Holdinformationer om Studentergaarden


INFORMATIONER

Kontaktpersoner (mailadresser er kun tilgængelige efter login):

Nicolaj Wittrock MadsenTlf:20825208/
Lasse Østrup PetersenTlf:/

Spilletøj(primær/sekundær): Rød / Hvid.

Primær hjemmebane: Ryparken.

Status 2018: Nr. 4 i 1. Division Herre (10 point efter 10 kampe)

Kollegietilknytning: Studentergaarden, Tagensvej 15, 2200 Kbh. N

KOMMENDE KAMPE
Søndag d. 30/9-201814:00Hjortespring - Studentergaarden (1. Herre)Skinderskovgård
Søndag d. 30/9-201817:00Studentergaarden - Ostenfeld (1. Herre)Ryparken
Søndag d. 7/10-201817:00Studentergaarden - Tietgen (1. Herre)Ryparken
Søndag d. 28/10-201817:00RHK - Studentergaarden (1. Herre)Ryparken

Resultater i 2018
Søndag d. 8/4-201817:00Studentergaarden - Egmont (1. Herre)  1 - 0  Ryparken
Søndag d. 6/5-201815:30Otto Mønsted - Studentergaarden (1. Herre)  2 - 6  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 13/5-201814:00Hjortespring - Studentergaarden (Pokal Herre)  2 - 1  Skinderskovgård
Søndag d. 20/5-201814:00Ostenfeld - Studentergaarden (1. Herre)  4 - 1  DTUs baner
Søndag d. 27/5-201815:00Tietgen - Studentergaarden (1. Herre)  6 - 2  Artillerivej
Søndag d. 3/6-201817:00Studentergaarden - RHK (1. Herre)  2 - 1  Ryparken
Søndag d. 10/6-201817:00Studentergaarden - DGK (1. Herre)  1 - 2  Ryparken
Søndag d. 17/6-201817:00Studentergaarden - Hjortespring (1. Herre)  0 - 3  Ryparken
Søndag d. 9/9-201817:00Egmont - Studentergaarden (1. Herre)  5 - 0  Ryparken
Søndag d. 23/9-201817:00Studentergaarden - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 3  Ryparken
Søndag d. 23/9-201817:00Studentergaarden - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 1  Ryparken

NUVÆRENDE SPILLERTRUP (kampe i 2018)
Adrian Koch Bentzon
Adrian Koch Bentzon
(1 kampe i 2018)
Anders Hamann
Anders Hamann
(0 kampe i 2018)
Anders Wiborg
Anders Wiborg
(1 kampe i 2018)
Andy Nolan
Andy Nolan
(2 kampe i 2018)
Anton Sylvester Lilleør
Anton Sylvester Lilleør
(4 kampe i 2018)
Bastian Busck-Rasmussen
Bastian Busck-Rasmussen
(0 kampe i 2018)
Benjamin Grundahl
Benjamin Grundahl
(6 kampe i 2018)
Bjarke Underbjerg
Bjarke Underbjerg
(4 kampe i 2018)
Casper Konnerup
Casper Konnerup
(3 kampe i 2018)
Christian Kragh
Christian Kragh
(0 kampe i 2018)
Christian Nis Schmidt
Christian Nis Schmidt
(0 kampe i 2018)
Daniel Ørum
Daniel Ørum
(1 kampe i 2018)
David Lyngh
David Lyngh
(0 kampe i 2018)
Emil Ebbesen Baulund
Emil Ebbesen Baulund
(0 kampe i 2018)
Emil Ørskov Ipsen
Emil Ørskov Ipsen
(1 kampe i 2018)
Esben Scriver Andersen
Esben Scriver Andersen
(0 kampe i 2018)
Esben Trabjerg
Esben Trabjerg
(0 kampe i 2018)
Frederick Larsen
Frederick Larsen
(0 kampe i 2018)
Frederik Bjerre Andersen
Frederik Bjerre Andersen
(3 kampe i 2018)
Frederik Buur Rosbach
Frederik Buur Rosbach
(0 kampe i 2018)
Jacob Thamdrup
Jacob Thamdrup
(0 kampe i 2018)
Jacob Troelsgaard
Jacob Troelsgaard
(5 kampe i 2018)
Jakob Bøcher Müller
Jakob Bøcher Müller
(0 kampe i 2018)
Jakob Josiassen
Jakob Josiassen
(0 kampe i 2018)
Jens Lundø
Jens Lundø
(2 kampe i 2018)
Jeppe Bendtsen
Jeppe Bendtsen
(2 kampe i 2018)
Jeppe Kloster
Jeppe Kloster
(3 kampe i 2018)
Johan Anker Allerup
Johan Anker Allerup
(2 kampe i 2018)
Johan Bommelund Houby
Johan Bommelund Houby
(0 kampe i 2018)
Johan Varning Bendtsen
Johan Varning Bendtsen
(0 kampe i 2018)
Johannes Axerud
Johannes Axerud
(0 kampe i 2018)
Jonas Bagge
Jonas Bagge
(1 kampe i 2018)
Joseph Munch
Joseph Munch
(2 kampe i 2018)
Kasper Ehlers
Kasper Ehlers
(0 kampe i 2018)
Kasper Garnak
Kasper Garnak
(0 kampe i 2018)
Klaus Bruun Pedersen
Klaus Bruun Pedersen
(0 kampe i 2018)
Konstantin Babayan
Konstantin Babayan
(0 kampe i 2018)
Kristoffer Pind Levison
Kristoffer Pind Levison
(0 kampe i 2018)
Lars Overgaard
Lars Overgaard
(0 kampe i 2018)
Lasse Østrup Petersen
Lasse Østrup Petersen
(0 kampe i 2018)
Mads Elming
Mads Elming
(0 kampe i 2018)
Mads Oehlenschlaeger
Mads Oehlenschlaeger
(0 kampe i 2018)
Mads Oehlenschlaeger
Mads Oehlenschlaeger
(0 kampe i 2018)
Mads Troelsgård
Mads Troelsgård
(1 kampe i 2018)
Malte Dahl
Malte Dahl
(0 kampe i 2018)
Malte Marno
Malte Marno
(0 kampe i 2018)
Mathias Brade
Mathias Brade
(2 kampe i 2018)
Mathias Just Justesen
Mathias Just Justesen
(0 kampe i 2018)
Mathias Stausbøl
Mathias Stausbøl
(1 kampe i 2018)
Michael Banning
Michael Banning
(3 kampe i 2018)
Morten Scriver Andersen
Morten Scriver Andersen
(2 kampe i 2018)
Nicolaj Wittrock Madsen
Nicolaj Wittrock Madsen
(4 kampe i 2018)
Niels Fuglsang
Niels Fuglsang
(2 kampe i 2018)
Oscar Werner Markussen
Oscar Werner Markussen
(3 kampe i 2018)
Rasmus Bjerre
Rasmus Bjerre
(4 kampe i 2018)
Rasmus Bo Sørensen
Rasmus Bo Sørensen
(0 kampe i 2018)
Rasmus Damgaard Olsen
Rasmus Damgaard Olsen
(0 kampe i 2018)
Rasmus Lindø Kaslund
Rasmus Lindø Kaslund
(4 kampe i 2018)
Søren Andersson
Søren Andersson
(0 kampe i 2018)
Søren Haselmann
Søren Haselmann
(0 kampe i 2018)
Søren Kallfoed
Søren Kallfoed
(0 kampe i 2018)
Søren Peter Andersen
Søren Peter Andersen
(2 kampe i 2018)
Søren Sommer
Søren Sommer
(7 kampe i 2018)
Tobias Houg
Tobias Houg
(0 kampe i 2018)
Torben Vinter
Torben Vinter
(2 kampe i 2018)

STATISTIK (indeværende sæson)
TOPSCORERLISTE

Niels Fuglsang2
Jens Lundø2
Daniel Ørum2
Michael Banning1
Jonas Bagge1
Andy Nolan1
Oscar Werner Markussen1
Rasmus Lindø Kaslund1
Mathias Stausbøl1
Bjarke Underbjerg1
Søren Sommer1
IALT14
ASSISTLISTE

Jeppe Kloster2
Søren Sommer2
Bjarke Underbjerg1
Anders Wiborg1
Mathias Brade1
Jeppe Bendtsen1
Jacob Troelsgaard1
IALT9

TIDLIGERE RESULTATER
Søndag d. 5/11-201717:00Studentergaarden - Nybrogaard (1. Herre)  4 - 1  Ryparken
Søndag d. 29/10-201717:00Nordisk - Studentergaarden (1. Herre)  0 - 0  Ryparken
Søndag d. 8/10-201715:30Otto Mønsted - Studentergaarden (1. Herre)  0 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 1/10-201717:00Studentergaarden - Egmont (1. Herre)  2 - 2  Ryparken
Søndag d. 24/9-201717:00Studentergaarden - Ostenfeld (1. Herre)  0 - 2  Ryparken
Søndag d. 17/9-201715:00Tietgen - Studentergaarden (1. Herre)  3 - 1  Artillerivej
Torsdag d. 7/9-201718:00Tietgen - Studentergaarden (Pokal Herre)  3 - 1  Artillerivej
Søndag d. 11/6-201716:00Nybrogaard - Studentergaarden (1. Herre)  2 - 4  Vadgård Skole
Onsdag d. 7/6-201718:00Hjortespring - Studentergaarden (Pokal Herre)  2 - 13  Skinderskovgård
Søndag d. 4/6-201715:30Studentergaarden - Nordisk (1. Herre)  9 - 0  Ryparken
Søndag d. 28/5-201716:30Studentergaarden - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 3  Ryparken
Søndag d. 21/5-201716:30Egmont - Studentergaarden (1. Herre)  2 - 4  Ryparken
Søndag d. 14/5-201716:00Ostenfeld - Studentergaarden (1. Herre)  3 - 0  DTUs baner
Søndag d. 30/4-201718:15Studentergaarden - Tietgen (1. Herre)  1 - 1  Ryparken
Søndag d. 25/9-201617:00Studentergaarden - DGK (2. Herre)  4 - 1  Ryparken
Søndag d. 18/9-201617:00Studentergaarden - POP (2. Herre)  6 - 2  Ryparken
Fredag d. 9/9-201618:00Hjortespring - Studentergaarden (2. Herre)  2 - 6  Skinderskovgård
Søndag d. 4/9-201617:00Nybrogaard - Studentergaarden (2. Herre)  1 - 3  Vadgård Skole
Onsdag d. 22/6-201618:00POP - Studentergaarden (2. Herre)  2 - 4  Vadgård Skole
Tirsdag d. 14/6-201617:15DGK - Studentergaarden (2. Herre)  0 - 2  Livgardens Kaserne
Søndag d. 5/6-201616:45Studentergaarden - Nybrogaard (2. Herre)  1 - 1  Ryparken
Søndag d. 29/5-201616:30Studentergaarden - Hjortespring (2. Herre)  3 - 0  Ryparken
Tirsdag d. 24/5-201617:15DGK - Studentergaarden (2. Herre)  1 - 1  Livgardens Kaserne
Søndag d. 15/5-201617:40Studentergaarden - Nybrogaard (Pokal Herre)  3 - 4  Ryparken
Søndag d. 8/5-201615:00POP - Studentergaarden (2. Herre)  1 - 4  Vadgård Skole
Søndag d. 24/4-201618:15Studentergaarden - Hjortespring (2. Herre)  4 - 1  Ryparken
Søndag d. 10/4-201616:30Studentergaarden - Nybrogaard (2. Herre)  1 - 0  Ryparken
Søndag d. 27/3-201613:00Studentergaarden - Egmont (Træning)  1 - 7  Ryparken
Søndag d. 1/11-201518:15Studentergaarden - Bergsøe (2. Herre)  4 - 4  Ryparken
Søndag d. 25/10-201514:00Kagså FC - Studentergaarden (2. Herre)  0 - 8  Skinderskovgård
Søndag d. 4/10-201516:30Studentergaarden - Morbærhaven (2. Herre)  2 - 2  Ryparken
Søndag d. 27/9-201518:15Studentergaarden - DGK (2. Herre)  0 - 1  Ryparken
Søndag d. 20/9-201517:00Studentergaarden - POP (2. Herre)  6 - 1  Fælledparken Kunst
Fredag d. 11/9-201518:00Hjortespring - Studentergaarden (2. Herre)  0 - 1  Skinderskovgård
Søndag d. 6/9-201516:30Studentergaarden - Nybrogaard (2. Herre)  7 - 2  Ryparken
Søndag d. 14/6-201514:15Bergsøe - Studentergaarden (2. Herre)  0 - 0  DTUs baner
Søndag d. 7/6-201516:30Studentergaarden - Kagså FC (2. Herre)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 31/5-201515:00Morbærhaven - Studentergaarden (2. Herre)  2 - 1  Herstedøsterskole
Mandag d. 18/5-201517:15DGK - Studentergaarden (2. Herre)  2 - 2  Livgardens Kaserne
Søndag d. 10/5-201520:00Studentergaarden - Tietgen (Pokal Herre)  1 - 5  Fælledparken Kunst
Tirsdag d. 5/5-201519:15POP - Studentergaarden (2. Herre)  1 - 0  Gladsaxe Stadion
Søndag d. 26/4-201517:00Studentergaarden - Hjortespring (2. Herre)  3 - 3  Fælledparken Kunst
Lørdag d. 18/4-201517:00Nybrogaard - Studentergaarden (2. Herre)  0 - 1  Gentofte Sportspark
Søndag d. 5/10-201420:00Studentergaarden - Nybrogaard (2. Herre)  2 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 28/9-201418:15Studentergaarden - Kampsax (2. Herre)  3 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 14/9-201414:00William Demant - Studentergaarden (2. Herre)  2 - 0  DTUs baner
Onsdag d. 10/9-201418:00Nybrogaard - Studentergaarden (2. Herre)  2 - 3  Skovbrynet Skole
Søndag d. 7/9-201417:00Studentergaarden - Kampsax (2. Herre)  3 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 22/6-201414:00William Demant - Studentergaarden (2. Herre)  2 - 0  DTUs baner
Søndag d. 15/6-201417:00Studentergaarden - Rebæk Søpark (2. Herre)  2 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 8/6-201417:00Studentergaarden - Rebæk Søpark (2. Herre)  1 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 1/6-201414:00Kampsax - Studentergaarden (2. Herre)  0 - 2  DTUs baner
Onsdag d. 21/5-201418:30Nybrogaard - Studentergaarden (2. Herre)  1 - 1  Skovbrynet Skole
Søndag d. 18/5-201417:00Studentergaarden - William Demant (2. Herre)  4 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 11/5-201415:00Mønten - Studentergaarden (Pokal Herre)  2 - 1  Artillerivej
Søndag d. 4/5-201412:00Rebæk Søpark - Studentergaarden (2. Herre)  1 - 1  Rebæk Søpark
Søndag d. 27/10-201318:45Studentergaarden - Ostenfeld (1. Herre)  3 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 6/10-201318:45Studentergaarden - POP (1. Herre)  0 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 29/9-201317:00Studentergaarden - Nybrogaard (1. Herre)  1 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 22/9-201315:30Egmont - Studentergaarden (1. Herre)  9 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 15/9-201315:10Otto Mønsted - Studentergaarden (1. Herre)  6 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 16/6-201316:00Tietgen - Studentergaarden (1. Herre)  2 - 1  Sundby Idrætspark
Mandag d. 10/6-201317:15DGK - Studentergaarden (1. Herre)  4 - 2  Livgardens Kaserne
Onsdag d. 5/6-201320:00Ostenfeld - Studentergaarden (1. Herre)  0 - 1  DTUs baner
Søndag d. 26/5-201315:00POP - Studentergaarden (1. Herre)  0 - 0  Vadgård Skole
Søndag d. 12/5-201313:30Nybrogaard - Studentergaarden (1. Herre)  1 - 4  Vadgård Skole
Søndag d. 5/5-201320:00Studentergaarden - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 28/4-201317:00Studentergaarden - Egmont (1. Herre)  0 - 7  Fælledparken Kunst
Søndag d. 21/4-201318:45Studentergaarden - DGK (1. Herre)  3 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 14/4-201318:30Studentergaarden - Tietgen (1. Herre)  5 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 4/11-201217:15Studentergaarden - Kampsax (1. Herre)  8 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 28/10-201217:30Otto Mønsted - Studentergaarden (1. Herre)  0 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 7/10-201217:00Studentergaarden - Ostenfeld (1. Herre)  3 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 30/9-201215:20Egmont - Studentergaarden (1. Herre)  2 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 23/9-201215:00POP - Studentergaarden (1. Herre)  4 - 2  Vadgård Skole
Søndag d. 16/9-201217:00Studentergaarden - DGK (1. Herre)  3 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 10/6-201213:00Kampsax - Studentergaarden (1. Herre)  0 - 2  DTUs baner
Søndag d. 3/6-201215:20Studentergaarden - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 8  Fælledparken
Søndag d. 27/5-201213:00Ostenfeld - Studentergaarden (1. Herre)  2 - 1  DTUs baner
Søndag d. 20/5-201212:30Studentergaarden - Egmont (1. Herre)  0 - 3  Ryparken
Søndag d. 13/5-201215:00Studentergaarden - POP (1. Herre)  1 - 1  Fælledparken
Mandag d. 16/4-201217:15DGK - Studentergaarden (1. Herre)  3 - 3  Livgardens Kaserne
Søndag d. 9/10-201114:00Otto Mønsted - Studentergaarden (1. Herre)  4 - 5  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 2/10-201114:00Egmont - Studentergaarden (1. Herre)  3 - 0  Ryparken
Torsdag d. 22/9-201117:15DGK - Studentergaarden (1. Herre)  5 - 1  Fælledparken
Søndag d. 11/9-201117:00Studentergaarden - POP (1. Herre)  1 - 1  Ryparken
Søndag d. 19/6-201113:00Kampsax - Studentergaarden (1. Herre)  0 - 0  DTUs baner
Søndag d. 12/6-201117:00Studentergaarden - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 4  Fælledparken
Søndag d. 5/6-201113:00Studentergaarden - Egmont (1. Herre)  0 - 4  Ryparken
Torsdag d. 26/5-201117:00Studentergaarden - DGK (1. Herre)  0 - 0  Livgardens Kaserne
Søndag d. 15/5-201115:00POP - Studentergaarden (1. Herre)  6 - 4  Vadgård Skole
Søndag d. 8/5-201115:00Studentergaarden - Kampsax (1. Herre)  1 - 2  Ryparken
Søndag d. 10/10-201016:00Kampsax - Studentergaarden (1. Herre)  1 - 2  DTUs baner
Søndag d. 3/10-201014:00Studentergaarden - Egmont (1. Herre)  1 - 3  Ryparken
Søndag d. 26/9-201015:00POP - Studentergaarden (1. Herre)  0 - 0  DTUs baner
Søndag d. 19/9-201014:00Studentergaarden - DGK (1. Herre)  1 - 2  Ryparken
Mandag d. 13/9-201018:15Grønjord - Studentergaarden (1. Herre)  0 - 3  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Søndag d. 5/9-201014:00Studentergaarden - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 3  Ryparken
Søndag d. 20/6-201017:00Studentergaarden - William Demant (1. Herre)  7 - 0  Ryparken
Onsdag d. 16/6-201018:00Egmont - Studentergaarden (1. Herre)  2 - 0  Ryparken
Onsdag d. 9/6-201020:00Studentergaarden - Grønjord (1. Herre)  1 - 1  Fælledparken
Søndag d. 6/6-201014:00Studentergaarden - Hjortespring ()  4 - 2  Ryparken
Søndag d. 30/5-201014:00Otto Mønsted - Studentergaarden (1. Herre)  1 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 23/5-201016:00Studentergaarden - Kampsax (1. Herre)  3 - 0  Fælledparken
Søndag d. 16/5-201017:00Studentergaarden - POP (1. Herre)  3 - 1  Ryparken
Mandag d. 10/5-201017:15DGK - Studentergaarden (1. Herre)  1 - 3  Livgardens Kaserne
Søndag d. 2/5-201016:00William Demant - Studentergaarden (1. Herre)  0 - 3  DTUs baner
Søndag d. 25/4-201013:00Bergsøe - Studentergaarden ()  1 - 2  DTUs baner
Søndag d. 11/10-200914:00Studentergaarden - Hjortespring (1. Herre)  3 - 0  Ryparken
Onsdag d. 30/9-200917:15Studentergaarden - DGK (1. Herre)  0 - 2  Fælledparken
Søndag d. 27/9-200916:00Studentergaarden - Egmont (1. Herre)  1 - 2  Ryparken
Søndag d. 20/9-200916:00Kampsax - Studentergaarden (1. Herre)  2 - 3  DTUs baner
Søndag d. 13/9-200915:00Bergsøe - Studentergaarden (1. Herre)  5 - 1  DTUs baner
Søndag d. 6/9-200916:00Otto Mønsted - Studentergaarden (1. Herre)  1 - 4  Fælledparken
Søndag d. 30/8-200914:00Studentergaarden - Nybrogaard (1. Herre)  6 - 0  Ryparken
Onsdag d. 17/6-200918:00POP - Studentergaarden (1. Herre)  0 - 0  Vadgård Skole
Lørdag d. 13/6-200915:00Hjortespring - Studentergaarden (1. Herre)  0 - 6  Skinderskovgård
Søndag d. 31/5-200916:00Egmont - Studentergaarden (1. Herre)  2 - 0  Fælledparken
Søndag d. 24/5-200916:00Studentergaarden - Kampsax (1. Herre)  7 - 0  Fælledparken
Søndag d. 17/5-200912:00Studentergaarden - Bergsøe (1. Herre)  3 - 0  Fælledparken
Søndag d. 10/5-200916:00Studentergaarden - Otto Mønsted (1. Herre)  4 - 1  Ryparken
Mandag d. 4/5-200917:15DGK - Studentergaarden (1. Herre)  3 - 0  Livgardens Kaserne
Søndag d. 26/4-200916:00Nybrogaard - Studentergaarden (1. Herre)  2 - 5  Vadgård Skole
Søndag d. 19/4-200914:00Studentergaarden - POP (1. Herre)  2 - 0  Ryparken
Lørdag d. 18/10-200814:00Hjortespring - Studentergaarden (Pokal)  6 - 2  Skinderskovgård
Torsdag d. 2/10-200817:00DGK - Studentergaarden (1. Herre)  2 - 1  Livgardens Kaserne
Søndag d. 28/9-200816:00Studentergaarden - Kampsax (1. Herre)  2 - 2  Ryparken
Søndag d. 21/9-200814:00Otto Mønsted - Studentergaarden (1. Herre)  2 - 5  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 21/9-200814:00Studentergaarden - Otto Mønsted (Pokal)  5 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 14/9-200814:00Egmont - Studentergaarden (1. Herre)  2 - 0  Ryparken
Søndag d. 7/9-200816:00POP - Studentergaarden (1. Herre)  3 - 1  DTUs baner
Søndag d. 8/6-200816:00Studentergaarden - Hjortespring (1. Herre)  2 - 4  Fælledparken
Søndag d. 1/6-200816:00Kampsax - Studentergaarden (1. Herre)  2 - 3  DTUs baner
Søndag d. 25/5-200816:00Studentergaarden - Egmont (1. Herre)  1 - 4  Fælledparken
Søndag d. 18/5-200814:00Studentergaarden - POP (1. Herre)  1 - 0  Ryparken
Mandag d. 12/5-200816:00Egmont - Studentergaarden (Pokal)  2 - 3  Fælledparken
Søndag d. 11/5-200815:00Hjortespring - Studentergaarden (1. Herre)  3 - 0  Hammergårdsskolen
Søndag d. 4/5-200816:00Studentergaarden - Otto Mønsted (1. Herre)  3 - 6  Ryparken
Søndag d. 20/4-200815:00Studentergaarden - DGK (1. Herre)  2 - 3  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Lørdag d. 6/10-200714:00Studentergaarden - Nybrogaard (1. Herre)  3 - 0  Fælledparken
Søndag d. 30/9-200714:00Bergsøe - Studentergaarden (1. Herre)  2 - 0  DTUs baner
Søndag d. 16/9-200714:00Studentergaarden - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 6  Fælledparken
Onsdag d. 5/9-200714:00Studentergaarden - Kampsax (1. Herre)  3 - 0  Fælledparken
Søndag d. 24/6-200714:00Studentergaarden - Otto Mønsted (Pokal)  1 - 2  Fælledparken
Søndag d. 27/5-200714:00Ostenfeld - Studentergaarden (1. Herre)  0 - 2  DTUs baner
Søndag d. 27/5-200714:00Ostenfeld - Studentergaarden (Pokal)  0 - 2  DTUs baner
Søndag d. 20/5-200714:00DGK - Studentergaarden (1. Herre)  2 - 2  Livgardens Kaserne
Søndag d. 13/5-200714:00Egmont - Studentergaarden (1. Herre)  1 - 2  Ryparken
Søndag d. 29/4-200714:00Studentergaarden - Hjortespring (1. Herre)  3 - 1  Ryparken
Søndag d. 22/4-200712:00POP - Studentergaarden (1. Herre)  2 - 0  Vadgård Skole
Søndag d. 15/10-200615:00Studentergaarden - Ostenfeld (2. Herre)  3 - 0  Fælledparken
Søndag d. 8/10-200615:00Studentergaarden - Hjortespring (2. Herre)  2 - 2  Fælledparken
Søndag d. 17/9-200615:00Rebæk Søpark - Studentergaarden (2. Herre)  2 - 3  Rebæk Søpark
Søndag d. 10/9-200615:00Studentergaarden - William Demant (2. Herre)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 3/9-200615:00Hjortespring - Studentergaarden (2. Herre)  1 - 8  Skinderskovgård
Onsdag d. 7/6-200618:30Kampsax - Studentergaarden (Pokal)  2 - 0  DTUs baner
Søndag d. 4/6-200616:00Studentergaarden - RHK (2. Herre)  2 - 1  Fælledparken
Søndag d. 28/5-200616:00Ostenfeld - Studentergaarden (2. Herre)  1 - 3  DTUs baner
Søndag d. 21/5-200614:00Studentergaarden - Rebæk Søpark (2. Herre)  2 - 2  Fælledparken
Søndag d. 14/5-200615:00William Demant - Studentergaarden (2. Herre)  0 - 4  DTUs baner
Søndag d. 30/4-200615:00RHK - Studentergaarden (2. Herre)  3 - 3  Ryparken
Søndag d. 2/10-200514:00Studentergaarden - DGK (2. Herre)  7 - 0  Ryparken
Søndag d. 25/9-200514:00Studentergaarden - William Demant (2. Herre)  8 - 1  Ryparken
Søndag d. 18/9-200513:00RHK - Studentergaarden (2. Herre)  1 - 1  Fælledparken
Mandag d. 12/9-200518:00Herlev - Studentergaarden (2. Herre)  3 - 0  Hammergårdsskolen
Mandag d. 5/9-200517:15DGK - Studentergaarden (2. Herre)  5 - 1  Livgardens Kaserne
Søndag d. 19/6-200516:00Ostenfeld - Studentergaarden (2. Herre)  3 - 2  DTUs baner
Søndag d. 12/6-200514:00Studentergaarden - Egmont (2. Herre)  2 - 5  Ryparken
Mandag d. 30/5-200515:00William Demant - Studentergaarden (2. Herre)  1 - 3  DTUs baner
Søndag d. 22/5-200514:00Studentergaarden - Ostenfeld (2. Herre)  6 - 3  Ryparken
Lørdag d. 21/5-200515:00Studentergaarden - Kampsax (Pokal)  0 - 5  Ryparken
Tirsdag d. 17/5-200515:00Studentergaarden - Herlev (2. Herre)  2 - 1  Fælledparken
Søndag d. 8/5-200514:00Egmont - Studentergaarden (2. Herre)  4 - 4  Ryparken
Søndag d. 1/5-200514:00Studentergaarden - RHK (2. Herre)  1 - 3  Ryparken
Søndag d. 3/10-200415:00Studentergaarden - DGK (2. Herre)  2 - 1  Fælledparken
Søndag d. 26/9-200415:00Studentergaarden - William Demant (2. Herre)  2 - 3  Fælledparken
Søndag d. 19/9-200413:00Kampsax - Studentergaarden (2. Herre)  4 - 1  DTUs baner
Søndag d. 12/9-200415:00Nybrogaard - Studentergaarden (2. Herre)  3 - 0  Vadgård Skole
Mandag d. 6/9-200417:30DGK - Studentergaarden (2. Herre)  5 - 2  Livgardens Kaserne
Søndag d. 20/6-200414:00Egmont - Studentergaarden (2. Herre)  1 - 1  Fælledparken
Søndag d. 13/6-200415:00Studentergaarden - Egmont (2. Herre)  3 - 2  Ryparken
Søndag d. 6/6-200416:00Studentergaarden - Lautrupgård (2. Herre)  3 - 0  Ryparken
Onsdag d. 2/6-200418:00Bergsøe - Studentergaarden (Pokal)  3 - 0  DTUs baner
Mandag d. 31/5-200415:00William Demant - Studentergaarden (2. Herre)  2 - 0  DTUs baner
Søndag d. 23/5-200415:00Studentergaarden - Viggo Jarl (2. Herre)  5 - 4  Ryparken
Torsdag d. 20/5-200415:00Lautrupgård - Studentergaarden (Pokal)  0 - 5  Lautrupgaardkollegiet
Søndag d. 16/5-200415:00Studentergaarden - Nybrogaard (2. Herre)  1 - 3  Ryparken
Søndag d. 2/5-200416:00Studentergaarden - Kampsax (2. Herre)  2 - 2  Fælledparken
Søndag d. 25/4-200416:00Viggo Jarl - Studentergaarden (2. Herre)  4 - 4  DTUs baner
Søndag d. 18/4-200414:00Lautrupgård - Studentergaarden (2. Herre)  7 - 1  Lautrupgaardkollegiet
Mandag d. 13/10-200318:00Herlev - Studentergaarden (2. Herre)  2 - 1  Hammergårdsskolen
Søndag d. 5/10-200315:00Studentergaarden - Viggo Jarl (2. Herre)  0 - 0  Ryparken
Søndag d. 28/9-200315:00Studentergaarden - Rebæk Søpark (2. Herre)  2 - 2  Ryparken
Mandag d. 22/9-200317:30DGK - Studentergaarden (2. Herre)  5 - 0  Livgardens Kaserne
Søndag d. 7/9-200315:00Egmont - Studentergaarden (2. Herre)  0 - 0  Ryparken
Mandag d. 9/6-200315:50Studentergaarden - DGK (2. Herre)  1 - 2  Ryparken
Søndag d. 1/6-200315:00Studentergaarden - Nybrogaard (2. Herre)  4 - 4  Ryparken
Søndag d. 25/5-200315:00Studentergaarden - Herlev (2. Herre)  1 - 1  Ryparken
Søndag d. 18/5-200316:00Viggo Jarl - Studentergaarden (2. Herre)  1 - 2  DTUs baner
Fredag d. 9/5-200317:00Rebæk Søpark - Studentergaarden (2. Herre)  6 - 0  Rebæk Søpark
Søndag d. 27/4-200315:00Studentergaarden - Egmont (2. Herre)  2 - 2  Ryparken
Mandag d. 21/4-200315:00Nybrogaard - Studentergaarden (2. Herre)  2 - 3  Vadgård Skole

STATISTIK (alle tiders)
TOPSCORERLISTE

Lars Overgaard23
Bjarke Underbjerg21
Lasse Østrup Petersen19
Emil Ørskov Ipsen15
Anders Overgaard14
IALT92
ASSISTLISTE

Lars Overgaard19
Lasse Østrup Petersen18
Anders Overgaard13
Morten Lemvigh10
Kristoffer Klöcker Grønbæk9
IALT69

ANTAL KAMPE

Søren Haselmann54
Klaus Bruun Pedersen53
Anders Overgaard51
Steffen Thorøe43
Lars Overgaard41
IALT242
ANTAL SÆSONER

Søren Haselmann9
Michael Banning8
Lars Overgaard8
Anders Overgaard6
Klaus Bruun Pedersen6
IALT37

TIDLIGERE SPILLERE
Anders BrøggerAnders LanderAnders Lyhne
Anders Morten AndersenAnders OvergaardAnders Roosing Arnfred
Anders Tybring SørensenAndreas HarbsmeierAndreas Kamstrup
Asger HagelundAsger HagelundBertel Teilfeldt Hansen
Christian EistrupChristian EistrupChristian Meyhoff
Christian WestergaardClaus JørgensenDan Kofoed
Erik HeyerEskild Høegh-AndersenFrederik Brinck-Jensen
Frej JacksonFrej JacksonHans Bruun Pedersen
Holger BorumJacob HolmJacob Schmidt
Jacob Wachmann PedersenJakob Fjelstrup NielsenJakob Riiskjær Nygård
Jens Juel JensenJeppe Trier MøllerJonas Svane Jacobsen
Kim OlsenKim Sune Karrasch JepsenKonrad Schatz
Kresten Juel JensenKristoffer Klöcker GrønbækLars Bo Lund
Lars Bo LundLars MangemålLau Blaxekjær
Laurits FrøssingLaurits RasmussenMads Holten
Mads PrisumMads Rossen KroghMalthe Borch
Malthe Jais GamtofteMartin Nors PedersenMartin Refslund Nielsen
Mathias Stechnik DalhoffMichael KorsgaardMichael Lund
Mikkel BandakMikkel Steffen NielsenMikkel Walmar
Morten LemvighMorten OvergaardMorten Stepping Nielsen
Nicolai AhlforsNicolai BrennecheNiels Dyrelund
Niels-Christian Mariager PedersenNiklas K. EngstrømPaw Møller
Peter Klein SørensenPeter SchliemannRasmus Iversen
Rasmus TroelsgårdRobert FaustoSebastian Ahlfors
Sigge Winther NielsenSigge Winther NielsenSilas Gylvin
Simon Arendt VedelSimon Nørbæk IngemarStefán Ólafur Sigurðsson
Steffen KnudsenSteffen ThorøeSvend Åge Buus
Søren MørchSøren OhrtTeis Jensen
Thomas Loddegaard KnudsenThomas MulvadThomas Oggesen
Tobias BomholtToke HenriksenTorben Vinter
Torsten SkjødtTroels VognsenTue Rasmussen
Tue Schou PedersenUlrik BrannerUlrik Trolle Smed
Til forsiden
Carlsberg Sport logo