorparken 1, 2450 Kbh. SV

KOMMENDE KAMPE
Søndag d. 24/9-201715:30Otto Mønsted - Tietgen (1. Herre)Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 1/10-201715:30Otto Mønsted - Nordisk (1. Herre)Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 8/10-201715:30Otto Mønsted - Studentergaarden (1. Herre)Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 15/10-201715:00Tietgen - Otto Mønsted (1. Herre)Artillerivej
Søndag d. 29/10-201717:00Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)Ryparken
Søndag d. 5/11-201715:30Otto Mønsted - Ostenfeld (1. Herre)Bavnehøj Idrætsanlæg

Resultater i 2017
Tirsdag d. 18/4-201718:30Tietgen - Otto Mønsted (Træning)  3 - 3  Artillerivej
Søndag d. 23/4-201717:15Otto Mønsted - Nybrogaard (1. Herre)  4 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 7/5-201717:15Otto Mønsted - Ostenfeld (Pokal Herre)  1 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 21/5-201715:30Nordisk - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 0  Ryparken
Søndag d. 28/5-201716:30Studentergaarden - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 3  Ryparken
Søndag d. 4/6-201715:30Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 11/6-201716:00Ostenfeld - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 2  DTUs baner

NUVÆRENDE SPILLERTRUP (kampe i 2017)
Anders Brander Lauridsen
Anders Brander Lauridsen
(0 kampe i 2017)
Anders Stein Knudsen
Anders Stein Knudsen
(5 kampe i 2017)
André
André "Pete" Møller
(0 kampe i 2017)
Andreas Palm Knudsen
Andreas Palm Knudsen
(0 kampe i 2017)
Andreas Piil Pedersen
Andreas Piil Pedersen
(1 kampe i 2017)
Andreas Sørensen
Andreas Sørensen
(0 kampe i 2017)
Christian Bell
Christian Bell
(0 kampe i 2017)
Christian Dahl
Christian Dahl
(0 kampe i 2017)
Christian MAX
Christian MAX
(3 kampe i 2017)
Christian Ritter
Christian Ritter
(0 kampe i 2017)
Christoffer Flindt
Christoffer Flindt
(0 kampe i 2017)
Emil Holten-Andersen
Emil Holten-Andersen
(4 kampe i 2017)
Emil Munksgaard
Emil Munksgaard
(0 kampe i 2017)
Erik Stender Hornstrup
Erik Stender Hornstrup
(1 kampe i 2017)
Frederik Løf
Frederik Løf
(3 kampe i 2017)
Frederik Steenberg Olsen
Frederik Steenberg Olsen
(6 kampe i 2017)
Irvin Tekesinovic
Irvin Tekesinovic
(2 kampe i 2017)
Janus
Janus "Zlatan"
(0 kampe i 2017)
Jens Baun
Jens Baun
(2 kampe i 2017)
Jesper
Jesper "Kanon" Bøtner
(0 kampe i 2017)
Jonas Brandt
Jonas Brandt
(0 kampe i 2017)
Josef Haysen
Josef Haysen
(2 kampe i 2017)
Karl Bryde Bindslev
Karl Bryde Bindslev
(0 kampe i 2017)
Karsten Vestergaard
Karsten Vestergaard
(0 kampe i 2017)
Kasper Ebbesen
Kasper Ebbesen
(0 kampe i 2017)
Kasper Skov Mørk
Kasper Skov Mørk
(0 kampe i 2017)
Kenneth hansen
Kenneth hansen
(0 kampe i 2017)
Kim Pedersen
Kim Pedersen
(2 kampe i 2017)
Kristian Carlsen
Kristian Carlsen
(0 kampe i 2017)
Kristian Printz
Kristian Printz
(0 kampe i 2017)
Lauge Rasmussen
Lauge Rasmussen
(1 kampe i 2017)
Laurits Krag Nielsen
Laurits Krag Nielsen
(0 kampe i 2017)
Luke Downham
Luke Downham
(0 kampe i 2017)
Mads Engel Pedersen
Mads Engel Pedersen
(0 kampe i 2017)
Martin Feineis
Martin Feineis
(0 kampe i 2017)
Mathias Gregersen
Mathias Gregersen
(5 kampe i 2017)
Mathias Jelletoft
Mathias Jelletoft
(0 kampe i 2017)
Mathias Wadsholt
Mathias Wadsholt
(0 kampe i 2017)
Mathias Westermann
Mathias Westermann
(1 kampe i 2017)
McDKasper Falmer-Nielsen
McDKasper Falmer-Nielsen
(2 kampe i 2017)
Michael Fleck
Michael Fleck
(0 kampe i 2017)
Michael Schefferling
Michael Schefferling
(2 kampe i 2017)
Mikkel Flaherty Hansen
Mikkel Flaherty Hansen
(4 kampe i 2017)
Morten Kastrup
Morten Kastrup
(3 kampe i 2017)
Niclas Bur Andersen
Niclas Bur Andersen
(0 kampe i 2017)
Nicolai Larsen
Nicolai Larsen
(5 kampe i 2017)
Nicolai Riis Ladefoged
Nicolai Riis Ladefoged
(3 kampe i 2017)
Niels Br Nielsen
Niels Br Nielsen
(0 kampe i 2017)
Niels Engberg
Niels Engberg
(0 kampe i 2017)
Nikolaj skeem
Nikolaj skeem
(2 kampe i 2017)
Palle Nøhr
Palle Nøhr
(0 kampe i 2017)
Rasmus Kristensen
Rasmus Kristensen
(0 kampe i 2017)
Rasmus Målmand
Rasmus Målmand
(3 kampe i 2017)
Rune Klitgaard
Rune Klitgaard
(0 kampe i 2017)
Sigurd Steffensen
Sigurd Steffensen
(0 kampe i 2017)
Simon Haarh
Simon Haarh
(0 kampe i 2017)
Simon Jacobsen
Simon Jacobsen
(3 kampe i 2017)
Simon Müller Karstoft
Simon Müller Karstoft
(0 kampe i 2017)
Simon Ruder
Simon Ruder
(5 kampe i 2017)
Thomas Frederik Lausen
Thomas Frederik Lausen
(0 kampe i 2017)
Thomas Kragh
Thomas Kragh
(5 kampe i 2017)
Troels Møller Petersen
Troels Møller Petersen
(0 kampe i 2017)

STATISTIK (indeværende sæson)
TOPSCORERLISTE

Thomas Kragh6
Christian MAX3
Frederik Steenberg Olsen2
Irvin Tekesinovic1
Simon Ruder1
IALT13
ASSISTLISTE

Nicolai Larsen2
Christian MAX1
Frederik Løf1
Frederik Steenberg Olsen1
Nicolai Riis Ladefoged1
Anders Stein Knudsen1
McDKasper Falmer-Nielsen1
Simon Ruder1
IALT9

TIDLIGERE RESULTATER
Søndag d. 6/11-201614:00Otto Mønsted - Morbærhaven (1. Herre)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 30/10-201615:30Otto Mønsted - Ostenfeld (1. Herre)  5 - 3  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 9/10-201617:00Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 4  Ryparken
Søndag d. 25/9-201615:30Otto Mønsted - Nordisk (1. Herre)  5 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 18/9-201615:30Otto Mønsted - Tietgen (1. Herre)  1 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 11/9-201616:00Otto Mønsted - POP (Pokal Herre)  4 - 2  Valby Idrætspark
Søndag d. 4/9-201616:00Bergsøe - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 3  DTUs baner
Søndag d. 19/6-201616:00Otto Mønsted - Morbærhaven (Pokal Herre)  4 - 3  Bavnehøj Idrætsanlæg
Onsdag d. 15/6-201618:00Nybrogaard - Otto Mønsted (Pokal Herre)  1 - 2  Vadgård Skole
Lørdag d. 11/6-201615:00Ostenfeld - Otto Mønsted (1. Herre)  3 - 3  DTUs baner
Søndag d. 5/6-201616:45Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  3 - 3  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 29/5-201616:00Morbærhaven - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 1  Herstedøsterskole
Søndag d. 22/5-201616:30Nordisk - Otto Mønsted (1. Herre)  3 - 3  Ryparken
Søndag d. 15/5-201614:00Otto Mønsted - Hjortespring (Pokal Herre)  6 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 8/5-201614:00Tietgen - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 5  Artillerivej
Søndag d. 17/4-201617:05Otto Mønsted - Bergsøe (1. Herre)  4 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 1/11-201515:30Otto Mønsted - Ostenfeld (1. Herre)  2 - 5  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 25/10-201516:30Nordisk - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 3  Ryparken
Søndag d. 4/10-201515:30Otto Mønsted - RHK (1. Herre)  6 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 27/9-201515:30Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  1 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Onsdag d. 23/9-201521:00Otto Mønsted - Ostenfeld (Pokal Herre)  0 - 1  Ryparken
Søndag d. 20/9-201515:30Otto Mønsted - Tietgen (1. Herre)  2 - 5  Bavnehøj Idrætsanlæg
Onsdag d. 16/9-201517:45Rebæk Søpark - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 3  Rebæk Søpark
Søndag d. 13/9-201518:00William Demant - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 3  DTUs baner
Lørdag d. 13/6-201515:00Ostenfeld - Otto Mønsted (1. Herre)  4 - 1  DTUs baner
Søndag d. 7/6-201515:30Otto Mønsted - Nordisk (1. Herre)  6 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 31/5-201517:00RHK - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 17/5-201516:30Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 3  Ryparken
Søndag d. 10/5-201517:00Egmont - Otto Mønsted (Pokal Herre)  1 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 3/5-201514:00Tietgen - Otto Mønsted (1. Herre)  3 - 3  Artillerivej
Søndag d. 26/4-201515:30Otto Mønsted - William Demant (1. Herre)  4 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 19/4-201515:30Otto Mønsted - Rebæk Søpark (1. Herre)  2 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 9/11-201417:00Tietgen - Otto Mønsted (Pokal Herre)  5 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 26/10-201415:30Otto Mønsted - POP (1. Herre)  4 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Lørdag d. 11/10-201416:00Ostenfeld - Otto Mønsted (Pokal Herre)  4 - 5  DTUs baner
Søndag d. 5/10-201415:30Otto Mønsted - RHK (1. Herre)  4 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 28/9-201415:15Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 1  Ryparken
Søndag d. 21/9-201415:30Otto Mønsted - Tietgen (1. Herre)  0 - 4  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 14/9-201415:30Otto Mønsted - Nordisk (1. Herre)  1 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Fredag d. 12/9-201418:00Hjortespring - Otto Mønsted (Pokal Herre)  2 - 3  Hammergårdsskolen
Søndag d. 7/9-201417:00Ostenfeld - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 0  DTUs baner
Torsdag d. 19/6-201418:00Otto Mønsted - RHK (Pokal Herre)  3 - 0  Artillerivej
Torsdag d. 12/6-201417:15DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 4  Livgardens Kaserne
Mandag d. 9/6-201420:30POP - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 4  DTUs baner
Søndag d. 1/6-201415:30Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  1 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 25/5-201417:00RHK - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 18/5-201415:00Tietgen - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 2  Artillerivej
Søndag d. 11/5-201414:00Rebæk Søpark - Otto Mønsted (Pokal Herre)  2 - 4  Rebæk Søpark
Søndag d. 4/5-201418:30Nordisk - Otto Mønsted (1. Herre)  3 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 27/4-201415:30Otto Mønsted - Ostenfeld (1. Herre)  2 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 13/4-201415:30Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  5 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 27/10-201315:10Otto Mønsted - POP (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 6/10-201315:10Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  1 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 29/9-201315:15Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 22/9-201314:00Nybrogaard - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 3  Vadgård Skole
Søndag d. 15/9-201315:10Otto Mønsted - Studentergaarden (1. Herre)  6 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 16/6-201318:30Ostenfeld - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 2  DTUs baner
Søndag d. 9/6-201315:10Otto Mønsted - Tietgen (1. Herre)  3 - 3  Bavnehøj Idrætsanlæg
Onsdag d. 5/6-201318:00Kampsax - Otto Mønsted (Pokal Herre)  3 - 0  DTUs baner
Søndag d. 2/6-201314:00POP - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 2  Vadgård Skole
Mandag d. 27/5-201317:15DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 3  Livgardens Kaserne
Søndag d. 19/5-201314:30Otto Mønsted - Ostenfeld (1. Herre)  3 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 12/5-201315:10Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  2 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 5/5-201320:00Studentergaarden - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 3  Fælledparken Kunst
Tirsdag d. 30/4-201318:00Tietgen - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 4  Artillerivej
Søndag d. 28/4-201315:10Otto Mønsted - Nybrogaard (1. Herre)  12 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 14/4-201316:00Otto Mønsted - POP (Træning)  8 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 7/4-201315:30Otto Mønsted - Tietgen (Supercup)  5 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 11/11-201215:30Otto Mønsted - Tietgen (Pokal)  1 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 4/11-201215:20Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 28/10-201217:30Otto Mønsted - Studentergaarden (1. Herre)  0 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 14/10-201216:30Egmont - Otto Mønsted (Pokal)  0 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 7/10-201215:30Otto Mønsted - Kampsax (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Mandag d. 1/10-201217:30DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 4  Livgardens Kaserne
Søndag d. 16/9-201215:30Otto Mønsted - Ostenfeld (1. Herre)  5 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 9/9-201218:10Kampsax - Otto Mønsted (Pokal)  2 - 3  DTUs baner
Søndag d. 17/6-201215:00POP - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 1  Vadgård Skole
Søndag d. 10/6-201215:30Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  2 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 3/6-201215:20Studentergaarden - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 8  Fælledparken
Søndag d. 27/5-201215:00Kampsax - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 6  DTUs baner
Søndag d. 20/5-201215:30Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  6 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 6/5-201214:00Ostenfeld - Otto Mønsted (1. Herre)  3 - 6  DTUs baner
Søndag d. 29/4-201215:30Otto Mønsted - RHK (Pokal)  1 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 15/4-201215:30Otto Mønsted - POP (1. Herre)  5 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 1/4-201215:30Otto Mønsted - Egmont (Supercup)  4 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 9/10-201114:00Otto Mønsted - Studentergaarden (1. Herre)  4 - 5  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 25/9-201114:30POP - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 3  DTUs baner
Søndag d. 18/9-201113:00Kampsax - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 5  DTUs baner
Søndag d. 11/9-201113:00Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  2 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Tirsdag d. 21/6-201118:00Otto Mønsted - Nybrogaard (Pokal)  0 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 19/6-201114:00Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 6  Ryparken
Søndag d. 12/6-201117:00Studentergaarden - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 4  Fælledparken
Søndag d. 5/6-201115:00Otto Mønsted - POP (1. Herre)  4 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 29/5-201117:00Otto Mønsted - Kampsax (1. Herre)  3 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Mandag d. 16/5-201117:15DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  4 - 7  Livgardens Kaserne
Søndag d. 8/5-201113:00Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  0 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Mandag d. 4/10-201017:00Grønjord - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 3  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Torsdag d. 30/9-201017:15DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  4 - 1  Livgardens Kaserne
Søndag d. 19/9-201013:00POP - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 0  Vadgård Skole
Onsdag d. 8/9-201018:00Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 2  Fælledparken
Søndag d. 5/9-201014:00Studentergaarden - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 3  Ryparken
Søndag d. 20/6-201015:00Otto Mønsted - Kampsax (1. Herre)  7 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Onsdag d. 16/6-201020:00Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  4 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 13/6-201017:00Otto Mønsted - William Demant (1. Herre)  3 - 0  Fælledparken
Onsdag d. 9/6-201018:00Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  2 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 30/5-201014:00Otto Mønsted - Studentergaarden (1. Herre)  1 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 23/5-201016:00Bergsøe - Otto Mønsted ()  0 - 3  DTUs baner
Fredag d. 21/5-201018:00Hjortespring - Otto Mønsted ()  6 - 9  Skinderskovgård
Søndag d. 16/5-201013:00Otto Mønsted - Grønjord (1. Herre)  4 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 9/5-201014:00Otto Mønsted - POP (1. Herre)  6 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 2/5-201014:00Kampsax - Otto Mønsted (1. Herre)  4 - 4  DTUs baner
Søndag d. 25/4-201017:00William Demant - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 4  DTUs baner
Søndag d. 4/10-200914:00Otto Mønsted - Kampsax (1. Herre)  4 - 2  Fælledparken
Søndag d. 27/9-200914:00Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  5 - 2  Fælledparken
Søndag d. 20/9-200914:00Otto Mønsted - POP (1. Herre)  4 - 1  Fælledparken
Søndag d. 13/9-200914:00Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  1 - 1  Fælledparken
Søndag d. 6/9-200916:00Otto Mønsted - Studentergaarden (1. Herre)  1 - 4  Fælledparken
Søndag d. 30/8-200916:00Bergsøe - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 7  DTUs baner
Søndag d. 21/6-200917:00Otto Mønsted - Hjortespring (1. Herre)  5 - 2  Fælledparken
Tirsdag d. 16/6-200920:00Nybrogaard - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 5  DTUs baner
Søndag d. 7/6-200916:00Kampsax - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 7  DTUs baner
Mandag d. 1/6-200917:15DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  5 - 2  Livgardens Kaserne
Søndag d. 24/5-200914:00POP - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 6  Vadgård Skole
Søndag d. 17/5-200914:00Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  3 - 2  Ryparken
Søndag d. 10/5-200916:00Studentergaarden - Otto Mønsted (1. Herre)  4 - 1  Ryparken
Lørdag d. 2/5-200917:30Hjortespring - Otto Mønsted (1. Herre)  3 - 7  Hammergårdsskolen
Søndag d. 26/4-200914:00Otto Mønsted - Bergsøe (1. Herre)  0 - 0  Fælledparken
Søndag d. 19/4-200916:00Otto Mønsted - Nybrogaard (1. Herre)  2 - 0  Fælledparken
Søndag d. 5/10-200814:00Kampsax - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 2  DTUs baner
Søndag d. 28/9-200814:00Otto Mønsted - POP (1. Herre)  3 - 8  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 21/9-200814:00Otto Mønsted - Studentergaarden (1. Herre)  2 - 5  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 21/9-200814:00Studentergaarden - Otto Mønsted (Pokal)  5 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Fredag d. 12/9-200818:00Hjortespring - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 1  Skinderskovgård
Søndag d. 7/9-200814:00Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  3 - 3  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 31/8-200814:00Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  0 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 22/6-200816:00Otto Mønsted - Egmont (Pokal)  2 - 5  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 8/6-200814:00Otto Mønsted - Kampsax (1. Herre)  8 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 1/6-200814:00POP - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 1  Vadgård Skole
Søndag d. 25/5-200814:00Otto Mønsted - Hjortespring (1. Herre)  4 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 18/5-200816:00Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 0  Ryparken
Torsdag d. 15/5-200817:00DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 1  Livgardens Kaserne
Søndag d. 4/5-200816:00Studentergaarden - Otto Mønsted (1. Herre)  3 - 6  Ryparken
Søndag d. 14/10-200715:00Hjortespring - Otto Mønsted (1. Herre)  3 - 0  Hammergårdsskolen
Søndag d. 7/10-200715:00Egmont - Otto Mønsted (Pokal)  2 - 0  Ryparken
Søndag d. 7/10-200714:00Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 0  Ryparken
Søndag d. 23/9-200714:00Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  4 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 16/9-200714:00Studentergaarden - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 6  Fælledparken
Søndag d. 9/9-200714:00Otto Mønsted - Bergsøe (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 24/6-200714:00Studentergaarden - Otto Mønsted (Pokal)  1 - 2  Fælledparken
Søndag d. 27/5-200714:00Otto Mønsted - Kampsax (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 20/5-200714:00Otto Mønsted - POP (1. Herre)  2 - 3  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 13/5-200714:00Otto Mønsted - Ostenfeld (1. Herre)  6 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 6/5-200714:00Nybrogaard - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 3  DTUs baner
Søndag d. 8/10-200614:00Otto Mønsted - Nybrogaard (1. Herre)  3 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 1/10-200614:00Kampsax - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 5  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 1/10-200614:00Otto Mønsted - Kampsax (1. Herre)  5 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 24/9-200614:00Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Torsdag d. 14/9-200618:00Bergsøe - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 4  DTUs baner
Søndag d. 10/9-200616:00POP - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 2  Vadgård Skole
Torsdag d. 22/6-200617:00DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  8 - 3  Livgardens Kaserne
Onsdag d. 14/6-200619:00POP - Otto Mønsted (Pokal)  3 - 0  DTUs baner
Søndag d. 11/6-200614:00Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  3 - 1  Ryparken
Mandag d. 5/6-200618:00Nybrogaard - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 2  Vadgård Skole
Søndag d. 7/5-200614:00Otto Mønsted - POP (1. Herre)  4 - 4  Bavnehøj Idrætsanlæg
Onsdag d. 3/5-200618:00Grønjord - Otto Mønsted (Pokal)  0 - 2  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Søndag d. 30/4-200614:00Otto Mønsted - Bergsøe (1. Herre)  2 - 3  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 23/4-200614:00Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  1 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 6/11-200514:00Rebæk Søpark - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 3  Rebæk Søpark
Søndag d. 9/10-200514:00Otto Mønsted - Kampsax (Pokal)  1 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 2/10-200514:00Otto Mønsted - Bergsøe (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 25/9-200514:00Otto Mønsted - Grønjord (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 18/9-200515:00Kampsax - Otto Mønsted (1. Herre)  4 - 1  DTUs baner
Søndag d. 11/9-200514:00Otto Mønsted - POP (1. Herre)  5 - 5  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 5/6-200514:00Otto Mønsted - Kampsax (1. Herre)  0 - 3  Bavnehøj Idrætsanlæg
Onsdag d. 1/6-200518:00Grønjord - Otto Mønsted (1. Herre)  5 - 7  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Søndag d. 22/5-200514:00Otto Mønsted - Rebæk Søpark (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Fredag d. 20/5-200518:00Bergsøe - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 2  DTUs baner
Søndag d. 15/5-200515:00POP - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 3  Vadgård Skole
Torsdag d. 12/5-200519:00Nybrogaard - Otto Mønsted (1. Herre)  4 - 2  DTUs baner
Søndag d. 1/5-200514:00Otto Mønsted - Nybrogaard (Pokal)  2 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Fredag d. 29/4-200517:30Hjortespring - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 3  Skinderskovgård
Søndag d. 24/4-200514:00Otto Mønsted - Hjortespring (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 17/4-200514:00Otto Mønsted - Nybrogaard (1. Herre)  5 - 3  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 17/10-200414:00Otto Mønsted - Bergsøe (1. Herre)  4 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 10/10-200415:00Otto Mønsted - Grønjord (1. Herre)  4 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 3/10-200414:00Otto Mønsted - Rebæk Søpark (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 19/9-200415:00RHK - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 3  Ryparken
Søndag d. 12/9-200414:00Otto Mønsted - POP (1. Herre)  4 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Fredag d. 3/9-200418:00Hjortespring - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 0  Hammergårdsskolen
Torsdag d. 10/6-200417:00Kampsax - Otto Mønsted (Pokal)  5 - 2  DTUs baner
Søndag d. 6/6-200414:00Otto Mønsted - RHK (1. Herre)  4 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Fredag d. 28/5-200417:30Grønjord - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 5  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Onsdag d. 19/5-200418:00Bergsøe - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 1  DTUs baner
Søndag d. 16/5-200415:00POP - Otto Mønsted (1. Herre)  3 - 2  Vadgård Skole
Tirsdag d. 11/5-200418:00Herlev - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 2  Hammergårdsskolen
Søndag d. 9/5-200414:15Otto Mønsted - Grønjord (Pokal)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Fredag d. 7/5-200417:30Rebæk Søpark - Otto Mønsted (1. Herre)  4 - 0  Rebæk Søpark
Søndag d. 25/4-200414:00Otto Mønsted - Hjortespring (1. Herre)  1 - 4  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 18/4-200418:00Otto Mønsted - Herlev (1. Herre)  0 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 12/10-200314:00Otto Mønsted - Bergsøe (1. Herre)  1 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 5/10-200314:00Otto Mønsted - Grønjord (1. Herre)  6 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 21/9-200314:00Otto Mønsted - Hjortespring (1. Herre)  2 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Fredag d. 19/9-200318:00Ostenfeld - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 3  DTUs baner
Søndag d. 14/9-200316:00POP - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 2  Vadgård Skole
Søndag d. 7/9-200314:00RHK - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 1  Ryparken
Fredag d. 30/5-200318:00Otto Mønsted - Kampsax (1. Herre)  5 - 6  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 25/5-200314:00Bergsøe - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 2  DTUs baner
Fredag d. 16/5-200318:00Grønjord - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 1  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Fredag d. 9/5-200318:00Hjortespring - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 3  Skinderskovgård
Søndag d. 4/5-200314:00Otto Mønsted - Ostenfeld (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Onsdag d. 30/4-200318:00Otto Mønsted - POP (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 27/4-200314:00Otto Mønsted - RHK (1. Herre)  5 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Mandag d. 21/4-200316:00Kampsax - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 3  DTUs baner

STATISTIK (alle tiders)
TOPSCORERLISTE

Kasper "Den gode Fætter" Kragh84
Mads "Terminator" Kragh39
Christian MAX38
Christian Garde Petersen 25
Janus "Zlatan"21
IALT207
ASSISTLISTE

Kasper "Den gode Fætter" Kragh33
Christian MAX29
André "Pete" Møller21
Christian Garde Petersen 19
Janus "Zlatan"17
IALT119

ANTAL KAMPE

André "Pete" Møller110
Kasper "Den gode Fætter" Kragh69
Jesper "Kanon" Bøtner59
Niels Br Nielsen59
Rune Klitgaard56
IALT353
ANTAL SÆSONER

André "Pete" Møller13
Rune Klitgaard10
Niels Br Nielsen8
Kasper "Den gode Fætter" Kragh8
Mads "Terminator" Kragh8
IALT47

TIDLIGERE SPILLERE
"Roen"Aleksander BjerrumAlex "Maldini" Belmark
Anders "Debutant"Anders AagaardAnders bjerg
Anders VictorAndreas "Orc" LauAndreas B. Jørgensen
Andreas HansenAndreas HareAndreas Kaasi
Ben (Australia)Benjamin FiskerCasper
CasperChristian VendelboDon
Frederik BeckFrederik Guldager MadsenFrederik Kaare Larsen
HammerHenrik EskildsenJacob Bang Jeppesen
Jakob NielsenJens "Lyn"Jes Thyge Jensen
JesperJesper SkytteJoachim Lumbye
Johannes EskeJonas "928"Jonas "Parkour" Målmand
Kaare LindeKasthuren RanjanKlaus "classic" Frandsen
Kristian "Rooney" EskildsenKristian LindeKristian Per Bruun
Kristian VincentzKristoffer MelsonLars Boldt
Lars HansenMads "Terminator" KraghMads clemmensen
MarkMartin HerrstedtMartin Kyed Olsen
Mathias BjerreMathias EhrenbergMathies Aarhus
MikkelMorten "muffe" Morten Bitch
Nicholas FarrNiels BoldtNiels Martin Madsen
Nikolaj JørgensenNils Bruun JørgensenNis Primdahl
Odin FlygerPedroPitzner
Ramus KyhnRasmus "Lægen" GaardeRasmus Hansen
Rasmus SøndergaardRoben KnudSune Lindholdt
Søren PoppeThomas "flæske"Thomas "Youngboy" Riis Jensen
Thorbjørn ThaarupThorbjørn WeiseTobias Kjærulff
Tore KlitgaardTroels 1014Troels Friis
ukendtUlrik Haseman
Til forsiden
Carlsberg Sport logo