Holdinformationer om Løvinderne (D)


INFORMATIONER

Kontaktpersoner (mailadresser er kun tilgængelige efter login):

Mie Damkjær GeertsenTlf:20966679/
Christina RasmussenTlf:26803349/

Spilletøj(primær/sekundær): Rød / .

Primær hjemmebane: Ryparken.

Status 2017: Nr. 5 i 1. Division Dame (1 point efter 4 kampe)

Kollegietilknytning: Studentergaarden, Tagensvej 15, 2200 Kbh. N

KOMMENDE KAMPE
Søndag d. 24/9-201715:15Løvinderne (D) - Grønjord (D) (1. Dame)Ryparken
Søndag d. 1/10-201717:00Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)Ryparken
Søndag d. 8/10-201716:40Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)Ryparken
Søndag d. 15/10-201716:30Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)Ryparken
Søndag d. 5/11-201716:40Løvinderne (D) - Grønjord (D) (1. Dame)Ryparken

Resultater i 2017
Torsdag d. 20/4-201719:30RHK (D) - Løvinderne (D) (Træning)  5 - 0  Artillerivej
Søndag d. 30/4-201718:15Løvinderne (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 3  Ryparken
Søndag d. 7/5-201717:15Løvinderne (D) - RHK (D) (Pokal Dame)  0 - 2  Ryparken
Søndag d. 21/5-201716:00Grønjord (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  7 - 0  Artillerivej
Søndag d. 28/5-201718:15Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  0 - 0  Ryparken
Søndag d. 4/6-201717:15Løvinderne (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  1 - 2  Ryparken

NUVÆRENDE SPILLERTRUP (kampe i 2017)
Cecilie Gormsen
Cecilie Gormsen
(0 kampe i 2017)
Cecilie Helkjær Engen
Cecilie Helkjær Engen
(0 kampe i 2017)
Cecilie Helkjær Engen
Cecilie Helkjær Engen
(0 kampe i 2017)
Christina Jo Rasmussen
Christina Jo Rasmussen
(1 kampe i 2017)
Cæcilie Nørgaard Dam
Cæcilie Nørgaard Dam
(0 kampe i 2017)
Didde Høeg
Didde Høeg
(0 kampe i 2017)
Emma Christina Ginman
Emma Christina Ginman
(0 kampe i 2017)
Katja Maria Lustrup
Katja Maria Lustrup
(0 kampe i 2017)
Katrine Falcon Søby
Katrine Falcon Søby
(0 kampe i 2017)
Katrine Lauritzen
Katrine Lauritzen
(1 kampe i 2017)
Laura Rosenkvist Hansen
Laura Rosenkvist Hansen
(0 kampe i 2017)
Lea Sørensen
Lea Sørensen
(0 kampe i 2017)
Louise Kastberg
Louise Kastberg
(0 kampe i 2017)
Maria Brask Pedersen
Maria Brask Pedersen
(1 kampe i 2017)
Marie Blomgren Jepsen
Marie Blomgren Jepsen
(0 kampe i 2017)
Mia Pallisgaard Hansen
Mia Pallisgaard Hansen
(0 kampe i 2017)
Mie Damkjær Geertsen
Mie Damkjær Geertsen
(1 kampe i 2017)
Samyia Beg
Samyia Beg
(0 kampe i 2017)
Sara Armandi
Sara Armandi
(0 kampe i 2017)
Sara Blicher
Sara Blicher
(1 kampe i 2017)
Signe Mouridsen
Signe Mouridsen
(0 kampe i 2017)
Signe Uhrenholdt Madsen
Signe Uhrenholdt Madsen
(0 kampe i 2017)
Sophie Louise Gladov
Sophie Louise Gladov
(0 kampe i 2017)
Stine Eva Larsen
Stine Eva Larsen
(0 kampe i 2017)
Trine Aaen
Trine Aaen
(0 kampe i 2017)

STATISTIK (indeværende sæson)
TOPSCORERLISTE

IALT0
ASSISTLISTE

IALT0

TIDLIGERE RESULTATER
Søndag d. 2/10-201615:45Grønjord (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  0 - 4  Artillerivej
Søndag d. 25/9-201617:15Otto Mønsted (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  0 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 18/9-201618:45Sølund (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  1 - 1  Ryparken
Søndag d. 11/9-201618:15Løvinderne (D) - Sølund (D) (1. Dame)  1 - 0  Ryparken
Søndag d. 4/9-201617:00Løvinderne (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 12/6-201617:45RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 5/6-201620:00Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  0 - 3  Ryparken
Søndag d. 29/5-201618:15Sølund (D) - Løvinderne (D) (Pokal Dame)  4 - 3  Ryparken
Søndag d. 22/5-201618:15Løvinderne (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  0 - 1  Ryparken
Søndag d. 8/5-201616:30Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  2 - 1  Ryparken
Søndag d. 24/4-201618:15Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 2  Ryparken
Søndag d. 4/10-201515:45Grønjord (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  1 - 0  Artillerivej
Søndag d. 27/9-201517:15Otto Mønsted (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  2 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 20/9-201518:45Løvinderne (D) - PoNyerne (D) (1. Dame)  1 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 13/9-201516:30Løvinderne (D) - Nordisk (D) (1. Dame)  2 - 0  Ryparken
Søndag d. 6/9-201519:30RHK (D) - Løvinderne (D) (Træning)  3 - 1  Ryparken
Lørdag d. 13/6-201517:00RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  4 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 7/6-201520:00Nordisk (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  0 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 31/5-201516:30Løvinderne (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  0 - 0  Ryparken
Søndag d. 17/5-201517:00Løvinderne (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  0 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 10/5-201518:45Løvinderne (D) - RHK (D) (Pokal Dame)  2 - 3  Fælledparken Kunst
Tirsdag d. 5/5-201518:00PoNyerne (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  0 - 2  Gladsaxe Stadion
Søndag d. 26/4-201516:30Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 5  Ryparken
Søndag d. 9/11-201419:15Løvinderne (D) - Grønjord (D) (Pokal Dame)  0 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 5/10-201418:45Løvinderne (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 28/9-201417:00Løvinderne (D) - Nordisk (D) (1. Dame)  0 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 21/9-201418:45Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 14/9-201417:15Otto Mønsted (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  6 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Mandag d. 23/6-201417:30Løvinderne (D) - DGK (D) (Pokal Dame)  3 - 1  Livgardens Kaserne
Søndag d. 15/6-201418:45Løvinderne (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  3 - 0  Fælledparken Kunst
Mandag d. 9/6-201420:00Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  1 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 1/6-201418:45Nordisk (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  4 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 25/5-201420:15RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  2 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 18/5-201418:45Løvinderne (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  2 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 11/5-201419:30Løvinderne (D) - PoNyerne (D) (Pokal Dame)  2 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 4/5-201413:30Grønjord (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  2 - 0  Artillerivej
Søndag d. 3/11-201319:00Løvinderne (D) - Otto Mønsted (D) (Pokal Dame)  1 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 6/10-201320:30Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 2  Fælledparken Kunst
Mandag d. 30/9-201317:50Løvinderne (D) - POP (D) (1. Dame)  7 - 0  Livgardens Kaserne
Tirsdag d. 24/9-201317:20RJK (D) - Løvinderne (D) (Pokal Dame)  0 - 5  Artillerivej
Søndag d. 22/9-201317:50Grønjord (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  0 - 1  Artillerivej
Søndag d. 15/9-201315:45Kampsax (D) - Løvinderne (D) (Pokal Dame)  0 - 7  DTUs baner
Søndag d. 9/6-201318:30Løvinderne (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  2 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 2/6-201318:15RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  1 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 26/5-201317:00POP (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  2 - 5  Vadgård Skole
Søndag d. 12/5-201318:45Løvinderne (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  2 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 5/5-201318:45Løvinderne (D) - Kampsax (D) (Pokal Dame)  5 - 0  Fælledparken Kunst
Mandag d. 22/4-201321:05Otto Mønsted (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  2 - 0  Ryparken
Søndag d. 7/4-201317:15Otto Mønsted (D) - Løvinderne (D) (Supercup)  0 - 3  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 4/11-201219:00Løvinderne (D) - Nybrogaard (D) (1. Dame)  2 - 1  Fælledparken Kunst
Tirsdag d. 9/10-201217:35Løvinderne (D) - Otto Mønsted (D) (Pokal)  1 - 4  Vangeboskolen
Søndag d. 30/9-201218:30Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  0 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 23/9-201217:00POP (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  4 - 2  Vadgård Skole
Søndag d. 16/9-201220:00Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 9/9-201216:30Løvinderne (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  0 - 0  Fælledparken Kunst
Mandag d. 3/9-201217:30Egmont (D) - Løvinderne (D) (Pokal)  2 - 5  Livgardens Kaserne
Søndag d. 10/6-201215:00Nybrogaard (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  2 - 0  Vadgård Skole
Onsdag d. 6/6-201218:00Grønjord (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  0 - 3  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Søndag d. 3/6-201216:55Løvinderne (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  1 - 1  Fælledparken NORD
Søndag d. 20/5-201216:15Løvinderne (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 0  Ryparken
Søndag d. 13/5-201217:10Løvinderne (D) - POP (D) (1. Dame)  4 - 3  Fælledparken NORD
Søndag d. 6/5-201217:00RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  2 - 2  Fælledparken NORD
Søndag d. 29/4-201217:15Otto Mønsted (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  5 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 9/10-201117:30RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  1 - 1  Fælledparken NORD
Torsdag d. 6/10-201117:30Løvinderne (D) - Egmont (D) (Pokal)  2 - 6  Ryparken
Søndag d. 2/10-201115:50Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  9 - 1  Ryparken
Søndag d. 11/9-201115:30Løvinderne (D) - POP (D) (1. Dame)  1 - 1  Ryparken
Søndag d. 19/6-201114:30Løvinderne (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  1 - 2  Fælledparken NORD
Søndag d. 12/6-201115:00Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 2  Fælledparken NORD
Søndag d. 5/6-201115:00Løvinderne (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 4  Fælledparken NORD
Søndag d. 15/5-201117:00POP (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  0 - 1  Vadgård Skole
Mandag d. 9/5-201118:00Otto Mønsted (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  4 - 2  Fælledparken
Søndag d. 3/10-201016:00Løvinderne (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 0  Fælledparken NORD
Søndag d. 26/9-201013:30POP (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  0 - 4  Vadgård Skole
Søndag d. 19/9-201016:00Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 2  Fælledparken NORD
Søndag d. 12/9-201017:15RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  5 - 1  Ryparken
Søndag d. 5/9-201016:00Løvinderne (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  6 - 1  Fælledparken
Søndag d. 20/6-201013:30Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  1 - 0  Ryparken
Søndag d. 13/6-201014:45APK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  0 - 7  Fælledparken NORD
Søndag d. 30/5-201012:30Otto Mønsted (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  1 - 4  Fælledparken
Søndag d. 16/5-201015:30Løvinderne (D) - POP (D) (1. Dame)  1 - 1  Fælledparken NORD
Søndag d. 9/5-201016:00Løvinderne (D) - APK (D) (1. Dame)  0 - 1  Ryparken
Torsdag d. 1/10-200917:00Grønjord (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  1 - 5  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Søndag d. 27/9-200912:30Otto Mønsted (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  2 - 5  Fælledparken
Torsdag d. 17/9-200917:15Løvinderne (D) - APK (D) (1. Dame)  4 - 0  Livgardens Kaserne
Mandag d. 7/9-200917:30Løvinderne (D) - POP (D) (1. Dame)  2 - 1  Livgardens Kaserne
Søndag d. 30/8-200914:30Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  3 - 0  Fælledparken
Søndag d. 14/6-200912:00APK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  1 - 2  Fælledparken NORD
Mandag d. 8/6-200917:15Løvinderne (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 4  Livgardens Kaserne
Torsdag d. 28/5-200917:15Løvinderne (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  3 - 0  Livgardens Kaserne
Mandag d. 18/5-200917:15Løvinderne (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  5 - 3  Livgardens Kaserne
Søndag d. 10/5-200916:00POP (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  1 - 1  DTUs baner

STATISTIK (alle tiders)
TOPSCORERLISTE

Stine Panzer7
Sara Armandi4
Maise Johansen3
Katrine Lauritzen3
Louise Christensen2
IALT19
ASSISTLISTE

Nicoline Willum Frederiksen2
Maise Johansen2
Sara Armandi2
Laura Rosenkvist Hansen1
Sara Blicher1
IALT8

ANTAL KAMPE

Sara Blicher17
Katrine Lauritzen16
Maise Johansen14
Mathilde Baumann14
Sara Armandi12
IALT73
ANTAL SÆSONER

Sara Blicher6
Katrine Lauritzen5
Nicoline Willum Frederiksen4
Mia Pallisgaard Hansen4
Maise Johansen4
IALT23

TIDLIGERE SPILLERE
Anne Marie Geisler AndersenAnne NissenAstrid
Florence TanFreja Katrine Aaberg JensenFrida Emanuelsson
Helga Hubeck-GraudalJulie Tchicai IversenJulie Werner Markussen
Kiki Lyster LarsenLotte Højensgård KanstrupLouise Christensen
Maise JohansenMarie Torp DandanelMathilde Baumann
Nina Beedholm EriksenSarah Brandt SönnichsenSille Lyster Larsen
Stine PanzerTherese Hjorth
Til forsiden
Carlsberg Sport logo