Holdinformationer om DGK


INFORMATIONER

Kontaktpersoner (mailadresser er kun tilgængelige efter login):

Rasmus Graucob Tlf:41184673/

Spilletøj(primær/sekundær): Mørkeblå / Grøn.

Primær hjemmebane: Livgardens Kaserne.

Holdinformation: De Gamle Kollegier (DGK) er en sammenslutning Regensen, Borchs Kollegium, Elers Kollegium og Valkendorfs Kollegium. Sammenslutningen er gennemført januar 2015 og erstatter Regensens hold.

Status 2017: Nr. 2 i 2. Division Herre (3 point efter 1 kamp)

Kollegietilknytning: Regensen, Store Kannikestræde 2, 1169 Kbh. K

KOMMENDE KAMPE

Der er ikke tilføjet nogen kampe til programmet i denne sæson.

Resultater i 2017
Søndag d. 7/5-201715:30DGK - Nordisk (Pokal Herre)  0 - 4  Ryparken
Søndag d. 21/5-201717:15DGK - RHK (2. Herre)  1 - 0  Ryparken

NUVÆRENDE SPILLERTRUP (kampe i 2017)

(0 kampe i 2017)
Aleksander Bjerrum
Aleksander Bjerrum
(0 kampe i 2017)
Anders Hoff
Anders Hoff
(0 kampe i 2017)
Anders Koed Madsen
Anders Koed Madsen
(0 kampe i 2017)
Andreas Bech
Andreas Bech
(0 kampe i 2017)
Andreas Knudsen
Andreas Knudsen
(0 kampe i 2017)
Benjamin Popp
Benjamin Popp
(0 kampe i 2017)
Christian Hougaard
Christian Hougaard
(0 kampe i 2017)
Christian Nielsen
Christian Nielsen
(0 kampe i 2017)
Christian Videbæk
Christian Videbæk
(0 kampe i 2017)
Emil Leth Veilang
Emil Leth Veilang
(0 kampe i 2017)
Emil Møller
Emil Møller
(0 kampe i 2017)
Frederik Clauson-Kaas
Frederik Clauson-Kaas
(0 kampe i 2017)
Frederik Stæhr
Frederik Stæhr
(0 kampe i 2017)
Gustav Nedergaard
Gustav Nedergaard
(0 kampe i 2017)
Henrik Rønnov Due
Henrik Rønnov Due
(0 kampe i 2017)
Jacob Clausen
Jacob Clausen
(0 kampe i 2017)
Jacob Palle Mortensen
Jacob Palle Mortensen
(0 kampe i 2017)
jakob
jakob
(0 kampe i 2017)
Janus Jakobsen
Janus Jakobsen
(0 kampe i 2017)
Jens Christian
Jens Christian
(0 kampe i 2017)
Jeppe Langkjær
Jeppe Langkjær
(0 kampe i 2017)
Jesper Jensen
Jesper Jensen
(0 kampe i 2017)
Johan Burisch
Johan Burisch
(0 kampe i 2017)
Jonatan
Jonatan
(0 kampe i 2017)
Jonathan Hansen
Jonathan Hansen
(0 kampe i 2017)
Karl Granov
Karl Granov
(0 kampe i 2017)
Kasper Dam Mikkelsen
Kasper Dam Mikkelsen
(0 kampe i 2017)
Kristian
Kristian
(0 kampe i 2017)
Kristian Farsø
Kristian Farsø
(0 kampe i 2017)
Kristian Granov
Kristian Granov
(0 kampe i 2017)
Kristoffer Albris
Kristoffer Albris
(0 kampe i 2017)
Kristoffer Holm Pedersen
Kristoffer Holm Pedersen
(0 kampe i 2017)
Kristoffer Maribo
Kristoffer Maribo
(0 kampe i 2017)
Lisa Danielsen
Lisa Danielsen
(0 kampe i 2017)
Mads Bonde Clausen
Mads Bonde Clausen
(0 kampe i 2017)
Mads Farsø
Mads Farsø
(0 kampe i 2017)
Mads Lykke Andersen
Mads Lykke Andersen
(0 kampe i 2017)
Mads Mortensen
Mads Mortensen
(0 kampe i 2017)
Malte Lyneborg
Malte Lyneborg
(0 kampe i 2017)
Marcus Nedergaard
Marcus Nedergaard
(0 kampe i 2017)
Marcus Wesmann
Marcus Wesmann
(0 kampe i 2017)
Martin Gartmann
Martin Gartmann
(0 kampe i 2017)
Mathias Parding
Mathias Parding
(0 kampe i 2017)
Michael Hammer
Michael Hammer
(0 kampe i 2017)
Michael Vernersen
Michael Vernersen
(0 kampe i 2017)
Mikkel Vestergård
Mikkel Vestergård
(0 kampe i 2017)
Morten Holm
Morten Holm
(0 kampe i 2017)
Niels
Niels
(0 kampe i 2017)
Niels Bundgaard
Niels Bundgaard
(0 kampe i 2017)
Pelle O. Larsen
Pelle O. Larsen
(0 kampe i 2017)
Philip Blüdnikow
Philip Blüdnikow
(0 kampe i 2017)
Phillip
Phillip
(0 kampe i 2017)
Rasmus Jaksland
Rasmus Jaksland
(0 kampe i 2017)
Rasmus Levy
Rasmus Levy
(0 kampe i 2017)
Rune Asmussen
Rune Asmussen
(0 kampe i 2017)
Simon Kjeldgaard
Simon Kjeldgaard
(0 kampe i 2017)
Simon Melchior
Simon Melchior
(0 kampe i 2017)
Sune Andersen
Sune Andersen
(0 kampe i 2017)
Thomas Olander
Thomas Olander
(0 kampe i 2017)
Thomas Vaabensted
Thomas Vaabensted
(0 kampe i 2017)
Troels P
Troels P
(0 kampe i 2017)
Trygve
Trygve
(0 kampe i 2017)

STATISTIK (indeværende sæson)
TOPSCORERLISTE

IALT0
ASSISTLISTE

IALT0

TIDLIGERE RESULTATER
Søndag d. 30/10-201617:00DGK - POP (2. Herre)  2 - 9  Ryparken
Søndag d. 25/9-201617:00Studentergaarden - DGK (2. Herre)  4 - 1  Ryparken
Søndag d. 18/9-201617:00DGK - Hjortespring (2. Herre)  9 - 0  Ryparken
Søndag d. 11/9-201615:00Nybrogaard - DGK (2. Herre)  3 - 6  Vadgård Skole
Tirsdag d. 6/9-201617:20DGK - Hjortespring (2. Herre)  4 - 2  Livgardens Kaserne
Tirsdag d. 14/6-201617:15DGK - Studentergaarden (2. Herre)  0 - 2  Livgardens Kaserne
Søndag d. 12/6-201615:00POP - DGK (2. Herre)  2 - 0  Vadgård Skole
Onsdag d. 1/6-201618:00POP - DGK (2. Herre)  3 - 1  Vadgård Skole
Tirsdag d. 24/5-201617:15DGK - Studentergaarden (2. Herre)  1 - 1  Livgardens Kaserne
Søndag d. 22/5-201616:45Nybrogaard - DGK (2. Herre)  3 - 1  Vadgård Skole
Søndag d. 1/5-201614:00Ostenfeld - DGK (Pokal Herre)  4 - 1  DTUs baner
Søndag d. 24/4-201616:30DGK - Nybrogaard (2. Herre)  2 - 1  Ryparken
Søndag d. 1/11-201518:15DGK - POP (2. Herre)  0 - 3  Ryparken
Søndag d. 25/10-201516:00Morbærhaven - DGK (2. Herre)  3 - 1  Herstedøsterskole
Søndag d. 4/10-201518:15DGK - Kagså FC (2. Herre)  1 - 0  Ryparken
Søndag d. 27/9-201518:15Studentergaarden - DGK (2. Herre)  0 - 1  Ryparken
Mandag d. 21/9-201517:50DGK - Hjortespring (2. Herre)  5 - 1  Livgardens Kaserne
Søndag d. 13/9-201517:00Nybrogaard - DGK (2. Herre)  1 - 9  Vadgård Skole
Søndag d. 6/9-201516:00Bergsøe - DGK (2. Herre)  4 - 2  DTUs baner
Søndag d. 14/6-201514:30POP - DGK (2. Herre)  0 - 2  Vadgård Skole
Søndag d. 7/6-201516:30DGK - Morbærhaven (2. Herre)  3 - 1  Ryparken
Søndag d. 31/5-201514:00Kagså FC - DGK (2. Herre)  3 - 0  Skinderskovgård
Mandag d. 18/5-201517:15DGK - Studentergaarden (2. Herre)  2 - 2  Livgardens Kaserne
Søndag d. 10/5-201515:00Kagså FC - DGK (Pokal Herre)  3 - 0  Skinderskovgård
Fredag d. 8/5-201518:00Hjortespring - DGK (2. Herre)  3 - 4  Skinderskovgård
Mandag d. 27/4-201518:15DGK - Nybrogaard (2. Herre)  4 - 5  Livgardens Kaserne
Søndag d. 19/4-201516:30DGK - Bergsøe (2. Herre)  1 - 2  Ryparken
Søndag d. 2/11-201417:00Tietgen - DGK (1. Herre)  5 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 26/10-201417:00Nordisk - DGK (1. Herre)  3 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 5/10-201417:00DGK - POP (1. Herre)  7 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 28/9-201417:00Ostenfeld - DGK (1. Herre)  1 - 2  DTUs baner
Søndag d. 21/9-201417:00RHK - DGK (1. Herre)  4 - 1  Fælledparken Kunst
Mandag d. 8/9-201417:15DGK - Egmont (1. Herre)  2 - 4  Livgardens Kaserne
Torsdag d. 4/9-201417:15DGK - Nordisk (1. Herre)  1 - 2  Livgardens Kaserne
Fredag d. 20/6-201418:00Hjortespring - DGK (Pokal Herre)  4 - 3  Hammergårdsskolen
Torsdag d. 12/6-201417:15DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 4  Livgardens Kaserne
Søndag d. 1/6-201415:15DGK - Ostenfeld (1. Herre)  3 - 3  Ryparken
Søndag d. 25/5-201418:00POP - DGK (1. Herre)  2 - 4  DTUs baner
Mandag d. 19/5-201417:15DGK - RHK (1. Herre)  1 - 3  Livgardens Kaserne
Søndag d. 11/5-201415:15Villum Kann - DGK (Pokal Herre)  2 - 2  DTUs baner
Mandag d. 5/5-201417:15DGK - Tietgen (1. Herre)  3 - 2  Livgardens Kaserne
Søndag d. 27/4-201417:00Egmont - DGK (1. Herre)  8 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 13/4-201415:30Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  5 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 27/10-201315:15DGK - Nybrogaard (1. Herre)  2 - 0  Fælledparken Kunst
Torsdag d. 10/10-201321:00DGK - Ostenfeld (Pokal Herre)  1 - 4  Ryparken
Søndag d. 6/10-201315:10Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  1 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 29/9-201318:45DGK - POP (1. Herre)  1 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 22/9-201316:00Tietgen - DGK (1. Herre)  1 - 0  Artillerivej
Søndag d. 15/9-201318:30DGK - Ostenfeld (1. Herre)  2 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 8/9-201315:15DGK - Tietgen (1. Herre)  2 - 6  Fælledparken Kunst
Søndag d. 1/9-201317:00Egmont - DGK (1. Herre)  2 - 0  Fælledparken Kunst
Mandag d. 10/6-201317:15DGK - Studentergaarden (1. Herre)  4 - 2  Livgardens Kaserne
Søndag d. 2/6-201318:00Nybrogaard - DGK (1. Herre)  0 - 2  Vadgård Skole
Mandag d. 27/5-201317:15DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 3  Livgardens Kaserne
Søndag d. 19/5-201314:00Bergsøe - DGK (Pokal Herre)  3 - 4  DTUs baner
Søndag d. 12/5-201317:45POP - DGK (1. Herre)  3 - 3  Vadgård Skole
Søndag d. 5/5-201314:45Ostenfeld - DGK (1. Herre)  5 - 2  DTUs baner
Søndag d. 21/4-201318:45Studentergaarden - DGK (1. Herre)  3 - 4  Fælledparken Kunst
Torsdag d. 18/4-201317:15DGK - Egmont (1. Herre)  2 - 4  Livgardens Kaserne
Søndag d. 11/11-201219:00DGK - Nybrogaard (Playoff)  4 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 4/11-201220:10POP - DGK (1. Herre)  9 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 7/10-201215:20Egmont - DGK (1. Herre)  4 - 1  Fælledparken Kunst
Mandag d. 1/10-201217:30DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 4  Livgardens Kaserne
Mandag d. 24/9-201217:15DGK - Ostenfeld (1. Herre)  2 - 3  Livgardens Kaserne
Søndag d. 16/9-201217:00Studentergaarden - DGK (1. Herre)  3 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 17/6-201213:00Kampsax - DGK (1. Herre)  4 - 1  DTUs baner
Mandag d. 11/6-201217:15DGK - POP (1. Herre)  6 - 5  Livgardens Kaserne
Mandag d. 28/5-201217:15DGK - Egmont (1. Herre)  2 - 4  Livgardens Kaserne
Søndag d. 20/5-201215:30Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  6 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 13/5-201216:00Ostenfeld - DGK (1. Herre)  2 - 2  DTUs baner
Mandag d. 16/4-201217:15DGK - Studentergaarden (1. Herre)  3 - 3  Livgardens Kaserne
Torsdag d. 12/4-201217:15DGK - Kampsax (1. Herre)  1 - 1  Livgardens Kaserne
Torsdag d. 6/10-201117:15DGK - Egmont (1. Herre)  3 - 4  Livgardens Kaserne
Søndag d. 2/10-201116:00Kampsax - DGK (1. Herre)  3 - 3  DTUs baner
Torsdag d. 22/9-201117:15DGK - Studentergaarden (1. Herre)  5 - 1  Fælledparken
Søndag d. 11/9-201113:00Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  2 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 19/6-201115:00POP - DGK (1. Herre)  2 - 3  Vadgård Skole
Søndag d. 12/6-201115:00Egmont - DGK (1. Herre)  1 - 1  Ryparken
Torsdag d. 9/6-201117:15DGK - Kampsax (1. Herre)  5 - 1  Livgardens Kaserne
Torsdag d. 26/5-201117:00Studentergaarden - DGK (1. Herre)  0 - 0  Livgardens Kaserne
Mandag d. 16/5-201117:15DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  4 - 7  Livgardens Kaserne
Torsdag d. 12/5-201117:15DGK - POP (1. Herre)  2 - 4  Livgardens Kaserne
Søndag d. 31/10-201014:30Egmont - DGK (Pokal)  3 - 1  Ryparken
Torsdag d. 7/10-201017:15DGK - Egmont (1. Herre)  2 - 1  Livgardens Kaserne
Torsdag d. 30/9-201017:15DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  4 - 1  Livgardens Kaserne
Søndag d. 26/9-201017:00William Demant - DGK (1. Herre)  2 - 8  DTUs baner
Søndag d. 19/9-201014:00Studentergaarden - DGK (1. Herre)  1 - 2  Ryparken
Søndag d. 5/9-201014:00Kampsax - DGK (1. Herre)  1 - 6  DTUs baner
Søndag d. 20/6-201016:00POP - DGK (1. Herre)  4 - 3  Vadgård Skole
Onsdag d. 16/6-201020:00Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  4 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Mandag d. 14/6-201017:15DGK - Grønjord (1. Herre)  2 - 4  Livgardens Kaserne
Fredag d. 11/6-201018:00Hjortespring - DGK ()  1 - 10  Skinderskovgård
Søndag d. 6/6-201016:00Bergsøe - DGK ()  3 - 0  DTUs baner
Mandag d. 31/5-201017:15DGK - Kampsax (1. Herre)  0 - 3  Livgardens Kaserne
Søndag d. 23/5-201014:00Egmont - DGK (1. Herre)  3 - 0  Ryparken
Mandag d. 17/5-201017:15DGK - William Demant (1. Herre)  10 - 0  Livgardens Kaserne
Mandag d. 10/5-201017:15DGK - Studentergaarden (1. Herre)  1 - 3  Livgardens Kaserne
Torsdag d. 29/4-201017:15DGK - POP (1. Herre)  3 - 0  Livgardens Kaserne
Mandag d. 26/4-201019:15Grønjord - DGK (1. Herre)  4 - 1  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Søndag d. 1/11-200912:45DGK - RHK (Pokal)  4 - 4  Fælledparken
Søndag d. 11/10-200914:00Bergsøe - DGK (1. Herre)  0 - 3  DTUs baner
Søndag d. 4/10-200914:00Nybrogaard - DGK (1. Herre)  3 - 0  Vadgård Skole
Onsdag d. 30/9-200917:15Studentergaarden - DGK (1. Herre)  0 - 2  Fælledparken
Søndag d. 27/9-200914:00Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  5 - 2  Fælledparken
Mandag d. 21/9-200918:00DGK - Hjortespring (1. Herre)  1 - 0  Livgardens Kaserne
Torsdag d. 10/9-200918:00DGK - POP (1. Herre)  1 - 2  Livgardens Kaserne
Søndag d. 30/8-200916:00Egmont - DGK (1. Herre)  0 - 1  Ryparken
Torsdag d. 18/6-200917:15DGK - Kampsax (1. Herre)  7 - 1  Livgardens Kaserne
Torsdag d. 11/6-200917:15DGK - Bergsøe (1. Herre)  0 - 3  Livgardens Kaserne
Torsdag d. 4/6-200917:15DGK - Nybrogaard (1. Herre)  2 - 4  Livgardens Kaserne
Mandag d. 1/6-200917:15DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  5 - 2  Livgardens Kaserne
Søndag d. 24/5-200914:00RHK - DGK (Pokal)  2 - 3  Ryparken
Søndag d. 10/5-200914:00POP - DGK (1. Herre)  3 - 3  Vadgård Skole
Mandag d. 4/5-200917:15DGK - Studentergaarden (1. Herre)  3 - 0  Livgardens Kaserne
Mandag d. 27/4-200917:15DGK - Egmont (1. Herre)  2 - 4  Livgardens Kaserne
Søndag d. 19/4-200916:00Kampsax - DGK (1. Herre)  2 - 4  DTUs baner
Fredag d. 10/4-200918:00Hjortespring - DGK (1. Herre)  4 - 1  Skinderskovgård
Søndag d. 12/10-200814:00POP - DGK (1. Herre)  6 - 5  Vadgård Skole
Torsdag d. 2/10-200817:00DGK - Studentergaarden (1. Herre)  2 - 1  Livgardens Kaserne
Onsdag d. 24/9-200817:45Kampsax - DGK (1. Herre)  0 - 9  DTUs baner
Torsdag d. 18/9-200817:15Hjortespring - DGK (1. Herre)  8 - 4  Hammergårdsskolen
Torsdag d. 4/9-200817:00DGK - Egmont (1. Herre)  3 - 2  Livgardens Kaserne
Søndag d. 31/8-200814:00Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  0 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 15/6-200814:00Egmont - DGK (1. Herre)  2 - 3  Ryparken
Mandag d. 26/5-200818:00DGK - POP (1. Herre)  3 - 1  Livgardens Kaserne
Torsdag d. 22/5-200818:00DGK - Hjortespring (1. Herre)  3 - 6  Livgardens Kaserne
Torsdag d. 15/5-200817:00DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 1  Livgardens Kaserne
Søndag d. 27/4-200815:00DGK - Kampsax (1. Herre)  5 - 0  Livgardens Kaserne
Søndag d. 20/4-200815:00Studentergaarden - DGK (1. Herre)  2 - 3  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Søndag d. 14/10-200714:00DGK - Egmont (1. Herre)  0 - 1  Livgardens Kaserne
Søndag d. 30/9-200712:00POP - DGK (1. Herre)  3 - 3  Vadgård Skole
Søndag d. 23/9-200714:00Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  4 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 16/9-200714:00Bergsøe - DGK (1. Herre)  3 - 0  DTUs baner
Søndag d. 9/9-200714:00DGK - Hjortespring (1. Herre)  0 - 1  Livgardens Kaserne
Søndag d. 10/6-200715:00Nybrogaard - DGK (Pokal)  3 - 0  Vadgård Skole
Søndag d. 20/5-200714:00DGK - Studentergaarden (1. Herre)  2 - 2  Livgardens Kaserne
Søndag d. 6/5-200714:00DGK - Kampsax (1. Herre)  3 - 0  Livgardens Kaserne
Søndag d. 22/4-200714:00Ostenfeld - DGK (1. Herre)  3 - 2  DTUs baner
Søndag d. 15/4-200714:00Nybrogaard - DGK (1. Herre)  0 - 3  DTUs baner
Søndag d. 8/10-200614:00Egmont - DGK (1. Herre)  6 - 2  Fælledparken
Søndag d. 24/9-200614:00Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Mandag d. 18/9-200617:30DGK - POP (1. Herre)  3 - 0  Livgardens Kaserne
Søndag d. 10/9-200614:00Kampsax - DGK (1. Herre)  5 - 0  DTUs baner
Søndag d. 10/9-200614:00Kampsax - DGK (Pokal)  5 - 0  DTUs baner
Mandag d. 4/9-200618:00Nybrogaard - DGK (1. Herre)  3 - 1  Vadgård Skole
Torsdag d. 22/6-200617:00DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  8 - 3  Livgardens Kaserne
Søndag d. 18/6-200616:00POP - DGK (1. Herre)  4 - 2  DTUs baner
Mandag d. 12/6-200617:00DGK - Bergsøe (1. Herre)  3 - 1  Livgardens Kaserne
Torsdag d. 8/6-200617:30DGK - Rebæk Søpark (Pokal)  2 - 0  Livgardens Kaserne
Onsdag d. 31/5-200618:00Bergsøe - DGK (1. Herre)  1 - 2  DTUs baner
Torsdag d. 11/5-200617:00DGK - Egmont (1. Herre)  1 - 4  Livgardens Kaserne
Mandag d. 8/5-200617:00DGK - Kampsax (1. Herre)  1 - 2  Livgardens Kaserne
Torsdag d. 4/5-200617:30William Demant - DGK (Pokal)  1 - 4  DTUs baner
Mandag d. 1/5-200617:00DGK - Nybrogaard (1. Herre)  1 - 1  Livgardens Kaserne
Søndag d. 2/10-200514:00Studentergaarden - DGK (2. Herre)  7 - 0  Ryparken
Søndag d. 25/9-200516:00Egmont - DGK (2. Herre)  8 - 1  Ryparken
Mandag d. 12/9-200517:15DGK - Egmont (2. Herre)  2 - 2  Livgardens Kaserne
Mandag d. 5/9-200517:15DGK - Studentergaarden (2. Herre)  5 - 1  Livgardens Kaserne
Mandag d. 29/8-200517:15DGK - RHK (2. Herre)  2 - 4  Livgardens Kaserne
Søndag d. 12/6-200514:00William Demant - DGK (2. Herre)  1 - 3  DTUs baner
Mandag d. 6/6-200517:30DGK - William Demant (2. Herre)  5 - 0  Livgardens Kaserne
Mandag d. 30/5-200517:00DGK - Herlev (2. Herre)  7 - 0  Livgardens Kaserne
Søndag d. 15/5-200513:00DGK - Ostenfeld (2. Herre)  10 - 2  DTUs baner
Søndag d. 8/5-200514:00Ostenfeld - DGK (2. Herre)  0 - 6  DTUs baner
Mandag d. 25/4-200518:00Herlev - DGK (2. Herre)  1 - 4  Hammergårdsskolen
Søndag d. 17/4-200513:00RHK - DGK (2. Herre)  1 - 5  Ryparken
Søndag d. 3/10-200415:00Studentergaarden - DGK (2. Herre)  2 - 1  Fælledparken
Søndag d. 26/9-200416:00Egmont - DGK (2. Herre)  2 - 7  Ryparken
Mandag d. 20/9-200417:30DGK - Lautrupgård (2. Herre)  3 - 0  Livgardens Kaserne
Mandag d. 13/9-200417:30DGK - Egmont (2. Herre)  1 - 3  Livgardens Kaserne
Mandag d. 6/9-200417:30DGK - Studentergaarden (2. Herre)  5 - 2  Livgardens Kaserne
Søndag d. 13/6-200414:00William Demant - DGK (2. Herre)  3 - 0  DTUs baner
Mandag d. 7/6-200417:30DGK - William Demant (2. Herre)  5 - 2  Livgardens Kaserne
Mandag d. 31/5-200417:00DGK - Nybrogaard (2. Herre)  1 - 2  Livgardens Kaserne
Mandag d. 24/5-200417:30DGK - Kampsax (2. Herre)  1 - 2  Livgardens Kaserne
Torsdag d. 20/5-200417:00Nybrogaard - DGK (Pokal)  4 - 2  Livgardens Kaserne
Mandag d. 17/5-200417:30DGK - Viggo Jarl (2. Herre)  3 - 0  Livgardens Kaserne
Søndag d. 9/5-200413:00Viggo Jarl - DGK (2. Herre)  3 - 0  DTUs baner
Søndag d. 2/5-200414:00Lautrupgård - DGK (2. Herre)  3 - 0  Lautrupgaardkollegiet
Søndag d. 25/4-200414:00Nybrogaard - DGK (2. Herre)  4 - 4  DTUs baner
Søndag d. 18/4-200413:00Kampsax - DGK (2. Herre)  4 - 0  DTUs baner
Søndag d. 12/10-200314:00Egmont - DGK (2. Herre)  4 - 1  Ryparken
Mandag d. 6/10-200317:30DGK - Nybrogaard (2. Herre)  3 - 0  Livgardens Kaserne
Mandag d. 29/9-200317:30DGK - Herlev (2. Herre)  2 - 2  Livgardens Kaserne
Mandag d. 22/9-200317:30DGK - Studentergaarden (2. Herre)  5 - 0  Livgardens Kaserne
Mandag d. 15/9-200317:30DGK - Rebæk Søpark (2. Herre)  0 - 1  Livgardens Kaserne
Mandag d. 8/9-200317:30DGK - Viggo Jarl (2. Herre)  3 - 2  Livgardens Kaserne
Mandag d. 9/6-200315:50Studentergaarden - DGK (2. Herre)  1 - 2  Ryparken
Mandag d. 26/5-200317:30DGK - Egmont (2. Herre)  7 - 0  Livgardens Kaserne
Søndag d. 18/5-200314:00Nybrogaard - DGK (2. Herre)  3 - 0  Vadgård Skole
Mandag d. 12/5-200317:30Herlev - DGK (2. Herre)  2 - 4  Hammergårdsskolen
Torsdag d. 1/5-200317:00Rebæk Søpark - DGK (2. Herre)  4 - 0  Rebæk Søpark
Søndag d. 27/4-200316:00Viggo Jarl - DGK (2. Herre)  2 - 2  DTUs baner

STATISTIK (alle tiders)
TOPSCORERLISTE

Michael Vernersen26
Kristoffer Holm Pedersen20
Andreas Bech15
Jens Christian10
Jacob Palle Mortensen10
IALT81
ASSISTLISTE

Andreas Bech5
Frederik Stæhr4
Søren Mollerup Rasmussen4
Flovin Næs3
Kristoffer Holm Pedersen2
IALT18

ANTAL KAMPE

Andreas Bech38
Kristoffer Holm Pedersen38
Michael Vernersen25
Mads Bonde Clausen24
Simon Melchior 21
IALT146
ANTAL SÆSONER

Andreas Bech6
Kristoffer Holm Pedersen6
Simon Melchior 5
Andreas Knudsen4
Michael Vernersen4
IALT25

TIDLIGERE SPILLERE
Alexander AndersenAnders PAngantyr
christian RudFlovin NæsJacob Øster
Peter PPRasmus PBRasmus Sindbjerg
Thomas IdasTobias Steinoe
Til forsiden
Carlsberg Sport logo