Informationer om Fælledparken Kunst

Fælledparken Kunst

Adresse: Øster Alle 62, 2100 København Ø

Bemærkninger:

Flg. hold har deres primære hjemmebane på Fælledparken Kunst:

Sølund (D).


Kommende kampe på Fælledparken Kunst
Tidligere kampe på Fælledparken Kunst
9/9-2012 15:20Egmont (D) - Otto Mønsted (D)0 - 51. Dame
9/9-2012 16:30Løvinderne (D) - Grønjord (D)0 - 01. Dame
16/9-2012 15:20Nordisk - RHK3 - 02. Herre
16/9-2012 17:00Studentergaarden - DGK3 - 31. Herre
16/9-2012 18:30Tietgen - Hjortespring6 - 02. Herre
16/9-2012 20:00Løvinderne (D) - RHK (D)2 - 11. Dame
30/9-2012 15:20Egmont - Studentergaarden2 - 11. Herre
30/9-2012 17:00RHK - Tietgen1 - 32. Herre
30/9-2012 18:30Egmont (D) - Løvinderne (D)0 - 41. Dame
30/9-2012 19:45RHK (D) - Otto Mønsted (D)1 - 21. Dame
7/10-2012 15:20Egmont - DGK4 - 11. Herre
7/10-2012 17:00Studentergaarden - Ostenfeld3 - 01. Herre
7/10-2012 18:45Egmont (D) - RHK (D)2 - 81. Dame
7/10-2012 20:00Nordisk - Nybrogaard1 - 22. Herre
14/10-2012 15:15RHK (D) - POP (D)4 - 0Pokal
14/10-2012 16:30Egmont - Otto Mønsted0 - 1Pokal
14/10-2012 18:50Egmont (D) - Grønjord (D)1 - 41. Dame
28/10-2012 15:20Tietgen - William Demant3 - 02. Herre
28/10-2012 16:50Egmont - POP1 - 01. Herre
28/10-2012 18:40Nybrogaard (D) - RHK (D)0 - 21. Dame
28/10-2012 18:40Egmont (D) - POP (D)1 - 21. Dame
28/10-2012 20:00Nordisk - Hjortespring2 - 22. Herre
4/11-2012 15:20Egmont - Otto Mønsted0 - 31. Herre
4/11-2012 17:15Studentergaarden - Kampsax8 - 11. Herre
4/11-2012 19:00POP (D) - RHK (D)0 - 31. Dame
4/11-2012 19:00Løvinderne (D) - Nybrogaard (D)2 - 11. Dame
4/11-2012 20:10POP - DGK9 - 01. Herre
11/11-2012 15:30Otto Mønsted - Tietgen1 - 2Pokal
11/11-2012 17:10Egmont (D) - Grønjord (D)1 - 4Træning
11/11-2012 17:30Otto Mønsted (D) - RHK (D)3 - 1Pokal
11/11-2012 19:00DGK - Nybrogaard4 - 0Playoff
14/4-2013 18:30Studentergaarden - Tietgen5 - 41. Herre
21/4-2013 17:00Egmont - POP3 - 21. Herre
21/4-2013 18:45Studentergaarden - DGK3 - 41. Herre
21/4-2013 20:30RHK - Rebæk Søpark8 - 02. Herre
28/4-2013 17:00Studentergaarden - Egmont0 - 71. Herre
28/4-2013 18:45RHK - Hjortespring6 - 02. Herre
5/5-2013 17:00Egmont - Nybrogaard3 - 11. Herre
5/5-2013 18:45RHK (D) - Otto Mønsted (D)2 - 21. Dame
5/5-2013 18:45Løvinderne (D) - Kampsax (D)5 - 0Pokal Dame
5/5-2013 20:00Studentergaarden - Otto Mønsted0 - 31. Herre
12/5-2013 17:00Nordisk - RHK2 - 32. Herre
12/5-2013 18:45Løvinderne (D) - Grønjord (D)2 - 01. Dame
19/5-2013 14:30Otto Mønsted - Ostenfeld3 - 01. Herre
19/5-2013 16:15Nordisk - Kampsax3 - 12. Herre
19/5-2013 18:00RHK - William Demant5 - 32. Herre
26/5-2013 17:00Egmont - Ostenfeld2 - 01. Herre
26/5-2013 18:45RHK (D) - Nybrogaard (D)7 - 1Pokal Dame
26/5-2013 18:45Egmont (D) - Kampsax (D)6 - 02. Dame
26/5-2013 20:00Nordisk (D) - Hjortespring (D)10 - 12. Dame
2/6-2013 17:00Nordisk (D) - Egmont (D)3 - 42. Dame
2/6-2013 18:15RHK (D) - Løvinderne (D)1 - 11. Dame
9/6-2013 17:00Nordisk - Hjortespring6 - 42. Herre
9/6-2013 18:30Løvinderne (D) - Otto Mønsted (D)2 - 11. Dame
9/6-2013 19:40Egmont (D) - Nybrogaard (D)3 - 12. Dame
9/6-2013 20:50Nordisk (D) - POP (D)1 - 0Pokal Dame
16/6-2013 16:50Egmont (D) - Nordisk (D)3 - 12. Dame
23/6-2013 15:30Egmont - POP1 - 2Pokal Herre
23/6-2013 17:15Nordisk - Villum Kann6 - 0Pokal Herre
1/9-2013 17:00Egmont - DGK2 - 01. Herre
1/9-2013 19:00RJK - Mønten1 - 4Træning
8/9-2013 15:15DGK - Tietgen2 - 61. Herre
8/9-2013 17:00Nordisk (D) - Kampsax (D)13 - 02. Dame
8/9-2013 17:00Egmont (D) - RJK (D)1 - 52. Dame
8/9-2013 18:15Nordisk - POP2 - 3Pokal Herre
8/9-2013 20:10RHK - Egmont0 - 2Træning
15/9-2013 15:15Nordisk - Villum Kann2 - 12. Herre
15/9-2013 17:00RHK - Bergsøe2 - 02. Herre
15/9-2013 18:30DGK - Ostenfeld2 - 21. Herre
15/9-2013 18:45Egmont (D) - Hjortespring (D)3 - 02. Dame
15/9-2013 20:00Nordisk (D) - Nybrogaard (D)8 - 02. Dame
22/9-2013 15:30Egmont - Studentergaarden9 - 01. Herre
22/9-2013 17:00Egmont (D) - Otto Mønsted (D)0 - 3Pokal Dame
22/9-2013 18:15RHK (D) - POP (D)13 - 11. Dame
22/9-2013 19:30RJK - RHK4 - 2Træning
29/9-2013 15:15Egmont - Otto Mønsted1 - 01. Herre
29/9-2013 17:00Studentergaarden - Nybrogaard1 - 41. Herre
29/9-2013 18:45DGK - POP1 - 11. Herre
29/9-2013 20:20RHK - Nordisk0 - 52. Herre
6/10-2013 15:15Nordisk - Rebæk Søpark5 - 22. Herre
6/10-2013 17:00RHK - Kampsax9 - 02. Herre
6/10-2013 18:45Studentergaarden - POP0 - 21. Herre
6/10-2013 20:30Løvinderne (D) - RHK (D)1 - 21. Dame
27/10-2013 15:15DGK - Nybrogaard2 - 01. Herre
27/10-2013 17:00Egmont - Tietgen4 - 21. Herre
27/10-2013 18:45Studentergaarden - Ostenfeld3 - 11. Herre
27/10-2013 20:30RHK - Villum Kann2 - 52. Herre
3/11-2013 15:15Nordisk - William Demant3 - 02. Herre
3/11-2013 17:00Ostenfeld - Kampsax4 - 5Pokal Herre
3/11-2013 19:00Løvinderne (D) - Otto Mønsted (D)1 - 2Pokal Dame
3/11-2013 19:00RHK (D) - Grønjord (D)2 - 2Pokal Dame
24/11-2013 16:15RHK (D) - Otto Mønsted (D)0 - 2Pokal Dame
24/11-2013 16:15Nordisk (D) - Grønjord (D)2 - 1Træning
24/11-2013 17:30Tietgen - Kampsax5 - 2Pokal Herre
6/4-2014 15:15Egmont - Ostenfeld4 - 01. Herre
13/4-2014 18:30Nordisk - POP7 - 01. Herre
27/4-2014 17:00Egmont - DGK8 - 01. Herre
27/4-2014 17:00RHK (D) - Otto Mønsted (D)3 - 1Supercup
27/4-2014 18:30RHK - Nordisk2 - 21. Herre
4/5-2014 17:00Egmont - RHK3 - 01. Herre
4/5-2014 18:30Nordisk - Otto Mønsted3 - 01. Herre
4/5-2014 18:45Nordisk (D) - Otto Mønsted (D)3 - 21. Dame
4/5-2014 18:45Egmont (D) - RHK (D)3 - 41. Dame
11/5-2014 15:15Egmont - Kampsax3 - 1Pokal Herre
11/5-2014 17:00RHK (D) - Grønjord (D)1 - 3Pokal Dame
11/5-2014 18:15Nordisk (D) - Egmont (D)5 - 0Pokal Dame
11/5-2014 19:30Løvinderne (D) - PoNyerne (D)2 - 0Pokal Dame
18/5-2014 17:00Studentergaarden - William Demant4 - 02. Herre
18/5-2014 18:45Løvinderne (D) - Otto Mønsted (D)2 - 01. Dame
18/5-2014 20:00RHK (D) - Nordisk (D)3 - 31. Dame
25/5-2014 17:00RHK - Otto Mønsted0 - 01. Herre
25/5-2014 18:30Nordisk - Egmont3 - 11. Herre
25/5-2014 20:15RHK (D) - Løvinderne (D)2 - 01. Dame
25/5-2014 20:15Nordisk (D) - Egmont (D)8 - 01. Dame
1/6-2014 17:00Nordisk - Tietgen4 - 51. Herre
1/6-2014 18:45RHK (D) - Grønjord (D)0 - 11. Dame
1/6-2014 18:45Nordisk (D) - Løvinderne (D)4 - 31. Dame
1/6-2014 20:00RHK - POP13 - 01. Herre
8/6-2014 17:00Studentergaarden - Rebæk Søpark1 - 22. Herre
9/6-2014 18:45RHK (D) - Otto Mønsted (D)5 - 11. Dame
9/6-2014 20:00Egmont (D) - Løvinderne (D)1 - 31. Dame
15/6-2014 17:00Studentergaarden - Rebæk Søpark2 - 22. Herre
15/6-2014 18:45Løvinderne (D) - Grønjord (D)3 - 01. Dame
15/6-2014 20:00RHK (D) - Egmont (D)3 - 01. Dame
7/9-2014 17:00Studentergaarden - Kampsax3 - 02. Herre
14/9-2014 17:00RHK - Egmont1 - 41. Herre
14/9-2014 18:45Nordisk (D) - RHK (D)3 - 01. Dame
14/9-2014 20:00Egmont (D) - Grønjord (D)1 - 11. Dame
21/9-2014 17:00RHK - DGK4 - 11. Herre
21/9-2014 18:45Egmont (D) - Nordisk (D)0 - 41. Dame
21/9-2014 18:45Løvinderne (D) - RHK (D)2 - 31. Dame
21/9-2014 20:00Nordisk - Ostenfeld3 - 11. Herre
28/9-2014 17:00Løvinderne (D) - Nordisk (D)0 - 31. Dame
28/9-2014 17:00Egmont (D) - Otto Mønsted (D)1 - 41. Dame
28/9-2014 18:15Studentergaarden - Kampsax3 - 02. Herre
5/10-2014 17:00DGK - POP7 - 41. Herre
5/10-2014 18:45Løvinderne (D) - Egmont (D)0 - 31. Dame
5/10-2014 18:45Nordisk (D) - Grønjord (D)4 - 21. Dame
5/10-2014 20:00Studentergaarden - Nybrogaard2 - 12. Herre
12/10-2014 17:00RHK - Tietgen5 - 81. Herre
26/10-2014 17:00Nordisk - DGK3 - 31. Herre
26/10-2014 18:45RHK - Ostenfeld1 - 11. Herre
26/10-2014 20:30Kampsax (D) - Grønjord (D)1 - 4Pokal Dame
2/11-2014 17:00Tietgen - DGK5 - 11. Herre
9/11-2014 17:00Tietgen - Otto Mønsted5 - 1Pokal Herre
9/11-2014 19:15Løvinderne (D) - Grønjord (D)0 - 2Pokal Dame
29/3-2015 17:00Nordisk - RHK4 - 0Træning
12/4-2015 17:00Sølund (D) - Egmont (D)3 - 02. Dame
12/4-2015 18:15DGK (D) - Kampsax (D)3 - 02. Dame
19/4-2015 17:00RHK - William Demant2 - 31. Herre
26/4-2015 17:00Studentergaarden - Hjortespring3 - 32. Herre
26/4-2015 18:45Nordisk (D) - Grønjord (D)0 - 31. Dame
10/5-2015 17:00Egmont - Otto Mønsted1 - 2Pokal Herre
10/5-2015 18:45Egmont (D) - PoNyerne (D)4 - 2Pokal Dame
10/5-2015 18:45Løvinderne (D) - RHK (D)2 - 3Pokal Dame
10/5-2015 20:00Studentergaarden - Tietgen1 - 5Pokal Herre
17/5-2015 17:00Løvinderne (D) - Grønjord (D)0 - 11. Dame
17/5-2015 18:15RHK (D) - Otto Mønsted (D)10 - 01. Dame
17/5-2015 19:30Egmont (D) - DGK (D)1 - 02. Dame
24/5-2015 17:00Nordisk (D) - PoNyerne (D)11 - 01. Dame
24/5-2015 17:00RHK (D) - Egmont (D)6 - 1Pokal Dame
24/5-2015 18:15RHK - Tietgen3 - 31. Herre
24/5-2015 20:00Nordisk - Rebæk Søpark3 - 2Pokal Herre
31/5-2015 17:00RHK - Otto Mønsted1 - 21. Herre
31/5-2015 18:45Nordisk (D) - RHK (D)1 - 51. Dame
31/5-2015 20:00Sølund (D) - Egmont (D)0 - 42. Dame
7/6-2015 17:00RHK - Egmont2 - 51. Herre
7/6-2015 18:45Egmont (D) - Tietgen (D)13 - 02. Dame
7/6-2015 18:45RHK (D) - PoNyerne (D)3 - 01. Dame
7/6-2015 20:00Nordisk (D) - Løvinderne (D)0 - 21. Dame
13/6-2015 17:00RHK (D) - Løvinderne (D)4 - 01. Dame
21/6-2015 17:00Nordisk - Tietgen3 - 4Pokal Herre
21/6-2015 18:45Nordisk (D) - Sølund (D)1 - 1Pokal Dame
20/9-2015 17:00Studentergaarden - POP6 - 12. Herre
20/9-2015 18:45Løvinderne (D) - PoNyerne (D)1 - 11. Dame
20/9-2015 18:45RHK (D) - Grønjord (D)1 - 11. Dame
25/10-2015 15:15Tietgen - Ostenfeld6 - 21. Herre
25/10-2015 17:00Tietgen (D) - Sølund (D)1 - 32. Dame
1/11-2015 17:00DGK (D) - Tietgen (D)0 - 52. Dame
1/11-2015 17:00Sølund (D) - Kampsax (D)2 - 32. Dame
1/11-2015 18:15Egmont - Tietgen3 - 51. Herre
8/11-2015 16:00Kagså FC - Ostenfeld2 - 7Pokal Herre
15/11-2015 17:15Grønjord (D) - RHK (D)0 - 2Pokal Dame
15/11-2015 18:30Ostenfeld - Tietgen3 - 4Pokal Herre
22/11-2015 16:05Sølund (D) - Nordisk (D)4 - 1Playoff
30/9-2017 17:40Egmont - Tietgen0 - 3Pokal Herre
Carlsberg Sport logo