Holdinformationer om DGK


INFORMATIONER

Kontaktpersoner (mailadresser er kun tilgængelige efter login):

Silas NøstvikTlf:+45 60673657/
Mads Whitta-JacobsenTlf:/

Spilletøj(primær/sekundær): Mørkeblå / Rød.

Primær hjemmebane: Ryparken.

Holdinformation: De Gamle Kollegier (DGK) er en sammenslutning Regensen, Borchs Kollegium, Elers Kollegium og Valkendorfs Kollegium. Sammenslutningen er gennemført januar 2015 og erstatter Regensens hold.
Tilsammen ca 160 beboere

Status 2019: Nr. 8 i 1. Division Herre (0 point efter 10 kampe)

Kollegietilknytning: Regensen, Store Kannikestræde 2, 1169 Kbh. K

KOMMENDE KAMPE

Der er ikke tilføjet nogen kampe til programmet i denne sæson.

Resultater i 2019
Søndag d. 28/4-201916:30Nordisk - DGK (1. Herre)  4 - 3  Ryparken
Fredag d. 3/5-201919:00Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 12/5-201917:00Tietgen - DGK (1. Herre)  3 - 0  Artillerivej
Søndag d. 19/5-201917:30Egmont - DGK (1. Herre)  6 - 3  Ryparken
Søndag d. 26/5-201917:00DGK - RHK (Pokal Herre)  1 - 4  Ryparken
Søndag d. 2/6-201916:30DGK - Bergsøe (1. Herre)  0 - 3  Ryparken
Søndag d. 9/6-201917:15DGK - Studentergaarden (1. Herre)  0 - 3  Ryparken
Søndag d. 16/6-201917:15RHK - DGK (1. Herre)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 1/9-201918:00DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 3  Ryparken
Søndag d. 22/9-201916:30DGK - Tietgen (1. Herre)  0 - 3  Ryparken
Søndag d. 13/10-201916:00Studentergaarden - DGK (1. Herre)  3 - 0  Ryparken

NUVÆRENDE SPILLERTRUP (kampe i 2019)

(0 kampe i 2019)
Erik Tvermoes
Erik Tvermoes
(1 kampe i 2019)
Jeppe Grand
Jeppe Grand
(1 kampe i 2019)
Johan Bundgaard
Johan Bundgaard
(2 kampe i 2019)
Kristoffer Maribo
Kristoffer Maribo
(1 kampe i 2019)
Kristoffer Rasmussen
Kristoffer Rasmussen
(1 kampe i 2019)
Mads Whitta-Jacobsen
Mads Whitta-Jacobsen
(2 kampe i 2019)
Silas Nøstvik
Silas Nøstvik
(1 kampe i 2019)
Simon Melchior
Simon Melchior
(0 kampe i 2019)
Victor Weyen
Victor Weyen
(1 kampe i 2019)

STATISTIK (indeværende sæson)
TOPSCORERLISTE

Victor Weyen1
Kristoffer Maribo 1
Jeppe Grand1
IALT3
ASSISTLISTE

IALT0

TIDLIGERE RESULTATER
Søndag d. 4/11-201815:30Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  9 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 14/10-201818:15DGK - Studentergaarden (1. Herre)  4 - 4  Ryparken
Søndag d. 16/9-201816:50RHK - DGK (1. Herre)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 9/9-201817:00DGK - Tietgen (1. Herre)  1 - 8  Ryparken
Søndag d. 24/6-201816:00Ostenfeld - DGK (1. Herre)  0 - 0  DTUs baner
Søndag d. 17/6-201817:00DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 3  Ryparken
Søndag d. 10/6-201817:00Studentergaarden - DGK (1. Herre)  1 - 2  Ryparken
Søndag d. 13/5-201817:00DGK - RHK (Pokal Herre)  0 - 4  Ryparken
Søndag d. 29/4-201817:00DGK - RHK (1. Herre)  0 - 4  Ryparken
Onsdag d. 18/4-201818:15Tietgen - DGK (1. Herre)  3 - 0  Artillerivej
Søndag d. 15/4-201818:45DGK - Ostenfeld (1. Herre)  2 - 5  Ryparken
Mandag d. 1/1-201810:00DGK - Hjortespring (1. Herre)  0 - 3  Livgardens Kaserne
Søndag d. 21/5-201717:15DGK - RHK (2. Herre)  1 - 0  Ryparken
Søndag d. 7/5-201715:30DGK - Nordisk (Pokal Herre)  0 - 4  Ryparken
Søndag d. 30/10-201617:00DGK - POP (2. Herre)  2 - 9  Ryparken
Søndag d. 25/9-201617:00Studentergaarden - DGK (2. Herre)  4 - 1  Ryparken
Søndag d. 18/9-201617:00DGK - Hjortespring (2. Herre)  9 - 0  Ryparken
Søndag d. 11/9-201615:00Nybrogaard - DGK (2. Herre)  3 - 6  Vadgård Skole
Tirsdag d. 6/9-201617:20DGK - Hjortespring (2. Herre)  4 - 2  Livgardens Kaserne
Tirsdag d. 14/6-201617:15DGK - Studentergaarden (2. Herre)  0 - 2  Livgardens Kaserne
Søndag d. 12/6-201615:00POP - DGK (2. Herre)  2 - 0  Vadgård Skole
Onsdag d. 1/6-201618:00POP - DGK (2. Herre)  3 - 1  Vadgård Skole
Tirsdag d. 24/5-201617:15DGK - Studentergaarden (2. Herre)  1 - 1  Livgardens Kaserne
Søndag d. 22/5-201616:45Nybrogaard - DGK (2. Herre)  3 - 1  Vadgård Skole
Søndag d. 1/5-201614:00Ostenfeld - DGK (Pokal Herre)  4 - 1  DTUs baner
Søndag d. 24/4-201616:30DGK - Nybrogaard (2. Herre)  2 - 1  Ryparken
Søndag d. 1/11-201518:15DGK - POP (2. Herre)  0 - 3  Ryparken
Søndag d. 25/10-201516:00Morbærhaven - DGK (2. Herre)  3 - 1  Herstedøsterskole
Søndag d. 4/10-201518:15DGK - Kagså FC (2. Herre)  1 - 0  Ryparken
Søndag d. 27/9-201518:15Studentergaarden - DGK (2. Herre)  0 - 1  Ryparken
Mandag d. 21/9-201517:50DGK - Hjortespring (2. Herre)  5 - 1  Livgardens Kaserne
Søndag d. 13/9-201517:00Nybrogaard - DGK (2. Herre)  1 - 9  Vadgård Skole
Søndag d. 6/9-201516:00Bergsøe - DGK (2. Herre)  4 - 2  DTUs baner
Søndag d. 14/6-201514:30POP - DGK (2. Herre)  0 - 2  Vadgård Skole
Søndag d. 7/6-201516:30DGK - Morbærhaven (2. Herre)  3 - 1  Ryparken
Søndag d. 31/5-201514:00Kagså FC - DGK (2. Herre)  3 - 0  Skinderskovgård
Mandag d. 18/5-201517:15DGK - Studentergaarden (2. Herre)  2 - 2  Livgardens Kaserne
Søndag d. 10/5-201515:00Kagså FC - DGK (Pokal Herre)  3 - 0  Skinderskovgård
Fredag d. 8/5-201518:00Hjortespring - DGK (2. Herre)  3 - 4  Skinderskovgård
Mandag d. 27/4-201518:15DGK - Nybrogaard (2. Herre)  4 - 5  Livgardens Kaserne
Søndag d. 19/4-201516:30DGK - Bergsøe (2. Herre)  1 - 2  Ryparken
Søndag d. 2/11-201417:00Tietgen - DGK (1. Herre)  5 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 26/10-201417:00Nordisk - DGK (1. Herre)  3 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 5/10-201417:00DGK - POP (1. Herre)  7 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 28/9-201417:00Ostenfeld - DGK (1. Herre)  1 - 2  DTUs baner
Søndag d. 21/9-201417:00RHK - DGK (1. Herre)  4 - 1  Fælledparken Kunst
Mandag d. 8/9-201417:15DGK - Egmont (1. Herre)  2 - 4  Livgardens Kaserne
Torsdag d. 4/9-201417:15DGK - Nordisk (1. Herre)  1 - 2  Livgardens Kaserne
Fredag d. 20/6-201418:00Hjortespring - DGK (Pokal Herre)  4 - 3  Hammergårdsskolen
Torsdag d. 12/6-201417:15DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 4  Livgardens Kaserne
Søndag d. 1/6-201415:15DGK - Ostenfeld (1. Herre)  3 - 3  Ryparken
Søndag d. 25/5-201418:00POP - DGK (1. Herre)  2 - 4  DTUs baner
Mandag d. 19/5-201417:15DGK - RHK (1. Herre)  1 - 3  Livgardens Kaserne
Søndag d. 11/5-201415:15Villum Kann - DGK (Pokal Herre)  2 - 2  DTUs baner
Mandag d. 5/5-201417:15DGK - Tietgen (1. Herre)  3 - 2  Livgardens Kaserne
Søndag d. 27/4-201417:00Egmont - DGK (1. Herre)  8 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 13/4-201415:30Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  5 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 27/10-201315:15DGK - Nybrogaard (1. Herre)  2 - 0  Fælledparken Kunst
Torsdag d. 10/10-201321:00DGK - Ostenfeld (Pokal Herre)  1 - 4  Ryparken
Søndag d. 6/10-201315:10Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  1 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 29/9-201318:45DGK - POP (1. Herre)  1 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 22/9-201316:00Tietgen - DGK (1. Herre)  1 - 0  Artillerivej
Søndag d. 15/9-201318:30DGK - Ostenfeld (1. Herre)  2 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 8/9-201315:15DGK - Tietgen (1. Herre)  2 - 6  Fælledparken Kunst
Søndag d. 1/9-201317:00Egmont - DGK (1. Herre)  2 - 0  Fælledparken Kunst
Mandag d. 10/6-201317:15DGK - Studentergaarden (1. Herre)  4 - 2  Livgardens Kaserne
Søndag d. 2/6-201318:00Nybrogaard - DGK (1. Herre)  0 - 2  Vadgård Skole
Mandag d. 27/5-201317:15DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 3  Livgardens Kaserne
Søndag d. 19/5-201314:00Bergsøe - DGK (Pokal Herre)  3 - 4  DTUs baner
Søndag d. 12/5-201317:45POP - DGK (1. Herre)  3 - 3  Vadgård Skole
Søndag d. 5/5-201314:45Ostenfeld - DGK (1. Herre)  5 - 2  DTUs baner
Søndag d. 21/4-201318:45Studentergaarden - DGK (1. Herre)  3 - 4  Fælledparken Kunst
Torsdag d. 18/4-201317:15DGK - Egmont (1. Herre)  2 - 4  Livgardens Kaserne
Søndag d. 11/11-201219:00DGK - Nybrogaard (Playoff)  4 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 4/11-201220:10POP - DGK (1. Herre)  9 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 7/10-201215:20Egmont - DGK (1. Herre)  4 - 1  Fælledparken Kunst
Mandag d. 1/10-201217:30DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 4  Livgardens Kaserne
Mandag d. 24/9-201217:15DGK - Ostenfeld (1. Herre)  2 - 3  Livgardens Kaserne
Søndag d. 16/9-201217:00Studentergaarden - DGK (1. Herre)  3 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 17/6-201213:00Kampsax - DGK (1. Herre)  4 - 1  DTUs baner
Mandag d. 11/6-201217:15DGK - POP (1. Herre)  6 - 5  Livgardens Kaserne
Mandag d. 28/5-201217:15DGK - Egmont (1. Herre)  2 - 4  Livgardens Kaserne
Søndag d. 20/5-201215:30Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  6 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 13/5-201216:00Ostenfeld - DGK (1. Herre)  2 - 2  DTUs baner
Mandag d. 16/4-201217:15DGK - Studentergaarden (1. Herre)  3 - 3  Livgardens Kaserne
Torsdag d. 12/4-201217:15DGK - Kampsax (1. Herre)  1 - 1  Livgardens Kaserne
Torsdag d. 6/10-201117:15DGK - Egmont (1. Herre)  3 - 4  Ryparken
Søndag d. 2/10-201116:00Kampsax - DGK (1. Herre)  3 - 3  DTUs baner
Torsdag d. 22/9-201117:15DGK - Studentergaarden (1. Herre)  5 - 1  Fælledparken
Søndag d. 11/9-201113:00Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  2 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 19/6-201115:00POP - DGK (1. Herre)  2 - 3  Vadgård Skole
Søndag d. 12/6-201115:00Egmont - DGK (1. Herre)  1 - 1  Ryparken
Torsdag d. 9/6-201117:15DGK - Kampsax (1. Herre)  5 - 1  Ryparken
Torsdag d. 26/5-201117:00Studentergaarden - DGK (1. Herre)  0 - 0  Livgardens Kaserne
Mandag d. 16/5-201117:15DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  4 - 7  Ryparken
Torsdag d. 12/5-201117:15DGK - POP (1. Herre)  2 - 4  Ryparken
Søndag d. 31/10-201014:30Egmont - DGK (Pokal)  3 - 1  Ryparken
Torsdag d. 7/10-201017:15DGK - Egmont (1. Herre)  2 - 1  Ryparken
Torsdag d. 30/9-201017:15DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  4 - 1  Ryparken
Søndag d. 26/9-201017:00William Demant - DGK (1. Herre)  2 - 8  DTUs baner
Søndag d. 19/9-201014:00Studentergaarden - DGK (1. Herre)  1 - 2  Ryparken
Søndag d. 5/9-201014:00Kampsax - DGK (1. Herre)  1 - 6  DTUs baner
Søndag d. 20/6-201016:00POP - DGK (1. Herre)  4 - 3  Vadgård Skole
Onsdag d. 16/6-201020:00Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  4 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Mandag d. 14/6-201017:15DGK - Grønjord (1. Herre)  2 - 4  Ryparken
Fredag d. 11/6-201018:00Hjortespring - DGK ()  1 - 10  Skinderskovgård
Søndag d. 6/6-201016:00Bergsøe - DGK ()  3 - 0  DTUs baner
Mandag d. 31/5-201017:15DGK - Kampsax (1. Herre)  0 - 3  Ryparken
Søndag d. 23/5-201014:00Egmont - DGK (1. Herre)  3 - 0  Ryparken
Mandag d. 17/5-201017:15DGK - William Demant (1. Herre)  10 - 0  Ryparken
Mandag d. 10/5-201017:15DGK - Studentergaarden (1. Herre)  1 - 3  Ryparken
Torsdag d. 29/4-201017:15DGK - POP (1. Herre)  3 - 0  Livgardens Kaserne
Mandag d. 26/4-201019:15Grønjord - DGK (1. Herre)  4 - 1  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Søndag d. 1/11-200912:45DGK - RHK (Pokal)  4 - 4  Fælledparken
Søndag d. 11/10-200914:00Bergsøe - DGK (1. Herre)  0 - 3  DTUs baner
Søndag d. 4/10-200914:00Nybrogaard - DGK (1. Herre)  3 - 0  Vadgård Skole
Onsdag d. 30/9-200917:15Studentergaarden - DGK (1. Herre)  0 - 2  Fælledparken
Søndag d. 27/9-200914:00Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  5 - 2  Fælledparken
Mandag d. 21/9-200918:00DGK - Hjortespring (1. Herre)  1 - 0  Ryparken
Torsdag d. 10/9-200918:00DGK - POP (1. Herre)  1 - 2  Ryparken
Søndag d. 30/8-200916:00Egmont - DGK (1. Herre)  0 - 1  Ryparken
Torsdag d. 18/6-200917:15DGK - Kampsax (1. Herre)  7 - 1  Ryparken
Torsdag d. 11/6-200917:15DGK - Bergsøe (1. Herre)  0 - 3  Livgardens Kaserne
Torsdag d. 4/6-200917:15DGK - Nybrogaard (1. Herre)  2 - 4  Livgardens Kaserne
Mandag d. 1/6-200917:15DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  5 - 2  Ryparken
Søndag d. 24/5-200914:00RHK - DGK (Pokal)  2 - 3  Ryparken
Søndag d. 10/5-200914:00POP - DGK (1. Herre)  3 - 3  Vadgård Skole
Mandag d. 4/5-200917:15DGK - Studentergaarden (1. Herre)  3 - 0  Ryparken
Mandag d. 27/4-200917:15DGK - Egmont (1. Herre)  2 - 4  Livgardens Kaserne
Søndag d. 19/4-200916:00Kampsax - DGK (1. Herre)  2 - 4  DTUs baner
Fredag d. 10/4-200918:00Hjortespring - DGK (1. Herre)  4 - 1  Skinderskovgård
Søndag d. 12/10-200814:00POP - DGK (1. Herre)  6 - 5  Vadgård Skole
Torsdag d. 2/10-200817:00DGK - Studentergaarden (1. Herre)  2 - 1  Livgardens Kaserne
Onsdag d. 24/9-200817:45Kampsax - DGK (1. Herre)  0 - 9  DTUs baner
Torsdag d. 18/9-200817:15Hjortespring - DGK (1. Herre)  8 - 4  Hammergårdsskolen
Torsdag d. 4/9-200817:00DGK - Egmont (1. Herre)  3 - 2  Ryparken
Søndag d. 31/8-200814:00Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  0 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 15/6-200814:00Egmont - DGK (1. Herre)  2 - 3  Ryparken
Mandag d. 26/5-200818:00DGK - POP (1. Herre)  3 - 1  Ryparken
Torsdag d. 22/5-200818:00DGK - Hjortespring (1. Herre)  3 - 6  Ryparken
Torsdag d. 15/5-200817:00DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 1  Ryparken
Søndag d. 27/4-200815:00DGK - Kampsax (1. Herre)  5 - 0  Ryparken
Søndag d. 20/4-200815:00Studentergaarden - DGK (1. Herre)  2 - 3  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Søndag d. 14/10-200714:00DGK - Egmont (1. Herre)  0 - 1  Ryparken
Søndag d. 30/9-200712:00POP - DGK (1. Herre)  3 - 3  Vadgård Skole
Søndag d. 23/9-200714:00Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  4 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 16/9-200714:00Bergsøe - DGK (1. Herre)  3 - 0  DTUs baner
Søndag d. 9/9-200714:00DGK - Hjortespring (1. Herre)  0 - 1  Ryparken
Søndag d. 10/6-200715:00Nybrogaard - DGK (Pokal)  3 - 0  Vadgård Skole
Søndag d. 20/5-200714:00DGK - Studentergaarden (1. Herre)  2 - 2  Ryparken
Søndag d. 6/5-200714:00DGK - Kampsax (1. Herre)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 22/4-200714:00Ostenfeld - DGK (1. Herre)  3 - 2  DTUs baner
Søndag d. 15/4-200714:00Nybrogaard - DGK (1. Herre)  0 - 3  DTUs baner
Søndag d. 8/10-200614:00Egmont - DGK (1. Herre)  6 - 2  Fælledparken
Søndag d. 24/9-200614:00Otto Mønsted - DGK (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Mandag d. 18/9-200617:30DGK - POP (1. Herre)  3 - 0  Livgardens Kaserne
Søndag d. 10/9-200614:00Kampsax - DGK (1. Herre)  5 - 0  DTUs baner
Søndag d. 10/9-200614:00Kampsax - DGK (Pokal)  5 - 0  DTUs baner
Mandag d. 4/9-200618:00Nybrogaard - DGK (1. Herre)  3 - 1  Vadgård Skole
Torsdag d. 22/6-200617:00DGK - Otto Mønsted (1. Herre)  8 - 3  Livgardens Kaserne
Søndag d. 18/6-200616:00POP - DGK (1. Herre)  4 - 2  DTUs baner
Mandag d. 12/6-200617:00DGK - Bergsøe (1. Herre)  3 - 1  Livgardens Kaserne
Torsdag d. 8/6-200617:30DGK - Rebæk Søpark (Pokal)  2 - 0  Ryparken
Onsdag d. 31/5-200618:00Bergsøe - DGK (1. Herre)  1 - 2  DTUs baner
Torsdag d. 11/5-200617:00DGK - Egmont (1. Herre)  1 - 4  Livgardens Kaserne
Mandag d. 8/5-200617:00DGK - Kampsax (1. Herre)  1 - 2  Ryparken
Torsdag d. 4/5-200617:30William Demant - DGK (Pokal)  1 - 4  DTUs baner
Mandag d. 1/5-200617:00DGK - Nybrogaard (1. Herre)  1 - 1  Ryparken
Søndag d. 2/10-200514:00Studentergaarden - DGK (2. Herre)  7 - 0  Ryparken
Søndag d. 25/9-200516:00Egmont - DGK (2. Herre)  8 - 1  Ryparken
Mandag d. 12/9-200517:15DGK - Egmont (2. Herre)  2 - 2  Livgardens Kaserne
Mandag d. 5/9-200517:15DGK - Studentergaarden (2. Herre)  5 - 1  Livgardens Kaserne
Mandag d. 29/8-200517:15DGK - RHK (2. Herre)  2 - 4  Livgardens Kaserne
Søndag d. 12/6-200514:00William Demant - DGK (2. Herre)  1 - 3  DTUs baner
Mandag d. 6/6-200517:30DGK - William Demant (2. Herre)  5 - 0  Ryparken
Mandag d. 30/5-200517:00DGK - Herlev (2. Herre)  7 - 0  Ryparken
Søndag d. 15/5-200513:00DGK - Ostenfeld (2. Herre)  10 - 2  DTUs baner
Søndag d. 8/5-200514:00Ostenfeld - DGK (2. Herre)  0 - 6  DTUs baner
Mandag d. 25/4-200518:00Herlev - DGK (2. Herre)  1 - 4  Hammergårdsskolen
Søndag d. 17/4-200513:00RHK - DGK (2. Herre)  1 - 5  Ryparken
Søndag d. 3/10-200415:00Studentergaarden - DGK (2. Herre)  2 - 1  Fælledparken
Søndag d. 26/9-200416:00Egmont - DGK (2. Herre)  2 - 7  Ryparken
Mandag d. 20/9-200417:30DGK - Lautrupgård (2. Herre)  3 - 0  Ryparken
Mandag d. 13/9-200417:30DGK - Egmont (2. Herre)  1 - 3  Ryparken
Mandag d. 6/9-200417:30DGK - Studentergaarden (2. Herre)  5 - 2  Ryparken
Søndag d. 13/6-200414:00William Demant - DGK (2. Herre)  3 - 0  DTUs baner
Mandag d. 7/6-200417:30DGK - William Demant (2. Herre)  5 - 2  Ryparken
Mandag d. 31/5-200417:00DGK - Nybrogaard (2. Herre)  1 - 2  Livgardens Kaserne
Mandag d. 24/5-200417:30DGK - Kampsax (2. Herre)  1 - 2  Livgardens Kaserne
Torsdag d. 20/5-200417:00Nybrogaard - DGK (Pokal)  4 - 2  Livgardens Kaserne
Mandag d. 17/5-200417:30DGK - Viggo Jarl (2. Herre)  3 - 0  Livgardens Kaserne
Søndag d. 9/5-200413:00Viggo Jarl - DGK (2. Herre)  3 - 0  DTUs baner
Søndag d. 2/5-200414:00Lautrupgård - DGK (2. Herre)  3 - 0  Lautrupgaardkollegiet
Søndag d. 25/4-200414:00Nybrogaard - DGK (2. Herre)  4 - 4  DTUs baner
Søndag d. 18/4-200413:00Kampsax - DGK (2. Herre)  4 - 0  DTUs baner
Søndag d. 12/10-200314:00Egmont - DGK (2. Herre)  4 - 1  Ryparken
Mandag d. 6/10-200317:30DGK - Nybrogaard (2. Herre)  3 - 0  Ryparken
Mandag d. 29/9-200317:30DGK - Herlev (2. Herre)  2 - 2  Ryparken
Mandag d. 22/9-200317:30DGK - Studentergaarden (2. Herre)  5 - 0  Ryparken
Mandag d. 15/9-200317:30DGK - Rebæk Søpark (2. Herre)  0 - 1  Ryparken
Mandag d. 8/9-200317:30DGK - Viggo Jarl (2. Herre)  3 - 2  Ryparken
Mandag d. 9/6-200315:50Studentergaarden - DGK (2. Herre)  1 - 2  Ryparken
Mandag d. 26/5-200317:30DGK - Egmont (2. Herre)  7 - 0  Ryparken
Søndag d. 18/5-200314:00Nybrogaard - DGK (2. Herre)  3 - 0  Vadgård Skole
Mandag d. 12/5-200317:30Herlev - DGK (2. Herre)  2 - 4  Hammergårdsskolen
Torsdag d. 1/5-200317:00Rebæk Søpark - DGK (2. Herre)  4 - 0  Rebæk Søpark
Søndag d. 27/4-200316:00Viggo Jarl - DGK (2. Herre)  2 - 2  DTUs baner

STATISTIK (alle tiders)
TOPSCORERLISTE

Michael Vernersen26
Kristoffer Holm Pedersen20
Andreas Bech15
Jens Christian10
Jacob Palle Mortensen10
IALT81
ASSISTLISTE

Andreas Bech5
Søren Mollerup Rasmussen4
Frederik Stæhr4
Flovin Næs3
Thomas Olander2
IALT18

ANTAL KAMPE

Andreas Bech38
Kristoffer Holm Pedersen38
Michael Vernersen25
Mads Bonde Clausen24
Kristian Granov21
IALT146
ANTAL SÆSONER

Kristoffer Holm Pedersen6
Andreas Bech6
Simon Melchior 5
Mads Bonde Clausen4
Kristian4
IALT25

TIDLIGERE SPILLERE
Aleksander BjerrumAlexander AndersenAlexander Lilja Jørgensen
Anders HoffAnders Koed MadsenAnders P
Andreas BechAndreas KnudsenAngantyr
Benjamin PoppChristian HougaardChristian Nielsen
christian RudChristian Videbæk Emil Leth Veilang
Emil MøllerFlovin NæsFrederik Clauson-Kaas
Frederik StæhrGustav Nedergaard Henrik Rønnov Due
Jacob ClausenJacob Palle MortensenJacob Øster
jakobJanus JakobsenJens Christian
Jeppe LangkjærJesper JensenJohan Burisch
JonatanJonathan HansenKarl Granov
Kasper Dam MikkelsenKristianKristian Farsø
Kristian GranovKristoffer AlbrisKristoffer Holm Pedersen
Lisa DanielsenMads Bonde ClausenMads Farsø
Mads Lykke AndersenMads MortensenMalte Lyneborg
Marcus Nedergaard Marcus WesmannMartin Gartmann
Mathias Parding Michael HammerMichael Vernersen
Mikkel VestergårdMorten HolmNiels
Niels BundgaardPelle O. LarsenPeter PP
Philip Blüdnikow PhillipRasmus Jaksland
Rasmus LevyRasmus PBRasmus Sindbjerg
Rasmus Sinding SøndergaardRune AsmussenSimon Kjeldgaard
Sune AndersenSøren Mollerup RasmussenThomas Idas
Thomas OlanderThomas VaabenstedTobias Steinoe
Troels PTrygve
Til forsiden
Carlsberg Sport logo